Tag: pielgrzymka rowerowa
Rowerem do Rzymu, czyli Rowerowe ŚDM
11 dni, rowerem, ok. 170 km dziennie – 28 lipca z kościoła Apostołów Piotra i Pawła w Bodzanowie wyjedzie Rowerowe ŚDM bis. Celem pielgrzymki jest dotarcie do Rzymu w ramach dziękczynienia za Światowe Dni Młodzieży. W tym roku pielgrzymi będą modlić się za pielgrzyma Kacpra, który z powodu poważnego wypadku nie może wziąć udziału w wyprawie. – Ma złamany kręgosłup i przerwany rdzeń kręgowy, dlatego chcemy tę wyprawę ofiarować w jego intencji – mówi ks. Marcin Napora. Długość trasy wynosi 1650 km. – Dziś bardzo wielu młodych ludzi chce w sposób aktywny w powiązaniu z rozwojem duchowym spędzać wakacje i wziąć udział w wielkim wyzwaniu – podkreśla kapłan.
Kajakarze i rowerzyści z Kęt na modlitwie u Pani Ostrobramskiej
42 osoby z Kęt modliły się 17 lipca na Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie. W modlitwie wzięli udział uczestnicy parafialnego obozu kajakowego w Gibach oraz 10 rowerzystów, którzy przemierzyli na jednośladach 900 km. Był to kulminacyjny moment rowerowej pielgrzymki, która wystartowała 8 lipca br. spod kęckiego kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Całość trasy liczyła około 900 km.
Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa dotarła na Jasną Górę
Pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”, na Jasną Górę dotarła dziś XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa. – Dla takiego dnia jak dzisiaj warto zostać księdzem – powiedział ks. Jerzy Grochowski, organizator pielgrzymki, która na trasie podzielona była na 75 grup. Mszy św. na Szczycie przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.
Rowerem z Przasnysza przez Wiedeń do Rzymu z ikoną na bagażniku
– Spotkaliśmy wiele pozytywnych osób na trasie naszej pielgrzymki i spotkało nas dużo dobroci ze strony ludzi – powiedział Family News Service Jacek Piotrowski, jeden z uczestników wyprawy rowerowej z Przasnysza przez Wiedeń do Rzymu, którzy 4 lipca dotarli do Wiecznego Miasta. Wieźli z sobą ikonę św. Stanisława Kostki. Pielgrzymce towarzyszyła charytatywna zbiórka środków – uczestnicy postanowili „wykręcić” kilometry dla chorej Iwony.
Byszewo na szlaku rowerowej pielgrzymki z Krajenki do Kalwarii Wielewskiej
W słońcu i deszczu – pielgrzymi z parafii św. Anny w Krajence – jadą na rowerach, by po pięciu dniach dotrzeć do Kalwarii Wielewskiej na Kaszubach. Ważnym przystankiem na ich szlaku było sanktuarium Matki Bożej w Byszewie.
Wyruszyła pielgrzymka rowerowa do La Salette w intencji powołań
26 czerwca trzech mężczyzn wyruszyło na rowerach z Pelplina do Sanktuarium Maryjnego w La Salette. „Jedziemy by bardzo pokornie modlić się o liczne i święte powołania”, powiedział ks. Tomasz Huzarek.
Rowerami na Lednicę – z czterech stron Polski
Legendarna grupa rowerowa NINIWA Team zaprasza do udziału w nowej akcji – w Boże Ciało z czterech polskich miast ruszy rajd na Spotkanie Młodych LEDNICA2000.
Rowerami do Rzymu podziękować za ŚDM w Lizbonie
Ks. Marcin Napora, który na ŚDM w Lizbonie dotarł rowerem, organizuje wyprawę na „dwóch kółkach” do Rzymu w ramach dziękczynienia za ŚDM. Obędzie się ona w wakacje 2024 r. Śmiałkowie pokonają 1500 km.
Rowerami i z biskupem wyruszyli na św. Krzyż
Ok. stu cyklistów wyruszyło dzisiaj wraz z bp. Marianem Florczykiem w pielgrzymce rowerowej na św. Krzyż. Pielgrzymka jest formą uczczenia relikwii Drzewa Krzyża Świętego w najstarszym polskim sanktuarium w Górach Świętokrzyskich i włączenia się w trwające przez tydzień obchody odpustu ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.
Pielgrzymka rowerowa uzupełnia i poprzedza Rajd Pielgrzymkowy na św. Krzyż, który w tym roku odbędzie się w 12. grupach pątniczych w sobotę 23 września.
Z biskupem, na rowerach pojadą na św. Krzyż
Z udziałem i pod patronatem bp. Mariana Florczyka po raz 11. w najbliższą sobotę, 16 września, odbędzie się pielgrzymka rowerowa na św. Krzyż. To forma uczczenia relikwii Drzewa Krzyża Świętego w najstarszym polskim sanktuarium w Górach Świętokrzyskich.


