Tag: rocznica

13:17 / 22-06-2026

Wspólnota NMP Królowej Polski w Nakle nad Notecią świętowała 30-lecie i poświęcenie kościoła

Po trzydziestu latach od utworzenia parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Nakle nad Notecią duchowni i wierni przeżyli historyczny moment. Ordynariusz diecezji bydgoskiej biskup Krzysztof Włodarczyk dokonał poświęcenia kościoła oraz ołtarza, wieńcząc dzieło budowane przez pokolenia parafian.

20:36 / 21-06-2026

Msza św. z okazji 680-lecia Nowego Targu

– Najważniejsze pytanie tego jubileuszu: jaka jest rola każdego z was, każdego z osobna dla przyszłości tego miasta, jak ono będzie wyglądać za 20 lat. Musicie budować miasto miłości, nie siły – mówił kard. Grzegorz Ryś w czasie uroczystej Mszy św. z okazji 680-lecia Nowego Targu. Metropolita krakowski sprawował Eucharystię 21 czerwca w kościele św. Katarzyny w stolicy Podhala.

14:39 / 20-06-2026

Bp Małyga w 700-lecie kościoła w Strzelcach: Sam budynek nie jest sercem Kościoła

Wierni parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Marcina w Strzelcach koło Namysłowa świętowali 700-lecie swojej świątyni. Uroczystej Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej bp Maciej Małyga, który w homilii przypomniał, że istoty Kościoła nie można sprowadzać ani do budynku, ani nawet do samej wspólnoty wiernych.

Złoci jubilaci z krakowskiej prowincji franciszkanów dziękują za dar kapłaństwa

Stanisław Olbrycht z Limy (Peru), o. Jan Andrzej Pasiut i o. Franciszek Solarz z Krakowa oraz o. Stanisław Ziętek z Horyńca-Zdroju 50 lat temu przyjęli święcenia prezbiteratu. 19 czerwca 2026 r. w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla dziękowali Bogu za dar sakramentu w otoczeniu swoich współbraci z krakowskiej prowincji franciszkanów, delegatów na nadzwyczajną kapitułę prowincjalną.

10:48 / 19-06-2026

Częstochowa: 60 lat kapłaństwa ks. prof. Kazimierza Szymonika

Ks. prof. Kazimierz Szymonik, dyrygent, muzykolog i pedagog, 18 czerwca obchodził jubileusz 60 lat kapłaństwa. – Dla mnie kapłaństwo jest wszystkim. Zawsze też z posługą kapłańską łączyłem miłość do muzyki i promowanie kultury chrześcijańskiej – powiedział „Niedzieli”  ks. prof. Kazimierz Szymonik.

20:42 / 18-06-2026

Redemptorystki świętują 10. rocznicę beatyfikacji bł. Marii Celeste Crostarosy

Siostry redemptorystki na całym świecie obchodzą 10. rocznicę beatyfikacji swojej założycielki bł. Marii Celeste Crostarosy. Zgromadzenie, obecne m.in. w Polsce, Burkina Faso, Włoszech, na Słowacji, Ukrainie, w Meksyku, Kanadzie, Irlandii, Japonii i na Filipinach, przypomina o aktualności jej duchowego dziedzictwa oraz o licznych łaskach przypisywanych jej wstawiennictwu.

Abp Galbas: nie można się zadowalać tym, że świątynie jeszcze nie są puste

“Kościół nie może zadowalać się tym, że świątynie nie są jeszcze puste, ale powinien czuć odpowiedzialność za tych, którzy trzymają się na dystans wobec wiary” – mówił abp Adrian Galbas podczas uroczystości 200-lecia konsekracji kościoła św. Aleksandra w Warszawie. W homilii metropolita warszawski połączył refleksję nad historią świątyni z wezwaniem do odświeżenia obecności Kościoła w wielkim mieście.  

15:24 / 17-06-2026

Prymas Polski o koniecznej spójności w kapłańskim życiu i posługiwaniu

O koniecznej w kapłańskim życiu i posługiwaniu spójności między tym „co przed ludźmi, a tym, co widzi Bóg” mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas jubileuszu święceń kapłańskich księży wyświęconych w 2001 roku. Ta spójność – podkreślił – chroni przed rutyną i jest warunkiem skutecznego świadectwa.

Rozpoczęły się obchody 25. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II na Ukrainie

16 czerwca w kościele św. Mikołaja w Kijowie zainaugurowano obchody 25. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II na Ukrainie. Program pierwszego dnia obejmował uroczyste wprowadzenie do obiegu pamiątkowego znaczka pocztowego, modlitwę o pokój i za obrońców Ukrainy oraz Mszę Świętą pod przewodnictwem biskupa Witalija Krywickiego SDB.

07:38 / 16-06-2026

Kard. Ryś do świętujących 30-lecie kapłaństwa: Dziękujmy za Bożą wierność

– Te trzydzieści lat było trzydziestoma latami wierności Boga. Bóg był Wam wierny i dlatego jesteście kapłanami. Mówimy, że to jest dzień dziękczynienia. Oczywiście ludzie są Wam wdzięczni, Kościół Wam jest wdzięczny, ale Wy zwróćcie się ku tej wdzięczności podstawowej, którą jest wdzięczność wobec Boga – mówił kard. Grzegorz Ryś podczas Mszy św. w parafii św. Antoniego z Padwy w Krakowie-Bronowicach Małych, odprawionej wraz z księżmi przeżywającymi jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich.

1 2 3 57
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.