Tag: Pola Nadziei

18:22 / 22-06-2026

Ponad 306 tys. zł dla hospicjum – finał 22. edycji „Pól Nadziei”

Ponad 306 tys. zł zebrano podczas 22. edycji programu „Pola Nadziei” na rzecz Hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Finał dorocznej akcji charytatywnej odbył się 22 czerwca w kościele NMP Królowej Polski, gdzie podczas nabożeństwa ekumenicznego dziękowano wszystkim zaangażowanym w pomoc dla osób terminalnie chorych. Uroczystość zakończyło wręczenie pucharów i podziękowań placówkom edukacyjnym uczestniczącym w programie.

14:25 / 30-04-2026

Pola Nadziei na Pomorzu: zebrano ponad 780 tys. zł

„Każdej wiosny Pomorze rozkwita. A wraz z nim wiara we wspólnotę. Dziękuję wszystkim fundacjom, które przygotowują Pola Nadziei, za to, że budzą w nas to, co najszlachetniejsze: zrozumienie i miłosierdzie” – powiedziała wicewojewoda pomorska Anna Olkowska-Jacyno podczas finału Pól Nadziei w Gdańsku, który odbył się 26 kwietnia. Tegoroczna akcja zgromadziła ponad 4 tys. wolontariuszy i przyniosła 781 464,09 zł na rzecz hospicjów. 

12:32 / 27-04-2023

Marszałek województwa kieleckiego z żonkilami hospicyjnych „Pól nadziei”

W związku z dobiegającą końca akcją „Pola nadziei” na rzecz Hospicjum Caritas im. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach, wolontariusze prowadzili zbiórkę m.in. przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, którą wsparli urzędnicy z marszałkiem Andrzejem Bętkowskim.

14:56 / 18-10-2022

Ekumeniczna modlitwa zainaugurowała „Pola Nadziei”

Modlitwa ekumeniczna i zasadzenie cebulek żonkili zapoczątkowały 17 października br. w Bielsku-Białej kolejną edycję programu „Pola Nadziei”, popularyzującego ideę opieki hospicyjnej. W czasie inauguracji delegacje z kilkudziesięciu szkół z regionu otrzymały cebulki żonkili, a zaproszeni goście zasadzili kwiaty przed hospicjum stacjonarnym im. św. Jana Pawła II. Żonkile są symbolem nadziei i walki z cierpieniem.

20:15 / 05-10-2022

Zainaugurowano „Pola Nadziei” na rzecz Hospicjum św. Kamila

W Gorzowie Wielkopolskim zainaugurowana została 5 października akcja „Pola Nadziei” na rzecz Hospicjum św. Kamila. Cebule żonkili wspólnie sadzili przedstawiciele paliatywnej placówki, wojewoda lubuski, radni, dzieci i młodzież z gorzowskich szkół i przedszkoli.

15:27 / 24-09-2022

Ruszają „Pola Nadziei” i portal „Hospicjowo”

Zasadzenie cebulek na żonkilowych rabatach, konkursy dla dzieci i młodzieży w szkołach, akcja „Serce dla Hospicjum”, świąteczne „Kartki dla Hospicjum” i uruchomienie portalu „Hospicjowo” – tak zapowiada się kampania „Pola Nadziei”, która zostanie zainaugurowana w czwartek 6 października.

12:55 / 21-06-2022

128 tys. złotych na „Pola Nadziei”

Około 128 tys. zł zgromadziło w tym roku 48 szkół z Podbeskidzia, a także 5 salwatoriańskich parafii w USA, które w ramach 18. edycji programu „Pola Nadziei” zbierały na rzecz działającego w Bielsku-Białej hospicjum stacjonarnego im. Jana Pawła II. Kolejna odsłonę wielkiej akcji charytatywnej zwieńczyło 20 czerwca 2022 r. nabożeństwo ekumeniczne w bielskim kościele NMP Królowej Polski oraz wręczenie okolicznościowych pucharów tym placówkom edukacyjnym, które zaangażowały się w pomoc na rzecz hospicjum.

13:27 / 13-05-2022

Trwa 25. edycja akcji Pola Nadziei

Trwa 25. edycja akcji Pola Nadziei. Jej celem jest propagowanie idei hospicyjnej i pozyskanie funduszy na działalność krakowskiego Hospicjum św. Łazarza.

17:46 / 13-04-2022

W Kielcach odbyła się kwesta na rzecz hospicjum

We wtorek 12 kwietnia na ulicach Kielc można było spotkać wolontariuszy Caritas kieleckiej w żółtych koszulkach z żonkilami w rękach – znak, że ruszyła kampania hospicyjna Pola Nadziei, na rzecz pacjentów hospicjum.

06:11 / 08-10-2021

Żonkilowe Pole Nadziei będzie przypominać o chorych w hospicjum

Wiosną na skwerze przy urzędzie warszawskiej dzielnicy Bielany zakwitną żonkile. W czwartek 4500 cebulek kwiatowych posadzili uczniowie z bielańskich podstawówek. To już czwarte Pole Nadziei stworzone w tej okolicy, które ma przypominać o podopiecznych Archidiecezjalnego Zespołu Opieki Paliatywnej przy placu Konfederacji. 10 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.