Tag: św. Maksymilian Maria Kolbe
Św. Maksymilian Maria Kolbe patronem Ziemi Oświęcimskim
Na prośbę wielu środowisk Stolica Apostolska ustanowiła św. Maksymiliana patronem Ziemi Oświęcimskiej. Dekret Prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Roberta Saraha zostanie odczytany w byłym niemieckim obozie Auschwitz 14 sierpnia podczas obchodów 77. rocznicy męczeńskiej śmierci franciszkanina.
Premiera „Dwóch Koron” w Warszawie
O tym, że losy św. Maksymiliana Kolbego, to „gotowy scenariusz na film” oraz o osobistych inspiracjach życiem i postawą tego świętego, mówili twórcy filmu pt. „Dwie Korony”, którzy uczestniczyli w jego poniedziałkowej premierze w warszawskim Multikinie Złote Tarasy.
Wrażenia po krakowskiej premierze „Dwóch Koron”
Wielki atut w muzyce, w dobrym wyważeniu między patosem a poczuciem humoru, bardzo piękne epizody – świetnie poprowadzone i świetnie zagrane – powiedział o filmie „Dwie Korony” o. Michał Legan zajmujący się krytyką filmową. 5 października odbyła się krakowska premiera filmu o św. Maksymilianie Kolbe.


