Tag: perygrynacja
Peregrynacja relikwii św. Anioła z Sycylii
Relikwie św. Anioła z Sycylii nawiedzą w dniach 3-4 października klasztor oo. karmelitów i Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach w diecezji płockiej. Peregrynacja odbywa się w Roku Jubileuszowym w 800. rocznicę męczeńskiej śmierci jednego z pierwszych karmelitów.
Figura Maryi pielgrzymuje po objętych protestami Chile i Nikaragui
Władze sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie wysłały do Chile pielgrzymującą figurkę Matki Jezusa. Wizerunek Maryi odbywa peregrynację w chwili, kiedy kraj ten ogarnięty jest protestami społecznymi. Pod koniec listopada figurka Matki Boskiej Fatimskiej pielgrzymująca po Chile dotarła do miasta Curico, w którym kilka tygodni temu spłonął kościół należący do franciszkanów.
Kielce: peregrynacja relikwii bł. Bartolo Longo
Mszą św. w kieleckiej bazylice pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego rozpoczęła się diecezjalna peregrynacja relikwii oraz ikony bł. Bartolo Longo – apostoła różańca, żyjącego na przełomie XIX i XX wieku w Pompejach koło Neapolu. Głównym celem tej pielgrzymki jest przybliżenie wiernym duchowości i osoby błogosławionego, którego beatyfikował św. Jan Paweł II.


