Tag: pielgrzymka rowerowa
Chcą szerzyć kult maryjny i łączyć aktywny wypoczynek na rowerze
Członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej zainaugurują w sobotę, 6 maja sezon pielgrzymkowy. W czasie pięciu pierwszych sobót miesiąca organizowane będą rowerowe pielgrzymki do kościołów w Kowali, Zakrzewie, Starej Błotnicy, Wsoli i Jastrzębi. – Połączmy swoją miłość do Boga i zamiłowanie do jazdy na rowerze – zachęca Beata Pawelec z Akcji Katolickiej.
Górale pojadą rowerami do Portugalii
Łącznie pokonają 4 tys. km, przejadą przez siedem krajów, zatrzymają się m.in. w Fatimie i w Lourdes. Grupa górali wybiera się na rowerach do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży w 2023 r.
Pielgrzymi rowerowi modlili się na św. Krzyżu
Kilkudziesięciu cyklistów dotarło wraz z X Pielgrzymką Rowerową na Święty Krzyż. Pielgrzymka zorganizowana została pod patronatem i z udziałem bp. Mariana Florczyka.
Pieszo, na rowerach, a nawet na rolkach – do Maryi na Jej święto
Pieszo, na rowerach, a nawet na rolkach. Kolejne tysiące pątników docierają na Jasną Górę w wigilię święta Matki Bożej Częstochowskiej – w sumie wejdzie dziś kilkadziesiąt pielgrzymek. Największą będzie 40. piesza pielgrzymka diecezji tarnowskiej.
Biskup pielgrzymował rowerem na Jasną Górę
Ostatni kilometr na Jasną Górę jest najpiękniejszy – zgodnie przekonują uczestnicy pielgrzymek rowerowych, których dziś dotarło kilka. Wśród nich aż 360 rowerzystów reprezentowało diecezję kielecką, ponad 370 km wykręcili pątnicy „Od Stasia do Maryi”, czyli z Przasnysza, a z Tomaszowa Mazowieckiego przyjechał też bp Marek Marczak.
Trwa VI Przysnaska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę
56 osób z Przasnysza i okolic podjęło trud pielgrzymowania w VI Przasnyskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę. Wspólnie jadą, modlą się i budują wspólnotę. Do celu podróży – przed tron Matki Bożej Częstochowskiej dotrą 21 sierpnia, po pokonaniu ponad 370 km.
Dwie pielgrzymki rowerowe z diecezji radomskiej w drodze na Jasną Górę
Z Szydłowca i Pionek wyruszyły dzisiaj pielgrzymki rowerowe na Jasną Górę. Uczestniczy w nich prawie 130 osób.
Biskup pielgrzymuje rowerem na Jasną Górę
Prawie 150 rowerzystów wyruszyło dzisiaj z Kalisza w dwóch grupach w ramach 21. Diecezjalnej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Po raz pierwszy na szlaku pojawiła się grupa rowerowa z Ostrowa Wielkopolskiego. Rowerzyści dotrą na Jasną Górę wraz z pielgrzymami 385. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 31. Diecezji Kaliskiej. Wśród pielgrzymów jest biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun.
Gnieźnieńscy rowerzyści w drodze do Matki
Z Rogowa, Strzelna i Gniezna – pielgrzymki rowerowe z archidiecezji gnieźnieńskiej zmierzają na Jasną Górę. Do celu dotrą w tym samym terminie co pielgrzymka piesza – 5 sierpnia, a 6 sierpnia wspólnie z wszystkimi uczestniczyć będą w Mszy św. na zakończenie tegorocznej drogi po przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.
„Droga św. Pawła” – rowerowi pielgrzymi już na Słowacji
16 osób bierze udział w pierwszym etapie 12. pielgrzymki rowerowej, związanej z ewangelizacyjnym projektem „Rozkręć wiarę”. W tym roku trasa przebiega m.in. przez Rumunię, Grecję i Turcję. Wyprawa pod nazwą „Droga św. Pawła” liczy ok. 4 tys. kilometrów. Rowerzyści-pielgrzymi to głównie mieszkańcy diecezji bielsko-żywieckiej. Wśród nich jest inicjator przedsięwzięcia ks. Grzegorz Kierpiec, wikary parafii w Wieprzu koło Żywca.


