Tag: pielgrzymka rowerowa
Rowerowi pielgrzymi wyruszyli z Kielc na Jasną Górę
Blisko 300 rowerzystów wyruszyło dzisiaj na organizowaną po raz 12. Rowerową Pielgrzymkę Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Przed rowerzystami ponad 250 km drogi, która potrwa cztery dni.
Rowerowa wyprawa ks. Pawła Nowaka dla chorego Filipka
Pochodzący z Dębicy ks. Paweł Nowak objedzie rowerem całą Polskę. Zrobi to, bo chce pomóc choremu dziecku z Żarnowca. Duchowny pracuje duszpastersko w Bremie w Niemczech, a już w czwartek 15 sierpnia wyrusza rowerem w daleką podróż.
Bp Buzun wraz z rowerzystami pielgrzymuje na Jasną Górę
Ponad 120 rowerzystów wyruszyło dzisiaj z Kalisza na Jasną Górę w trzech grupach rowerowych, wśród których po raz pierwszy była grupa z Technikum św. Józefa w Kaliszu. Trzeci raz na szlaku pojawiła się grupa rowerowa z Ostrowa Wielkopolskiego licząca prawie 50 osób. Rowerzyści dotrą na Jasną Górę wraz z pielgrzymami 387. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 33. Diecezji Kaliskiej. Wśród pielgrzymów jest biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun.
Rowerowi pielgrzymi wyruszą z Kielc na Jasną Górę
Po raz dwunasty organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę, z nawiedzaniem sanktuariów i wspólną modlitwą na trasie. Pielgrzymka potrwa od 19 do 22 sierpnia.
„Przewożą wiarę na dwóch kółkach” – pielgrzymki rowerowe na Jasną Górę coraz popularniejsze
– Zawsze pięknie, czasem tylko bywa trudno – tak najkrócej charakteryzują pielgrzymowanie na Jasną Górę ci, którzy wybierają „dwa kółka”. Niemalże każdego dnia na Jasną Górę przyjeżdżają teraz większe i mniejsze grupy rowerzystów. To bardzo popularna forma pielgrzymowania i wybiera ją coraz więcej osób.
Po raz 12. na rowerach na Jasną Górę z Białegostoku
Ponad 130 pątników, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matę Bożą i wraz z Nią powierzać swoje intencje Panu Bogu, po raz 12. wyruszyli na Jasną Górę. Pielgrzymowanie rozpoczęła Msza św. w białostockiej archikatedrze.
Pielgrzymka rowerowa z bydgoskiego Sanktuarium Zawierzenia do Sanktuarium Przymierza w Koszalinie
Sanktuarium Zawierzenia na bydgoskich Piaskach było miejscem, z którego wyruszyła rowerowa pielgrzymka do Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej w Koszalinie.
Prawie 900 osób dotarło na Jasną Górę w diecezjalnych pielgrzymkach z Siedlec i Tarnowa
Prawie 900 osób dotarło na Jasną Górę w dwóch diecezjalnych pielgrzymkach rowerowych. Zadebiutowała diecezja siedlecka, a po raz drugi przyjechali pątnicy z diecezji tarnowskiej. Grupa tarnowska to też rekordzistka, bo zgromadziła 800 osób, a każda z nich przywiozła znak zwycięstwa – krzyż „na świadectwo dla tych, którzy chcą krzyż usuwać, dla tych, którzy nie widzą w nim miłości i nadziei”. Siedleccy pielgrzymi pokonali aż 350 km w skwarze i wśród burz.
60 rowerzystów wyruszyło w Góralskiej Rowerowej Pielgrzymce na Hel
„Wyruszajmy. Zawsze z Panem Bogiem” – to hasło XVI Góralskiej Rowerowej Pielgrzymki z Giewontu na Hel. Bierze w niej udział 60 pątników, do pokonania mają blisko 1000 km, zajmie im to 7 dni. 21 lipca po uroczystej Mszy św. w ludźmierskim sanktuarium rowerzyści wyruszyli na trasę pielgrzymki, dzień wcześniej 20 lipca wyszyli na Giewont.
Pielgrzymka rowerowa do grobu św. Patryka w Irlandii
W ciągu dziewięciu dni grupa rowerowych pielgrzymów z diecezji płockiej pokonała ponad tysiąc kilometrów, docierając do miejsc związanych ze św. Patrykiem, patronem Irlandii. Pątnicy między innymi modlili się przy jego grobie w Downpatrick i w dedykowanej mu katedrze w Armagh. W pielgrzymce organizowanej po raz 15. wzięli udział cykliści z Mławy, Płońska, Gostynin i Pułtuska.


