Tag: rozmowa

10:24 / 27-09-2020

Obudzić w sobie olbrzyma – rozmowa z zastępcą dyrektora Caritas Polska

O tym jak skutecznie pomagać, o miłosierdziu przekraczającym granice, o tym, czego nauczyli go bezdomni i o co prosił tych, którzy gratulowali mu objęcia nowej funkcji – mówi ks. Paweł Dzierzkowski, od września zastępca dyrektora Caritas Polska, a wcześniej zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

17:00 / 26-09-2020

Leszek Mądzik: Wyzwalam potrzebę zawierzenia

Swój teatr kieruję do tych, którzy mają w sobie dużo wątpliwości i lęków. Podświadomie wyzwalam w nich potrzebę zawierzenia. Nie wierzę, że człowiek w ogóle nie ma potrzeby wiary, może ją odrzucić, może zbuntować się, ale jest pod jej presją – powiedział KAI prof. Leszek Mądzik, scenograf, reżyser, malarz i fotograf. Artysta jest załozycielem Sceny Plastycznej KUL, ktora obchodzi właśnie 50-lecie dzałalności.

19:00 / 17-09-2020

Dr Jolanta Próchniewicz: homoseksualizm wynika z pewnych deficytów na etapie wcześniejszego życia

„Moje doświadczenie ponad 20 lat w poradni jednoznacznie pokazuje, że homoseksualizm, nawet jeśli go nie nazwiemy zaburzeniem, żeby nikogo nie urazić, wynika z pewnych deficytów i zaburzeń na etapie wcześniejszego życia danego człowieka. I to jest bardzo istotne” – mówi dr Jolanta Próchniewicz, psycholog i teolog. W rozmowie z KAI komentuje Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w kwestii LGBT+, odnosi się do zarzutów stawianych dokumentowi i dzieli się swoim doświadczeniem.

15:00 / 13-09-2020

Pierwsza zakonnica pełniąca funkcję prorektora KUL: Nie postrzegam pracy jako kariery

„Nigdy nie postrzegałam mojej pracy na uczelni jako kariery. Jest to zadanie, które zostało mi powierzone i staram się je wykonywać najlepiej jak potrafię” – mówi w rozmowie z KAI s. dr hab. prof. KUL Beata Zarzycka, pierwsza zakonnica pełniąca funkcję prorektora KUL. W rozmowie z KAI opowiada m.in. o swoich zadaniach na uczelni, wizji KUL i o tym jak łączy naukę z charyzmatem albertynek.

17:41 / 10-09-2020

Redaktor naczelny tygodnika „Idziemy” podsumowuje 15-lecie działalności pisma

Naszym głównym celem była ewangelizacja. Wierzyliśmy, że Pan Bóg zatroszczy się o resztę, a ludzie to docenią i uznają tygodnik „Idziemy” za pismo wartościowe. Tak też się stało – powiedział ks. Henryk Zieliński. Redaktor naczelny i twórca tytułu, w rozmowie z KAI podsumowuje 15-lecie działalności tygodnika „Idziemy”.

13:58 / 02-09-2020

Kościół na Białorusi nie angażuje się w politykę, ale ma prawo do moralnej oceny

Kościół nie angażuje się w polityczny spór, ale ma prawo do moralnej oceny tego, co się dzieje i na takiej płaszczyźnie się wypowiada z troską o jedność i budowanie na odpowiednich wartościach – mówi w rozmowie z KAI ks. Leszek Kryża TChr, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski, który od przeszło 30. lat wspiera katolików m.in. na Białorusi.

23:20 / 28-08-2020

Dorota Bojemska: trzeba budować narrację o rodzinie jako trwałej wartości

Administracja państwowa, samorządy, organizacje pozarządowe i Kościół powinny wspólnie włączyć się w budowanie narracji o rodzinie jako trwałej wartości, zwłaszcza dla młodego pokolenia. Taka dyskusja wymaga jednak odejścia od polaryzacji politycznej – uważa Dorota Bojemska, przewodnicząca Rady Rodziny, organu doradczego przy ministrze rodziny, która była dziś gościem zebrania plenarnego Episkopatu Polski na Jasnej Górze.

Dokument KEP o LGBT+ ma im służyć pomocą, ale bronić też godności każdej osoby

Na znacznie pomocy duszpasterskiej dla osób określających się jako LGBT+ wskazał w rozmowie z KAI bp Józef Wróbel SCJ. Przewodniczący komisji bioetyki KEP podkreślił też konieczność obrony godności każdej osoby i dobra wspólnego całego społeczeństwa.

18:38 / 27-08-2020

Nowy rzecznik KEP: wierzę dobrą współpracę ze wszystkimi mediami

W mojej ocenie nie ma mediów nieżyczliwych i pragnę współpracować z każdym z nich, przekazywać prawdę o Kościele – powiedział w wywiadzie dla KAI nowy rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. dr Leszek Gęsiak SJ.

16:00 / 23-08-2020

Peter Seewald: Ratzinger od początku był zachwycony Janem Pawłem II

Oni obaj byli zupełnie odmiennymi osobowościami. W innych okolicznościach nie pasowaliby do siebie. Ale właśnie ta odmienność zbliżyła ich do siebie. Ratzinger mówił, że od samego początku był zachwycony Janem Pawłem II. Podobały mu się jego wiara, osobowość, ale także filozoficzna siła – mówi Peter Seewald, biograf Benedykta XVI w rozmowie z Pauliną Guzik, dziennikarką prowadzącą program „Między ziemią a niebem” w TVP1.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.