Tag: pielgrzymka
Abp Galbas na pielgrzymce Caritas: nie można wyznawać wiary w Boga nie pomagając bliźniemu
Pracownicy i wolontariusze Caritas z całego kraju uczestniczą dziś w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Wspólnoty Caritas. Spotkanie, które przebiega pod hasłem „Małe rzeczy z wielką miłością” zorganizowano w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. – Nie można wyznawać wiary w Boga zamykając oczy na cierpienie drugiego człowieka – wskazywał podczas Mszy św. abp Adrian Galbas.
89. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę
89. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców odbędzie się na Jasnej Górze 1–2 lipca, pod hasłem „Uczniowie – Nauczyciele – Misjonarze”. W ramach pielgrzymki odbędzie się także sympozjum poświęcone podmiotowości uczniów. Centralnym punktem będzie Msza św., odprawiona 2 lipca na jasnogórskim Szczycie przez abp. Andrzeja Przybylskiego, delegata KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców. Zostanie zainaugurowana nowenna (dziewięciu) tygodni – modlitwa w intencji uczniów, rodziców, czyli pierwszych nauczycieli nowego pokolenia oraz całe środowisko oświatowe, za tych, którzy mają wpływ na wychowanie dzieci i młodzieży.
Bp Marek Mendyk: zaprośmy Matkę Najświętszą do Diecezji Świdnickiej
Od 1 do 8 sierpnia odbędzie się XXIII Piesza Pielgrzymka Świdnicka na Jasną Górę. W tym roku będzie jej towarzyszyć hasło „Wpatrzeni w Maryję”. Do udziału w pielgrzymce, zarówno na trasie, jak i duchowo w parafiach diecezji, zaprosił bp Marek Mendyk.
Już na pątników czas. Jasna Góra wkracza w letni sezon pielgrzymkowy
Gdzieś niesie się śpiew „Czarnej Madonny”, w innym miejscu słychać „ślonską godkę”, w słońcu błyszczą szprychy rowerów. To znak, że lato na Jasnej Górze, a wraz z nim sezon pielgrzymkowy, już się rozpoczyna.
25 lat temu św. Jan Paweł II pielgrzymował na Ukrainę
W tym tygodniu w Kijowie, Lwowie i innych miastach odbywają się wydarzenia naukowe, kulturalne, duchowe i liturgiczne poświęcone św. Janowi Pawłowi II z okazji 25. rocznicy jego historycznej wizyty na Ukrainie. Papież w dniach 23-27 czerwca 2001 r. odwiedził Kijów i Lwów. Hasłem pielgrzymki były słowa: „Chrystus – drogą, prawdą i życiem”. Była to 94. zagraniczna wizyta papieża Wojtyły.
XXIII Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców
Mężczyźni i młodzieńcy m.in. z Puszczykowa, Lubonia i Poznania, przedstawiciele korporacji, cechów i stowarzyszeń męskich pielgrzymowali dziś do Sanktuarium pw. Narodzenia NMP w podpoznańskich Tulcach. Mszy św. dla pątników XXIII Archidiecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn i Młodzieńców, której towarzyszyło hasło: „Współczesny mężczyzna: uczeń-misjonarz”, przewodniczył abp Zbigniew Zieliński.
Kard. Pizzaballa: Ludzkość potrzebuje Boga, nasze pewniki są kruche
Łaciński patriarcha Jerozolimy celebrował doroczną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej z Góry w Andżarze w Jordanii. Wygłosił homilię o czasie Bożym i czasie ludzkim, o wierze jako antidotum na dezorientację i Jubileuszu Chrztu Jezusa w 2030 roku.
Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych
Msza św., ale i koncerty, świadectwa, a nawet konkurs z nagrodami – to wszystko znalazło się w programie 27. Pielgrzymki Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci (PKRD) przy Radiu Maryja na Jasną Górę. Z najmłodszymi zaśpiewali zespół Małe TGD oraz bp Antoni Długosz. Biskup sprawował Eucharystię z udziałem dzieci. Hasło pielgrzymki to: „Jestem uczniem i misjonarzem Pana Jezusa”. Mali pielgrzymi dziękowali za kończący się rok szkolny i modlili się o opiekę Maryi na czas wakacji.
„Z buta do Maryi” – młodzi modlą się o nowe powołania, idąc do Górki Klasztornej
Blisko trzydzieści kilometrów mieli do pokonania pierwszego dnia uczestnicy pieszej pielgrzymki „Z buta do Maryi”, która prowadzi młodzież z diecezji bydgoskiej do Górki Klasztornej – najstarszego sanktuarium maryjnego w Polsce. Jej główną intencją jest modlitwa o nowe, święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
Pielgrzymi zawierzyli Matce Bożej intencje niesione
Blisko dwustu uczestników 42. Pieszej Pielgrzymki z Porąbki szczęśliwie dotarło 20 czerwca do sanktuarium pasyjno-maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dwudniową wędrówkę zakończyła Eucharystia w bazylice Matki Bożej Anielskiej, podczas której pątnicy dziękowali za otrzymane łaski i zawierzyli Bogu wszystkie intencje niesione przez około 50 kilometrów beskidzkich szlaków.


