Tag: spotkanie

20:37 / 21-06-2026

Dziękczynienie za rok formacyjny w ramach diecezjalnego spotkania dzieci

Modlitwa, przyjęcie nowych członków Eucharystycznego Ruchu Młodych i festyn dla najmłodszych złożyły się na Diecezjalne Spotkanie Dzieci, które 21 czerwca odbyło się w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy. Uczestnicy dziękowali za rok formacyjny i prosili o Boże błogosławieństwo na czas wakacji.

12:52 / 20-06-2026

„Dla nas jest mędrcem”. Spotkanie wokół „Dzieł wybranych” o. Jacka Salija OP

Od pół wieku wpływa na formację intelektualną i duchową trzech pokoleń Polaków. O. prof. Jacek Salij OP – wybitny teolog i duszpasterz – był głównym bohaterem spotkania i dyskusji, jaka odbyła się 19 czerwca w Warszawie na kanwie jego „Dzieł wybranych”. Sześciotomowa seria ukazała się nakładem Wydawnictwa Teologii Politycznej, a jej autor został w tym roku uhonorowany nagrodą wydawców katolickich FENIKS Specjalny 2026.

11:39 / 18-06-2026

Spotkanie Mężczyzn św. Józefa z Marcinem Jakimowiczem w Krakowie

W Sanktuarium św. Józefa w Krakowie-Podgórzu odbyło się kolejne spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa. Gościem wspólnoty był Marcin Jakimowicz – dziennikarz, autor książek i wieloletni lider wspólnotowy.

12:50 / 19-05-2026

36. Jasnogórskie Spotkania dla Uzależnionych

36. Jasnogórskie Spotkania dla Uzależnionych rozpoczną się w sobotę 30 maja na Jasnej Górze. Zainicjuje je modlitwa w Kaplicy Matki Bożej. Podczas dwudniowego spotkania zaplanowane są mitingi, czyli grupowe spotkania ze świadectwami m.in. dla anonimowych alkoholików, narkomanów, przemocowców czy dłużników.

20:29 / 22-11-2025

Dzień Cecyliański muzyków w Elblągu

Organiści, chórzyści, członkowie scholii i parafialnych zespołów muzycznych diecezji elbląskiej uczestniczyli w Dniu Cecyliańskim (21 listopada 2025), który co roku gromadzi w Elblągu muzyków i wielbicieli muzyki w związku z kalendarzowym wspomnieniem ich patronki św. Cecylii. Do udziału w spotkaniu zaprosił ks. dr hab. Piotr Towarek, delegat biskupa elbląskiego ds. organistów i muzyki kościelnej.

05:00 / 16-11-2025

Bp Solarczyk spotkał się z doradcami życia rodzinnego

– Jesteście tymi, którzy formują się po to, aby być dla innych – powiedział bp Marek Solarczyk, który spotkał się 15 listopada z doradcami życia rodzinnego diecezji radomskiej. Spotkanie odbyło się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Doradcy wzięli również w spotkaniu z psychoterapeutką Marzeną Rusinowską. 

14:37 / 14-11-2025

Areopag Młodych o nadziei w Bydgoszczy

„A nadzieja zawieźć nie może. Gdzie młody człowiek może szukać drogowskazów w niestabilnym świecie” – to tytuł debaty, jaką zorganizowano 12 listopada w ramach 44. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy. Miejscem kolejnego już Areopagu Młodych był Pałac Młodzieży.

18:10 / 26-10-2025

Jak rozbudzić miłość do Eucharystii? Spotkanie odpowiedzialnych za Eucharystyczny Ruch Młodych

Diecezja bydgoska była od 24 do 26 października pierwszy raz organizatorem spotkania osób odpowiedzialnych za działalność i rozwój Eucharystycznego Ruchu Młodych w Polsce. Jego historia ma swoje korzenie w Apostolstwie Modlitwy, które powstało 3 grudnia 1844 roku we Francji.

Ogólnopolskie Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet o duchowości i formacji kobiet

IV Ogólnopolskie Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet, które odbyło się 25 października w Domu arcybiskupów warszawskich, zgromadziło około stu uczestników z całej Polski: kobiet z różnych wspólnot i organizacji oraz księży – duszpasterzy towarzyszących duchowo kobietom w rozwoju wiary.

19:03 / 25-10-2025

Bp Solarczyk: istota KSM wyraża się w słowie „gotów”

Biskup Marek Solarczyk celebrował Mszę świętą w kościele św. Jadwigi Królowej w Radomiu w czasie diecezjalnego zjazdu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W spotkaniu udział wzięło 150 osób z 20 oddziałów parafialnych stowarzyszenia. 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.