Tag: rekolekcje

18:20 / 17-06-2026

Mazury, cisza i rozwój duchowy. Ostatnie dni, by zapisać się na Festiwal Głębi 2026

– Festiwal Głębi to festiwal dla wszystkich, którzy chcieliby odpocząć od zgiełku miasta, w otoczeniu przyrody, nad jeziorem, a jednocześnie szukają ludzi, którzy myślą podobnie, szukają sensu, kierunku, głębszych relacji – podkreśla w rozmowie z KAI Dominika Chylewska z Fundacji Pogłębiarka. Wydarzenie odbędzie się w trzech turnusach do wyboru, w ośrodku Wiatraki w Olsztynku na Mazurach. 

„Nie stańcie się maszynami religijnego marketingu” – kapłani na rekolekcjach o sercu, które wyprzedza algorytmy

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Diecezji Bydgoskiej trwają rekolekcje dla księży. Duchowni uczestniczą w konferencjach, modlitwie, pracy indywidualnej oraz grupowej, szukając odpowiedzi na pytania o współczesne kapłaństwo, jego wyzwania oraz źródła duchowej siły.

16:33 / 05-06-2026

Rekolekcje dla rodzin wychowujących dzieci z zespołem Downa w Drzewocinach

W Ośrodku Rehabilitacyjno – Wypoczynkowym Caritas Archidiecezji Łódzkiej w Drzewocinach trwają Rekolekcje ewangelizacyjne dla rodzin wychowujących dzieci z zespołem Downa „Strefa 21”.  Dziś uczestników rekolekcji odwiedził kard. Krajewski. – To wieka radość, że możemy ich wszystkich gościć u nas. To tu w Drzewocinach mogą wspólnie spędzić czas na modlitwie, wypoczynku i rekreacji – powiedział metropolita łódzki. W spotkaniu uczestniczą rodziny z dziećmi z całej Polski. 

12:08 / 01-06-2026

Bardo – stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” uczestniczyli w rekolekcjach

– Rekolekcje były czasem wspólnotowej modlitwy, słuchania i dialogu – podkreślili organizatorzy spotkania stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które odbyło się w Domu Rekolekcyjnym Diecezji Świdnickiej im. św. Anieli w Bardzie. W rekolekcjach uczestniczyła młodzież z diecezji świdnickiej i legnickiej. Stypendystów odwiedził bp Adam Bałabuch.

17:15 / 21-05-2026

Tarcza Najświętszego Serca Pana Jezusa – przygotowania do zawierzenia i rekolekcji

W pierwszy piątek miesiąca, 3 lipca, w dwóch parafiach – w Czechowicach-Dziedzicach i Bronowie – odbędą się uroczystości przyjęcia Tarczy Najświętszego Serca Pana Jezusa – znaku zawierzenia Chrystusowi i świadomego oddania Mu swojego życia, rodziny i codzienności. Wydarzenia zaplanowano w czechowickiej parafii św. Andrzeja Boboli i w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bronowie po Eucharystiach.

09:13 / 20-05-2026

W Krakowie trwają rekolekcje o Biedaczynie z Asyżu

Od poniedziałku w krakowskim kościele zakonnym bernardynów trwają rekolekcje odnoszące się do postaci św. Franciszka z Asyżu. Nauki głosi o. Tarsycjusz Bukowski OFM, promotor duszpasterstwa powołań tego zgromadzenia.

11:47 / 06-05-2026

Spotkanie kard. Konrada Krajewskiego z duchowieństwem Kościoła greckokatolickiego w Polsce

Wczoraj w Łodzi kard. Konrad Krajewski spotkał się z abp. Eugeniuszem Popowiczem oraz przedstawicielami duchowieństwa Kościoła Greckokatolickiego w Polsce. Wizyta odbyła się w kontekście rekolekcji kapłańskich, w których uczestniczy blisko 100 duchownych, i wpisuje się w obchody ważnych jubileuszy tego Kościoła.

Rekolekcje „Wkrętarka” dla młodzieży

Rekolekcje Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży „Wkrętarka 2026” zakończyły się w spokojnej, modlitewnej atmosferze w Janicach u podnóża Karkonoszy. W wydarzeniu wzięła udział młodzież poszukująca pogłębienia relacji z Bogiem oraz odpoczynku od codzienności.

16:53 / 17-04-2026

Rekolekcje przyszłych misjonarzy w klasztorze sióstr bernardynek w Świętej Katarzynie

Nauki rekolekcyjne, ale i zajęcia warsztatowe, odbywane od 13 do 16 kwietnia, stały się udziałem sześciu przyszłych misjonarzy, którzy już niebawem wyruszą do odległych krajów misyjnych. Rekolekcje odbyły się w Górach Świętokrzyskich, w malowniczo położonym klasztorze sióstr bernardynek na Świętej Katarzynie.

15:40 / 16-04-2026

W Rzeszowie spotkali się dyrektorzy Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę

W dniach 13–16 kwietnia w Rzeszowie odbyły się rekolekcje dla dyrektorów pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. W spotkaniu uczestniczyło 63 kapłanów reprezentujących różne diecezje oraz Piesze Pielgrzymki na Jasną Górę, z całej Polski. Był to czas wiosennych rekolekcji, ale także intensywnych rozmów duszpasterskich i organizacyjnych.

1 2 3 68
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.