Tag: abp Stanisław Budzik

17:44 / 21-06-2026

IV Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej w Wąwolnicy

W niedzielę 21 czerwca rodziny z całej Archidiecezji Lubelskiej po raz czwarty przybyły do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy na Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej. Spotkanie, przebiegające pod hasłem „Pokój Wam”, po raz kolejny objął patronatem abp Stanisław Budzik. Centralnym punktem dnia była Msza Święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, której przewodniczył ks. dr Robert Wielądek, krajowy duszpasterz rodzin.

15:40 / 20-06-2026

Abp Stanisław Budzik ustanowił 81 nowych ceremoniarzy parafialnych

W sobotę, 20 czerwca, w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy odbyła się doroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza i Scholi Liturgicznych. Centralnym punktem spotkania była uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego, podczas której ustanowił on 81 nowych ceremoniarzy parafialnych.

19:17 / 27-05-2026

80. rocznica ingresu bp. Stefana Wyszyńskiego do katedry lubelskiej

W lubelskiej archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty we wtorek 26 maja wieczorem odbyły się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę ingresu biskupa Stefana Wyszyńskiego do katedry lubelskiej. Eucharystii przewodniczył abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

16:02 / 30-04-2026

Zakończyło się spotkanie grupy kontaktowej episkopatów Polski i Niemiec

Zakończyło się spotkanie grupy kontaktowej Episkopatów Polski i Niemiec. Jego gospodarzem był w tym roku biskup płocki Szymon Stułkowski.

Trwa spotkanie Episkopatów Polski i Niemiec

Doroczne spotkanie grupy kontaktowej Episkopatów Polski i Niemiec odbywa się w Płocku. Podczas obrad biskupi rozmawiają o współpracy między Kościołami, aktualnych wyzwaniach duszpasterskich oraz budowaniu relacji w duchu pojednania. Przedstawiciele obu episkopatów spotykają się od 28 do 30 kwietnia, kontynuując tradycję corocznych obrad organizowanych naprzemiennie w Polsce i Niemczech.

19:31 / 31-03-2026

Metropolita lubelski i rektor KUL wdzięczni kard. Rysiowi za służbę na rzecz dialogu

„Wyrażamy solidarność z kard. Rysiem i dziękujemy mu za jego konsekwentną, ewangeliczną służbę na rzecz dialogu i pojednania” – napisali abp Stanisław Budzik i rektor KUL w oświadczeniu, reagując na ataki na krakowskiego metropolitę po publikacji listu KEP o relacjach z judaizmem. 

14:35 / 29-03-2026

Droga Krzyżowa w Obozie Koncentracyjnym na Majdanku

W piątek, 27 marca, na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku odbyła się XXVI Droga Krzyżowa śladami więźniów obozu koncentracyjnego KL Lublin. Tegorocznym rozważaniom towarzyszyło hasło „Ojcze, przebacz…”, nawiązujące do słów Chrystusa wypowiedzianych na krzyżu. W wydarzeniu wzięli udział abp Stanisław Budzik, bp Adam Bab, przedstawiciele duchowieństwa oraz tysiące uczestników, którzy oddali hołd ofiarom niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego.

19:31 / 07-03-2026

Odpust św. Tomasza z Akwinu w tarnowskim seminarium i jubileusz 90-lecia ks. prof. Michała Hellera

W Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie 7 marca odbyły się uroczystości odpustowe ku czci św. Tomasza z Akwinu – patrona seminarium oraz jednego z największych teologów w historii Kościoła. Tegoroczne obchody miały szczególny charakter, ponieważ wspólnota seminaryjna wraz z Wydziałem Teologicznym Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie świętowała także 90. urodziny ks. prof. Michała Hellera – wybitnego filozofa, kosmologa i teologa, laureata Nagrody Templetona.

16:19 / 13-02-2026

Lublin: otwarcie nowego biura regionalnego Sekcji Polskiej PKWP

Otwarte zostało nowe biuro regionalne Sekcji Polskiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Lublinie. Uroczystości inaugurującej rozpoczęcia działalności przewodniczył dziś abp Stanisław Budzik Metropolita Lubelski, wraz z ks. dr. hab. Jan W. Żelaznym, Dyrektorem Sekcji Polskiej PKWP.

22:29 / 11-02-2026

Lublin: Msza św. w 15. rocznicę śmierci śp. abp. Józefa Życińskiego

Zmarłego 15 lat temu abp Józefa Życińskiego, arcybiskupa metropolitę lubelskiego wspominali dziś uczestnicy Mszy św., która zgromadziła licznych kapłanów i wiernych w archikatedrze lubelskiej. Liturgia, której przewodniczył abp Stanisław Budzik, sprawowana była w intencji śp. abp Życińskiego oraz w intencji chorych i opiekujących się chorymi – w związku z obchodzonym dziś Światowym Dniem Chorego.

1 2 3 26
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.