Tag: pokuta
Bp Zadarko: jesteśmy krajem, Kościołem pielgrzymującym
W Polsce mamy ok. 800 sanktuariów, w tym 550 sanktuariów maryjnych, 160 sanktuariów błogosławionych i świętych oraz 100 sanktuariów Pańskich. „To pokazuje, że jesteśmy krajem, Kościołem pielgrzymującym, pielęgnującym tradycję pielgrzymowania, która jest wyrazem tzw. pobożności ludowej” – podkreślił.
Nabożeństwo pokutne na początek 97. Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej
– Moc i łaska przychodzi przez Sakrament Pokuty i Pojednania który daje nam jedność z Bogiem w Chrystusie, a jednocześnie daje nam moc do tego, by być jedno między sobą! – mówił o. Wojciech Dec w trakcie nabożeństwa pokutnego, które jest jednym z pierwszych etapów tej pielgrzymki.
Rdzenni Kanadyjczycy włączyli się papieską pielgrzymkę pokutną
W pokutną pielgrzymkę Ojca Świętego włączyli się także przedstawiciele rdzennych mieszkańców Kanady. Przez tydzień pielgrzymowali pieszo do Quebecu, gdzie spotkali się z papieżem. Byli to m.in. uczniowie ostatniej w tym kraju szkoły rezydencjalnej.
Papież w drodze do Kanady: pamiętajmy, że jest to podróż pokutna
Papież Franciszek pozdrowił ok. 80 wysłanników światowych mediów z ponad 10 krajów, którzy towarzyszą mu w drodze do Kanady. Mimo problemów z kolanem przeszedł przez samolot i tradycyjnie przywitał się z dziennikarzami. Zachęcił ich, by pamiętali, że jest do podróż pokutna.
Rozpoczęła się pokutna pielgrzymka papieża Franciszka
W niedzielę rano rozpoczęła się pokutna pielgrzymka Ojca Świętego do Kanady. Głównym celem sześciodniowej podróży jest spotkanie z rdzennymi mieszkańcami tego kraju, aby, jak głosi hasło podróży, „kroczyć razem” drogą pojednania i uzdrowienia.
Papież prosi o modlitwę w intencji swej pielgrzymki pokutnej
Rozpoczynająca się za tydzień podróż papieża Franciszka do Kanady będzie pielgrzymką pokutną. Poinformował o tym Ojciec Święty po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie. i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa. Pozdrowił wszystkich mieszkańców tego kraju i poprosił wiernych na całym świecie o modlitwę w intencji tej podróży.
Bp Greger: nie przyzwyczajajcie się do grzechu
Wezwanie do nawrócenia jest szczególnie aktualne, ponieważ, jak pokazują badania różnych ośrodków, w pewien sposób przyzwyczailiśmy się do grzechu – powiedział bp Piotr Greger do młodych oazowiczów przebywających na rekolekcje w Zagórniku w Beskidzie Małym. Biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej.
Abp Jędraszewski wzywa do praktykowania pokuty w piątek 1 maja
Abp Marek Jędraszewski usilnie zachęca do utrzymania praktyki wstrzemięźliwości w piątek 1 maja 2020 roku. Metropolita krakowski apeluje o modlitwę w intencji zachowania miejsc pracy dla Polaków, o ustanie epidemii oraz o potrzebny do wzrostu plonów deszcz.
Częstochowa: kapłani podejmują „Sztafetę modlitwy i pokuty” w intencji powołań
„Sztafeta modlitwy i pokuty”, to kolejna inicjatywa modlitewna kapłanów archidiecezji częstochowskiej, którą podejmują w intencji powołań kapłańskich. Po zakończeniu akcji „Modlitwa serc i stóp kapłańskich”, która trwa w archidiecezji częstochowskiej do 20 sierpnia, kapłani podejmą modlitwę, pokutę i post w intencji powołań oraz za grzechy i winy kapłanów w formie swoistej sztafety modlitewnej.
„Wierzącym nie trzeba ustawy, wystarczy sumienie”
Wierzącym nie trzeba ustawy, wystarczy sumienie – powiedział bp Józef Zawitkowski w kazaniu podczas Eucharystii w Gietrzwałdzie. Msza święta celebrowana przez biskupa bydgoskiego Jana Tyrawę była centralną częścią Dnia Pokutnego. W uroczystościach wzięli udział biskupi, liczni kapłani, marszałek Sejmu RP, wojewoda i władze samorządowe oraz tysiące wiernych.


