Tag: spotkanie
Dziękczynienie za rok formacyjny w ramach diecezjalnego spotkania dzieci
Modlitwa, przyjęcie nowych członków Eucharystycznego Ruchu Młodych i festyn dla najmłodszych złożyły się na Diecezjalne Spotkanie Dzieci, które 21 czerwca odbyło się w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy. Uczestnicy dziękowali za rok formacyjny i prosili o Boże błogosławieństwo na czas wakacji.
„Dla nas jest mędrcem”. Spotkanie wokół „Dzieł wybranych” o. Jacka Salija OP
Od pół wieku wpływa na formację intelektualną i duchową trzech pokoleń Polaków. O. prof. Jacek Salij OP – wybitny teolog i duszpasterz – był głównym bohaterem spotkania i dyskusji, jaka odbyła się 19 czerwca w Warszawie na kanwie jego „Dzieł wybranych”. Sześciotomowa seria ukazała się nakładem Wydawnictwa Teologii Politycznej, a jej autor został w tym roku uhonorowany nagrodą wydawców katolickich FENIKS Specjalny 2026.
Spotkanie Mężczyzn św. Józefa z Marcinem Jakimowiczem w Krakowie
W Sanktuarium św. Józefa w Krakowie-Podgórzu odbyło się kolejne spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa. Gościem wspólnoty był Marcin Jakimowicz – dziennikarz, autor książek i wieloletni lider wspólnotowy.
36. Jasnogórskie Spotkania dla Uzależnionych
36. Jasnogórskie Spotkania dla Uzależnionych rozpoczną się w sobotę 30 maja na Jasnej Górze. Zainicjuje je modlitwa w Kaplicy Matki Bożej. Podczas dwudniowego spotkania zaplanowane są mitingi, czyli grupowe spotkania ze świadectwami m.in. dla anonimowych alkoholików, narkomanów, przemocowców czy dłużników.
Dzień Cecyliański muzyków w Elblągu
Organiści, chórzyści, członkowie scholii i parafialnych zespołów muzycznych diecezji elbląskiej uczestniczyli w Dniu Cecyliańskim (21 listopada 2025), który co roku gromadzi w Elblągu muzyków i wielbicieli muzyki w związku z kalendarzowym wspomnieniem ich patronki św. Cecylii. Do udziału w spotkaniu zaprosił ks. dr hab. Piotr Towarek, delegat biskupa elbląskiego ds. organistów i muzyki kościelnej.
Bp Solarczyk spotkał się z doradcami życia rodzinnego
– Jesteście tymi, którzy formują się po to, aby być dla innych – powiedział bp Marek Solarczyk, który spotkał się 15 listopada z doradcami życia rodzinnego diecezji radomskiej. Spotkanie odbyło się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Doradcy wzięli również w spotkaniu z psychoterapeutką Marzeną Rusinowską.
Areopag Młodych o nadziei w Bydgoszczy
„A nadzieja zawieźć nie może. Gdzie młody człowiek może szukać drogowskazów w niestabilnym świecie” – to tytuł debaty, jaką zorganizowano 12 listopada w ramach 44. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy. Miejscem kolejnego już Areopagu Młodych był Pałac Młodzieży.
Jak rozbudzić miłość do Eucharystii? Spotkanie odpowiedzialnych za Eucharystyczny Ruch Młodych
Diecezja bydgoska była od 24 do 26 października pierwszy raz organizatorem spotkania osób odpowiedzialnych za działalność i rozwój Eucharystycznego Ruchu Młodych w Polsce. Jego historia ma swoje korzenie w Apostolstwie Modlitwy, które powstało 3 grudnia 1844 roku we Francji.
Ogólnopolskie Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet o duchowości i formacji kobiet
IV Ogólnopolskie Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet, które odbyło się 25 października w Domu arcybiskupów warszawskich, zgromadziło około stu uczestników z całej Polski: kobiet z różnych wspólnot i organizacji oraz księży – duszpasterzy towarzyszących duchowo kobietom w rozwoju wiary.
Bp Solarczyk: istota KSM wyraża się w słowie „gotów”
Biskup Marek Solarczyk celebrował Mszę świętą w kościele św. Jadwigi Królowej w Radomiu w czasie diecezjalnego zjazdu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W spotkaniu udział wzięło 150 osób z 20 oddziałów parafialnych stowarzyszenia.


