Tag: Radom

09:46 / 22-06-2026

Radom: Międzynarodowy Konkurs Graficzny poświęcony ks. Romanowi Kotlarzowi

400 prac artystów z całego świata napłynęło na Międzynarodowy Konkurs Graficzny „Prawda”. Został on zorganizowany przez Powiatowy Instytut Kultury z racji trwającego Roku ks. Romana Kotlarza – niezłomnego kapłana i męczennika czasów komunizmu. W tym roku obchodzimy 50. rocznicę Radomskiego Czerwca’76 i śmierci ks. Kotlarza. 

17:45 / 19-06-2026

Radom będzie gospodarzem Ogólnopolskiego Spotkania Wojowników Maryi

– To będzie wielkie święto wiary i modlitwy różańcowej – powiedział ks. Andrzej Mimier SDB, Krajowy Moderator Wojowników Maryi, który zapowiedział, że 17 października w Radomiu odbędzie się ogólnopolskie spotkania członków wspólnoty. Ustalenia w tej sprawie zapadły w czasie spotkania, które odbyło się w Kurii Diecezji Radomskiej w udziałem m.in. bp. Marka Solarczyka. 

17:44 / 14-06-2026

Ulicami Radomia przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny

W niedzielę ulicami Radomia przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. W wydarzeniu uczestniczyło ponad tysiąc osób. Celem inicjatywy było ukazanie piękna małżeństwa i rodziny oraz wartości życia ludzkiego. 

20:53 / 09-06-2026

Pamięć o Radomskim Czerwcu ‘76

Na Jasną Górę przybyli dziś przedstawiciele Stowarzyszenia Radomski Czerwiec ‘76. Modlili się za tych, którzy 50. lat temu przypomnieli totalitarnej władzy o godności człowieka i o jego podstawowych prawach, płacąc za to zdrowiem a nawet życiem. A dla tych, którym złamano sumienia i wystąpili przeciwko bratu, prosili, by przyjęli oni Boże Miłosierdzie. Stowarzyszenie zajmuje się wspieraniem osób represjonowanych w związku ze zrywem robotniczym w czerwcu 1976 roku i kultywowaniem pamięci o tych wydarzeniach. Uchwałą Senatu RP rok 2026 jest Rokiem Robotniczego Protestu Czerwca 1976.

19:40 / 03-05-2026

Bp Solarczyk poświęcił Kościół św. Maksymiliana Kolbego

– Wspólnota parafialna jest duchową świątynią. Niech ona trwa, niech się rozwija, niech się w piękny sposób odznacza – mówił bp Marek Solarczyk, który 3 maja poświęcił Kościół pw. św. Maksymiliana Kolbego w Radomiu. Duszpasterstwo na Firleju zainicjował sługa Boży bp Piotr Gołębiowski. 

16:46 / 20-04-2026

Diecezja radomska: zainaugurowano obchody Tygodnia Biblijnego

Wiele wspólnot parafialnych włączyło się w obchody Tygodnia Biblijnego w diecezji radomskiej. Diecezjalna inauguracja miała miejsce w Kościele św. Zygmunta w Siennie, która była połączona koncertem „Chrześcijanom w Ziemi Świętej”.  Przyjęto również nowych alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu do Kleryckiego Koła Dzieła Biblijnego. 

17:46 / 16-04-2026

Na ratunek piekarnikowi – zabytkowi grozi zawalanie

„Prawdę mówiąc, musimy w tym konkretnym przypadku mówić o pracach ratunkowych, bowiem komin piekarnika wymaga wzmocnienia konstrukcji, co pozwoli zapewnić bezpieczeństwo tego fragmentu budowli” – powiedział diecezjalny konserwator zabytków ks. Michał Krawczyk, odnosząc się do stanu tzw. piekarnika na terenie klasztoru ojców bernardynów w Radomiu. Obiektowi grozi zawalenie.

19:36 / 10-04-2026

Bp Solarczyk: prosimy Boga o chwałę nieba dla zmarłych w katastrofie smoleńskiej

Biskup Marek Solarczyk modlił się w Kościele Garnizonowym pod wezwaniem św. Stanisława w Radomiu z racji 16. rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem. Oficjalne obchody miały miejsce przy tablicy upamiętniającej ofiary tragedii i przed pomnikiem pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

14:27 / 02-04-2026

Bp Solarczyk: kapłaństwo jest darem i tajemnicą

– Kapłaństwo jest darem i tajemnicą – powiedział biskup Marek Solarczyk w czasie Mszy Krzyżma w katedrze Opieki NMP w Radomiu. W koncelebrze uczestniczyło 240 księży, wśród nich biskup senior Henryk Tomasik, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu ks. Marek Adamczyk i kanclerz kurii diecezjalnej ks. Marek Fituch. W czasie liturgii modlono się w intencji księży, którzy obchodzą w tym roku 25 i 50 lat posługi kapłańskiej.   

16:21 / 02-03-2026

Zbiórka na dzieło odbudowy i rozwoju życia religijnego w Kazachstanie

Ośrodek duszpasterski ma powstać w największym mieście kraju – Ałmaty. Misji tej podjął się ks. Andrzej Szczęsny, kapłan z Gniezna, który w niedzielę, 1 marca, głosił homilie w kościele Chrystusa Króla na radomskim Gołębiowie.

1 2 3 16
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.