Tag: pielgrzymka
Wyruszy piesza pielgrzymka do sanktuarium w Bardzie
Już jutro, 6 czerwca, z Nowej Rudy wyruszy 301. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie. Tradycja noworudzkiego pielgrzymowania do Barda sięga XVII wieku i od kilkunastu lat ponownie wpisuje się w duchowy pejzaż Dekanatu Nowa Ruda.
Kierownicy pieszych pielgrzymek z archidiecezji łódzkiej spotkali się z kard. Krajewskim
Kierownicy pieszych pielgrzymek z archidiecezji łódzkiej na Jasną Górę spotkali się w domu biskupim z kard. Konradem Krajewskim. Metropolita łódzki zaprosił duchownych na wspólne nieszpory, kolację i rozmowę o tegorocznym pielgrzymowaniu do tronu Królowej Polski. – To było ważne spotkanie – podkreślił kard. Krajewski.
Bp Nykiel: Jezus nie dokonuje odkupienia złotą kartą kredytową, ale własną krwią
– Jezus nie ratuje świata siłą przemocy, ale siłą miłości. Nie dokonuje odkupienia złotą kartą kredytową, ale własną krwią” – mówił bp Krzysztof Nykiel podczas pielgrzymki mężczyzn do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.
„Z Maryją u źródeł miłosierdzia” – II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
W Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin odbyła się II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet pod hasłem „Z Maryją u źródeł miłosierdzia”. Wydarzenie zgromadziło kobiety z różnych parafii diecezji sandomierskiej, które przybyły, aby wspólnie modlić się, umacniać wiarę i budować kobiecą wspólnotę.
Abp Przybylski do mężczyzn: waszą najważniejszą misją jest obrona małżeństwa i rodziny
Choćbyście walczyli w obronie wszystkiego innego, jeśli przegracie rodzinę, to tak jakbyście przegrali całą wojnę – powiedział metropolita katowicki abp Andrzej Przybylski podczas pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.
II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet w Ożarowie
W Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin w Ożarowie odbyła się II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet pod hasłem „Z Maryją u źródeł miłosierdzia”. Wydarzenie zgromadziło kobiety z różnych parafii diecezji sandomierskiej, które przybyły, aby wspólnie modlić się, umacniać wiarę i budować kobiecą wspólnotę.
XXIII Piesza Pielgrzymka Świdnicka na Jasną Górę pod hasłem „Wpatrzeni w Maryję”
Pod hasłem „Wpatrzeni w Maryję” odbędzie się XXIII Piesza Pielgrzymka Świdnicka na Jasną Górę. Diecezjalne rekolekcje w drodze zaplanowano w dniach od 1 do 8 sierpnia.
Rycerze Kolumba zapraszają na nocne pielgrzymki
6 czerwca organizowana jest nocna piesza pielgrzymka kobiet z Radomia do sanktuarium maryjnego w Starej Błotnicy. Trasa liczy prawie 26 kilometrów. Z kolei tydzień później na pątniczy szlak wyjdą mężczyźni.
Piesza pielgrzymka do Gietrzwałdu
Mieszkańcy Prabut i okolicznych miejscowości po raz drugi pielgrzymowali do gietrzwałdzkiego sanktuarium.
„Posłane, by nieść światło” – Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet
„Posłane, by nieść światło” to przesłanie 7. Pielgrzymki Kobiet, która odbyła się dziś na Jasnej Górze. Przypomina ono o chrześcijańskim powołaniu i odpowiedzialności za obecność Ewangelii w świecie. Duchową patronką spotkania była bł. Natalia Tułasiewicz, która potrafiła pozostać wierna swoim wartościom nawet w obliczu śmierci, a dla współczesnych kobiet może być wzorem wolności wewnętrznej, służby i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Modlono się za Ojczyznę. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Wiesław Szlachetka.


