Tag: Przemyska
Bp Jamrozek do rodzin wielodzietnych: podziwiam was
O roli chrześcijańskiego świadectwa, odwadze w wyznawaniu wiary oraz o tym, jak kluczowe znaczenie w przekazywaniu wartości ma rodzina, mówił bp Stanisław Jamrozek podczas XI Zjazdu Rodzin Wielodzietnych w Heluszu. Spotkanie odbyło się w niedzielę 21 czerwca.
Złoci jubilaci z krakowskiej prowincji franciszkanów dziękują za dar kapłaństwa
Stanisław Olbrycht z Limy (Peru), o. Jan Andrzej Pasiut i o. Franciszek Solarz z Krakowa oraz o. Stanisław Ziętek z Horyńca-Zdroju 50 lat temu przyjęli święcenia prezbiteratu. 19 czerwca 2026 r. w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla dziękowali Bogu za dar sakramentu w otoczeniu swoich współbraci z krakowskiej prowincji franciszkanów, delegatów na nadzwyczajną kapitułę prowincjalną.
Abp Szal w Paray-le-Monial dziękował za peregrynację obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa
W dniach 14-21 czerwca 2026 r., abp Adam Szal wraz z czterema kapłanami z archidiecezji przemyskiej pielgrzymuje po Francji. Metropolita przemyski odwiedzając Paray-le-Monial przewodniczył Eucharystii przy relikwiach św. Małgorzaty Marii Alacoque, gdzie modląc się w kaplicy objawień Najświętszego Serca Pana Jezusa dziękował za owoce peregrynacji obrazu Serca Bożego w archidiecezji przemyskiej.
Bp Chudzio: przebaczająca miłość jest zdecydowanie mocniejsza od pięści i zaciekłych słów
Nasza walka o to, co dla nas najświętsze, najważniejsze, ma być motywowana nie nienawiścią i chęcią zemsty, ale pragnieniem dobra dla każdego bez wyjątku. Także dla naszego przeciwnika. Dlatego, że przebaczająca miłość jest zdecydowanie mocniejsza od pięści i zaciekłych słów – mówił bp Krzysztof Chudzio podczas comiesięcznej modlitwy za Ojczyznę w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie.
Kalwaria Pacławska: uroczystości upamiętniające kapelanów katyńskich
W niedzielę 14 czerwca w przygranicznej Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla zostali upamiętnieni kapelani katyńscy. Cześć i chwałę bohaterom najpierw oddano w Bazylice Franciszkanów, a następnie w Alei Dębów.
Abp Dubiel do srebrnych jubilatów kapłaństwa: Trzeba zawsze chodzić w obecności Pana
O tym, by zawsze chodzić w obecności Pana i Pana mieć zawsze w swoim umyśle i na swoim języku – mówił abp Kryspin Dubiel do tegorocznych srebrnych jubilatów kapłaństwa. Nuncjusz apostolski w Angoli oraz na Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej przewodniczył dziękczynnej Eucharystii w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu.
Sanok: tysiące osób na koncercie „Rozpaleni Duchem”
W niedzielny wieczór sanocki Rynek wypełnił się po brzegi za sprawą koncertu ewangelizacyjnego „Rozpaleni Duchem”. Na scenie wystąpiło ponad 100 wykonawców, którzy wspólnie stworzyli wyjątkowe widowisko muzyczne połączone z modlitwą i uwielbieniem.
Święcenia kapłańskie diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu
– Kapłan doświadczający miłości Boga ma swoją misję traktować nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim ma ją traktować jako charyzmat, czyli dar otrzymany po to, aby być dla innych – powiedział w homilii abp Adam Szal w czasie Eucharystii podczas której udzielił święceń kapłańskich czterem diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Nowi kapłani pochodzą z Żurawicy, Kosiny, Lubatówki i Szówska.
Delegacja z Podkarpacia u Leona XIV z obrazem bł. kard. Wyszyńskiego
Wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch i wójt gminy Komańcza dr Roman Bzdyk spotkali się z Ojcem Świętym po środowej audiencji ogólnej 13 maja i podarowali mu obraz przedstawiający prymasa Polski bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Pielgrzymka samorządowców Podkarpacia odbyła się z okazji zbliżającej się 70. rocznicy podpisania Ślubów Jasnogórskich przez kard. Wyszyńskiego 16 maja […]
Msza żałobna w intencji abp. Michalika
– Modlimy się dzisiaj, dziękując za jego piękne życie i prosimy, aby te dzieła, nad którymi pracował, zaowocowały także w naszej rzeczywistości – powiedział abp Adam Szal podczas Mszy świętej żałobnej w intencji śp. abp. Józefa Michalika. Homilię w pierwszym dniu uroczystości pogrzebowych wygłosił abp Wacław Depo. Rozpoczynając, metropolita częstochowski powrócił do nauczania zmarłego abpa Michalika i jego spojrzenia na koniec ziemskiego życia, który mówił, że życie człowieka wierzącego jest radością i nadzieję, poruszania się w obecności Boga.


