Tag: Poznańska

16:57 / 20-11-2022

Abp Gądecki: Kościół jest bramą do królestwa Bożego na ziemi

„Kościół jest bramą do królestwa Bożego na ziemi. Każdy z nas – dzięki łasce sakramentu chrztu świętego – należy do założonego przez Chrystusa Kościoła” – powiedział abp Stanisław Gądecki w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W poznańskiej katedrze metropolita poznański przewodniczył Mszy św. w patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Abp Gądecki: program duszpasterski pomaga poznawać Kościół

Poprzez głoszone słowo Boże, lekturę duchową, a przede wszystkim modlitwę pragniemy w tym roku lepiej poznawać Kościół, aby go bardziej pokochać i aby znajdować w nim miejsce dla siebie, wspólnie współpracując w kształtowaniu jego życia i misji – napisał w liście pasterskim do wiernych archidiecezji poznańskiej abp Stanisław Gądecki.

19:00 / 19-11-2022

Podziękowali bp. Stułkowskiemu za posługę

Bp Szymon Stułkowski przewodniczył w poznańskiej katedrze dziękczynnej Mszy św. za posługę w archidiecezji poznańskiej. „Dziękuję Bogu, że Go tu poznałem i że mogłem Go tu kochać i naśladować. Życie i droga wiary trwają, choć idziemy w innym towarzystwie i innymi ścieżkami do nieba, tam, gdzie jest nasza ojczyzna” – powiedział biskup płocki.

Pochodzi z archidiecezji poznańskiej. Będzie biskupem na Madagaskarze

Ojciec Święty mianował 19 listopada bp. Zygmunta Robaszkiewicza ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, dotychczasowego ordynariusza diecezji Morombe, biskupem diecezji Mahajanga na Madagaskarze.

00:09 / 17-11-2022

Ks. Wąsowicz SDB: abp Baraniak był wierny duchowej spuściźnie ks. Bosko

„Abp Antoni Baraniak był wierny spuściźnie ks. Jana Bosko. Było to widoczne w kontekście pełnienia przez niego salezjańskich urzędów, ale także później jako hierarcha Kościoła nie przerwał kontaktów z macierzystym zgromadzeniem” – mówił ks. dr Jarosław Wąsowicz SDB podczas spotkania w Poznaniu poświęconego książce o abp. Baraniaku.

13:54 / 09-11-2022

Heroiczność cnót ks. Woźnego oceniona pozytywnie

8 listopada 2022 r. w godzinach przedpołudniowych w Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie odbyło się zebranie zwyczajne kardynałów i biskupów oraz członków Dykasterii łącznie z arcybiskupem sekretarzem dotyczące heroiczności cnót ks. Aleksandra Woźnego. Sprawa beatyfikacyjna kandydata na ołtarze z archidiecezji poznańskiej została przedstawiona przez tzw. ponensa, mianowanego przez Kongres zwyczajny, którym okazał się kardynał Stanisław Ryłko.

16:02 / 06-11-2022

Abp Gądecki: świętość jest powołaniem każdej osoby ochrzczonej

„Świętość jest powołaniem każdej osoby ochrzczonej. Dzięki Jadwidze Zamoyskiej łatwiej zrozumiemy, że wszystkie stany życia, dzięki działaniu łaski Bożej oraz zaangażowaniu i wytrwałości każdego z nas, mogą stać się drogami uświęcenia” − powiedział w homilii abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański 6 listopada przewodniczył w poznańskiej katedrze Mszy św. z okazji dnia modlitw o kanonizację błogosławionych i beatyfikację sług Bożych pochodzących z archidiecezji poznańskiej.

14:48 / 25-10-2022

Caritas poszukuje wolontariuszy do opieki nad seniorami

Caritas Archidiecezji Poznańskiej, w ramach projektu Korpus Wsparcia Seniora, poszukuje wolontariuszy do opieki nad seniorami mieszkającymi na terenie Poznania. Z prośbą o pomoc do poznańskiej Caritas zgłosiło się dotychczas 180 osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych.

12:09 / 22-10-2022

Bp Szymon Stułkowski nowym biskupem płockim

Papież Franciszek mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego nowym biskupem płockim – ogłosiła w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce. 61-letni duchowny jest m.in. członkiem Rady ds. Apostolska Świeckich oraz członkiem Komisji Duszpasterstwa KEP. Wcześniej był m.in. rektorem poznańskiego seminarium oraz sekretarzem Komisji Duszpasterstwa KEP.

13:11 / 21-10-2022

Abp Gądecki: prawdziwy cel ruchu ekumenicznego wciąż nie został osiągnięty

Abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, oraz bp Andrzej Malicki, prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, współprzewodniczyli nabożeństwu słowa w kościele pw. św. Marcina w Poznaniu. Modlitewne spotkanie wieczorem, 20 października, było najważniejszym punktem obchodów jubileuszowego, XX Ekumenicznego Święta Biblii, które trwa w stolicy Wielkopolski.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.