Tag: pielgrzymka rowerowa
Idą, jadą, nawet biegną… na Jasną Górę
Czy w habicie na rowerze może być wygodnie? Czy biegając albo „rolkując” można modlić się i pomagać? Jak nie tylko nie dać się upałom, ale i „pokonać siebie”? To tylko niektóre pytania które przynosi „pielgrzymkowe lato na Jasnej Górze”. A równość, braterstwo… i dobra pogoda (a ta podobno zawsze jest taka), to nie hasła z podręcznika historii czy telewizyjnej prognozy pogody, ale rzeczywistość, którą najczęściej opisują jako swoje doświadczenie jasnogórscy pielgrzymi. I dodają: pielgrzymowanie na Jasną Górę to „pokuta, wdzięczność i wolność”.
Rowerami do Lizbony. Ruszyła wyprawa NINIWA Team
Rozpoczął się wyścig z czasem i własną kondycją, walka z morderczymi wzniesieniami i piekącym upałem. Czy 25 rowerzystom uda się w cztery tygodnie dojechać z Kokotka na kraniec Europy?
Zaledwie wczoraj po południu zakończył się Festiwal Życia, a już dziś o świcie z Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku 25 rowerzystów wyruszyło na kolejną, już 17. wyprawę NINIWA Team. Ich celem są Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie i spotkanie z papieżem Franciszkiem oraz młodymi ludźmi z całego świata. W grupie znalazło się ośmiu uczestników festiwalu, a także młoda para, dla której jazda na rowerach przez całą Europę jest podróżą poślubną.
Prawie półtora tysiąca uczestników 18. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej
Choć wyruszyli z różnych miejscowości i pokonali różne odległości, połączyła ich miłość do Boga i dwóch kółek. Dziś prawie 1500 cyklistów przyjechało na Jasną Górę w ramach 18. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej. Towarzyszyło im hasło roku duszpasterskiego w Polsce „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
Rowerowi pielgrzymi na ŚDM wyruszyli do Lizbony
O 10.30 spod krakowskiego seminarium wyruszyło trzech pielgrzymów, którzy zdecydowali się rowerami dotrzeć na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Wydarzenie, w którym weźmie udział papież Franciszek, odbędzie się w dniach 1-6 sierpnia, pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39).
Diecezja radomska – kolejne pielgrzymki rowerowe w drodze na Jasną Górę
Ponad 270 osób wyruszyło dzisiaj w rowerowych pielgrzymkach na Jasną Górę. Najliczniejszą grupę stanowią pątnicy ze Starej Błotnicy, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Na trasie są też pątnicy z Radomia, Stromca i Radzanowa.
645 km rowerem – pielgrzymi z diecezji płockiej odwiedzili sanktuaria na Śląsku
Gidle, Jasna Góra, Piekary Śląskie, Wodzisław Śląski i Pszów w Polsce oraz Ołomuniec w Czechach – znalazły się na trasie rowerzystów z diecezji płockiej, którzy wzięli udział w pielgrzymce rowerowej. 34 rowerzystów przejechało 645 km, także przez tereny górskie. Patronem wyprawy był św. Jan Sarkander, a jej hasłem wezwanie Jana Pawła II: „Musicie być mocni w wierze”.
Z Bydgoszczy wyruszyła pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę
„W pielgrzymowaniu wychodzi się przede wszystkim z punktu, którym jest własne ja, i zmierza do celu, jakim jest sam Bóg” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki „Bydgoski Józef rowerem na Jasną Górę”. Na pątniczy szlak do Częstochowy wyjechało 40 pątników.
Ponad 350 rowerzystów z bp. Florczykiem na Rodzinnej Majówce Rowerowej
Ponad 350 rowerzystów pokonało w sobotę trasę ponad 20 km, aby wraz z bp. Marianem Florczykiem uczcić urodziny św. Jana Pawła II, promować rodzinny wypoczynek i modlić się m.in. podczas nabożeństwa majowego.
Skauci Europy, miłośnicy rowerów i dzieci pierwszokomunijne uczcili Matkę Bożą
Skauci Europy, miłośnicy jednośladów, a także dzieci pierwszokomunijne spotkali się na nabożeństwie majowym – najpierw w kościele, a potem w plenerze przed figurą Matki Bożej – w Przyłękach. Stanęła ona w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i od tego czasu jednoczy na modlitwie wielu wiernych.
Rowerowa pielgrzymka ofiar wykorzystania seksualnego do Rzymu
Od dwóch dni 15-osobowa grupa ofiar wykorzystania seksualnego przez duchownych pielgrzymuje na rowerach z Monachium do Rzymu. 17 maja pątnicy mają spotkać się z papieżem Franciszkiem.


