Tag: abp Stanisław Gądecki
Abp Gądecki do KSM: 30 lat Stowarzyszenia to ogrom dobra
Kościół bez Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży byłby o wiele uboższy. Stowarzyszenie od 30 lat ubogaca nasze wspólnoty i pokazuje, że Kościół należy traktować jak swój dom, a nie przypadkowe miejsce – zauważył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w słowie skierowanym do uczestników Zebrania Krajowej Rady KSM, które odbywa się na platformie wirtualnej.
Abp Gądecki: „Słowo” biskupów niemieckich przyjmujemy z największym szacunkiem
„Słowo” biskupów niemieckich z okazji 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej jest odważnym aktem wyznania współwiny, które my – jako Kościół w Polsce – przyjmujemy z największym szacunkiem” – zaznaczył abp Stanisław Gądecki w komentarzu dla KAI.
Papież mianował abp. Gądeckiego członkiem Kongregacji Nauki Wiary na drugą kadencję
Papież Franciszek mianował abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski na drugą kadencję jako członka Kongregacji Nauki Wiary Stolicy Apostolskiej.
Abp Gądecki: dziękuję kapłanom za gorliwość w czasach pandemii
Pragnę podziękować Wam wszystkim, Drodzy Bracia, za odważną postawę w czasie epidemii, za gorliwość i pomysłowość duszpasterską, za to, że – wierni naszym poprzednikom, a w szczególności słudze Bożemu Stefanowi kard. Wyszyńskiemu – pozostaliście z Waszymi wiernymi – napisał w liście do kapłanów abp Stanisław Gądecki.
Uroczystości Królowej Polski na Jasnej Górze
W duchu szczególnego zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przez wstawiennictwo Matki Bożej upłynęły tegoroczne główne uroczystości Królowej Polski na Jasnej Górze. Dziś złożony został nowy akt oddania „wszystkiego co Polskę stanowi” w trosce o dobro naszej Ojczyzny. – Kościół wirtualny nie jest prawdziwym Kościołem, lecz jedynie sposobem przetrwania do realnego bycia we wzajemnej wspólnocie miłości i sakramentów – przypomniał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Na Jasnej Górze złożony został nowy akt zawierzenia Polski
Nowy akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Polski został dziś złożony na Jasnej Górze. Wypowiedział go przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podczas głównych uroczystości 3-majowych. Zawierzenie Polski to kontynuacja wcześniejszych historycznych aktów składanych na Jasnej Górze w najważniejszych, często też najtrudniejszych dziejowych mementach. – Oddal od nas wszelką zarazę błędów i grzechów, pandemię koronawirusa, grożącą nam suszę, jak również kryzys ekonomiczny i związane z tym bezrobocie – brzmią m.in. słowa zawierzenia.
Abp Gądecki: Kościół wirtualny nie jest prawdziwym Kościołem
– Kościół wirtualny nie jest prawdziwym Kościołem, lecz jedynie sposobem przetrwania do realnego bycia we wzajemnej wspólnocie miłości i sakramentów – przypomniał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podczas głównych uroczystości 3-majowych na Jasnej Górze. Abp Stanisław Gądecki mówił o potrzebie gruntownej zmiany, by po pandemii odbudowywać Ojczyznę na czymś więcej, aniżeli tylko na pragnieniu nieustannego rozwoju, konsumpcji i gonitwie za pieniędzmi.
Na Jasnej Górze rozpoczęły się główne uroczystości 3-majowe
Z udziałem przedstawicieli Episkopatu Polski i najwyższych władz państwowych na Jasnej Górze rozpoczęły się główne uroczystości 3- majowe. W Kaplicy Matki Bożej odprawiana jest Msza św., w czasie której wypowiedziany zostanie nowy Akt Zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski.
Abp Gądecki: Niech nasz kraj stanie się Ojczyzną ludzi miłujących siebie nawzajem
Niech – dzięki Twemu wstawiennictwu – nasz kraj wsparty Twoim przemożnym orędownictwem, stanie się rzeczywistym królestwem Twego Syna i Twoim! Niech stanie się wreszcie Ojczyzną ludzi miłujących siebie nawzajem – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, podczas Apelu Jasnogórskiego w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i w wigilię święta Konstytucji 3 Maja.
Dziś zawierzenie Polski Najśw. Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski
W duchu szczególnego zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przez wstawiennictwo Matki Bożej upływać dziś będzie na Jasnej Górze uroczystość ku czci Matko Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze. Złożony zostanie akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski. O godz. 11.00 Mszy św. w kaplicy Matki Bożej Msza przewodniczyć będzie abp. Stanisław Gądecki. Przewodniczący Episkopatu wygłosi także homilię.


