Tag: pielgrzymka

15:38 / 20-06-2026

30-lecie reaktywacji Akcji Katolickiej w Polsce

Pod znakiem wdzięczności za 30-lecie reaktywacji Akcji Katolickiej w Polsce przebiegała na Jasnej Górze Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej. Centralnym jej punktem była Msza św. sprawowana pod przewodnictwem pierwszego asystenta krajowego stowarzyszenia, biskupa Piotra Jareckiego. Na szczycie jasnogórskim zgromadzili się członkowie Akcji Katolickiej z każdej diecezji i wielu oddziałów parafialnych. Obecna była także delegacja z Międzynarodowego Forum Akcji Katolickiej z Malty i Rumunii.

Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Łęgowie

Mieszkańcy Ząbrowa i innych miejscowości parafii wyruszyli wraz z księdzem proboszczem na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Łęgowie.

Biało-czerwona bazylika Sacré-Cœur w Paryżu – Polacy pielgrzymowali na Montmartre

Starajmy się, żeby nasze serca w codziennym życiu upodabniały się do Serca Pana Jezusa, które nieustannie bije, które jest sercem otwartym i które jest sercem bardzo wrażliwym – wskazał biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej Piotr Przyborek w homilii podczas dorocznej Mszy św. w języku polskim w bazylice Najświętszego Serca Jezusa (Sacré-Cœur) w Paryżu, na wzgórzu Montmartre, która odbyła się 19 czerwca.

18:30 / 19-06-2026

Prawie dwustu pielgrzymów wyruszyło z Porąbki do Kalwarii Zebrzydowskiej

Blisko dwustu pątników rozpoczęło 19 czerwca br. 42. Pieszą Pielgrzymkę z Porąbki do sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dwudniową, liczącą około 50 kilometrów wędrówkę przez malownicze beskidzkie szlaki zainaugurowała Msza św. w kościele parafialnym w Porąbce. Eucharystii przewodniczył wikariusz generalny diecezji bielsko-żywieckiej ks. Marek Studenski.

18:00 / 18-06-2026

Rokitno: ponad 500 uczestników 39. pielgrzymki osób chorych i z niepełnosprawnością

„Uzdrowieni miłością – posłani by kochać” – to hasło 39. pielgrzymki osób chorych i z niepełnosprawnością, która odbyła się 18 czerwca w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Razem z uczestnikami modlił się bp pomocniczy Adrian Put.

Piesza Pielgrzymka Wrocławska zmieni trasę – krótszy ostatni etap przed Jasną Górą

Od 2027 r. uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę będą wędrować zmienioną trasą. Najważniejsza modyfikacja dotyczy pierwszego dnia marszu – pielgrzymi nie będą już nocować w Trzebnicy, lecz przejdą bezpośrednio do Oleśnicy. Organizatorzy podkreślają, że pielgrzymka zachowa ośmiodniowy charakter, ale dzięki zmianie znacząco skróci się ostatni etap przed wejściem na Jasną Górę.

12:10 / 17-06-2026

Nowy duszpasterz chorych i służby zdrowia w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

„Bądźmy przy chorych i słuchajmy ich” – apeluje ks. Mariusz Łuszczek, nowy duszpasterz chorych i służby zdrowia w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Kapłan zaprasza na 39. Pielgrzymkę Osób Chorych i z Niepełnosprawnością, która odbędzie się 18 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie pod hasłem: „Uzdrowieni Miłością – posłani by kochać”.

Skrzatusz: Diecezjalna Pielgrzymka Osób z Niepełnosprawnościami

– Naszą tegoroczną misją Caritas jest zachęcenie osób z niepełnosprawnościami, by były uczniami misjonarzami dobra – powiedział ks. Łukasz Bikun, dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. 16 czerwca w Skrzatuszu odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Osób z Niepełnosprawnościami i ich rodzin. W wydarzeniu wzięło udział ok. 800 osób.

15:12 / 16-06-2026

VI Diecezjalna Pielgrzymka Szkół Specjalnych do św. Józefa

Ponad 200 osób za 10 szkół przybyło w VI Diecezjalnej Pielgrzymce Szkół Specjalnych do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Mszy św. w intencji uczniów i nauczycieli przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl, który dziękował pielgrzymom za wspólną modlitwę.

Bp Stepnowski: pielgrzymka to okazja do dawania świadectwa wiary i niesienia nadziei

Pielgrzymka jest „doskonałą okazją do wypełnienia misyjnego zadania” oraz świadectwem obecności Boga w świecie – napisał bp Janusz Stepnowski w liście pasterskim przed 42. Pieszą Pielgrzymką Łomżyńską na Jasną Górę. Biskup zachęca szczególnie młodych do podjęcia pielgrzymiego trudu, a wszystkich wiernych prosi o modlitwę za diecezję, Ojczyznę i pokój na świecie. List zostanie odczytany w parafiach diecezji łomżyńskiej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.