Tag: pogrzeb
Pogrzeb ks. Kazimierza Orzechowskiego
Ze wzruszeniem i łzami wspominały śp. ks. Kazimierza Orzechowskiego jego duchowe dzieci – uczestnicy Mszy pogrzebowej, która odbyła się dziś w południe w warszawskim kościele sióstr wizytek przy Krakowskiem Przedmieściu. Dziękowali za pomoc w powrocie do Boga po wielu latach nieobecności w Kościele, za ocalone kapłaństwo, za przyjaźń, duchowe prowadzenie, ukazywanie piękna słowa i języka. Liturgii przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. Po Eucharystii ciało zmarłego kapłana, aktora i znanego duszpasterza środowiska artystycznego w Polsce, złożone zostało na cmentarzu w Skolimowie.
We wtorek uroczystości pogrzebowe abp. Pylaka
Główne uroczystości pogrzebowe abp. Bolesława Pylaka odbędą się we wtorek 11 czerwca o godzinie 11.00 w archikatedrze lubelskiej.
Pogrzeb zamordowanego na plebanii śp. Marka Tarnowskiego
– Nagła śmierć naszego współbrata pokazuje nam jak ważne jest przygotowanie do spotkania z Chrystusem – podkreślił kard. Kazimierz Nycz w czasie pogrzebu śp. Marka Tarnowskiego, zamordowanego na plebanii kościoła św. Augustyna na stołecznym Muranowie.
Msza żałobna za duszę misjonarza, który zmarł w Tanzanii
Za życie oraz powołanie kapłańskie i posługę misyjną śp. ks. Piotra Koszyka dziękowano 17 kwietnia pod przewodnictwem bp. Romana Pindla w parafialnym kościele w Milówce. Tego dnia trumna z ciałem zmarłego nagle w wieku 56 lat duchownego spoczęła w tanzańskiej ziemi. To właśnie mieszkańcom Czarnego Lądu śp. ks. Piotr służył przez 22 z 30 lat swojego kapłańskiego życia. Misjonarz zmarł 12 kwietnia w Tanzanii.
Znamy datę pogrzebu bp. Orszulika
Zmarły 21 lutego bp Alojzy Orszulik, pierwszy ordynariusz łowicki, zostanie pochowany 1 marca w Bazylice Katedralnej w Łowiczu – informuje Kuria Diecezjalna Łowicka.
Uroczystości pogrzebowe śp. premiera Jana Olszewskiego
W warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela koncelebrowana była w sobotę Msza św. pogrzebowa premiera Jana Olszewskiego. „Z ufnością i spokojem żegnamy męża, brata, krewnego, adwokata, polityka, posła i premiera, a przede wszystkim wiernego syna Polski i Kościoła; człowieka, który godnie zapisał się w pamięci, z odwagą przeszedł życie” – powiedział w homilii bp Antoni Dydycz. Były premier i zasłużony adwokat zmarł 7 lutego w wieku 88 lat. Zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.
Pogrzeb Władysława Stefana Grzyba – jedynego w Polsce klikona
Wyróżniał się swoim strojem, mocnym głosem, ale przede wszystkim sercem, którym kochał Lublin i jego tradycję – powiedział abp Stanisław Budzik o Władysławie Stefanie Grzybie. Metropolita lubelski przewodniczył Mszy świętej pogrzebowej lubelskiego klikona. Przez ponad 25 lat zmarły działał jako jedyny w Polsce krzykacz miejski, zapowiadając uroczystości miejskie i religijne.
Uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza
W Bazylice Mariackiej w Gdańsku odbyły się dziś uroczystości pogrzebowe śp. prezydenta tego miasta Pawła Adamowicza. Eucharystii przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski, a homilię wygłosił abp Sławoj Leszek Głódź. Podkreślił w niej, że tragiczna śmierć prezydenta Gdańska jest wezwaniem do rachunku sumienia i do koniecznej przemiany stylu naszego życia politycznego, wspólnotowego, społecznego i medialnego. – Nasza Ojczyzna potrzebuje polityki motywowanej miłością, szacunkiem, realizowanej z poszanowaniem dla życia, wolności i godności ludzi – powiedział metropolita gdański. Urna z prochami Pawła Adamowicza została złożona w kaplicy św. Marcina w Bazylice Mariackiej.
Prezydent Paweł Adamowicz spocznie w bazylice mariackiej
Pogrzeb zamordowanego 13 grudnia prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę 16 grudnia. Eucharystia, której będzie przewodniczył metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź rozpocznie się o godz. 12.00. Zgodnie z tradycją szczątki Zmarłego zostaną złożone w Bazylice Mariackiej. Program uroczystości został przekazany na dzisiejszej konferencji prasowej władz miasta.
Pogrzeb tragicznie zmarłych nastolatek
Koszalin pożegnał w czwartek tragicznie zmarłe nastolatki. Amelia, Małgorzata, Julia, Karolina i Wiktoria zginęły w piątek w pożarze escape roomu. Zmarłe dziewczęta spoczną obok siebie w pięciu mogiłach na koszalińskim cmentarzu komunalnym. – Chcemy o nich pomyśleć w sposób najwspanialszy. Od razu przychodzi do głowy przyjaźń. W tej przyjaźni były razem i w niej pozostaną, na zawsze – mówił w homilii ks. Wojciech Pawlak, nauczyciel religii tragicznie zmarłych nastolatek


