Tag: święcenia kapłańskie

19:29 / 09-06-2023

Prymas Polski modlił się z kapłanami obchodzącymi złoty jubileusz

Księża obchodzący w tym roku 50. rocznicę święceń kapłańskich dziękowali 9 czerwca w katedrze gnieźnieńskiej za dar powołania i półwiecze kapłańskiego życia. Jubileuszowej Mszy św. przewodniczył metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, a homilię wygłosił abp Wojciech Polak przywołując kilkakrotnie słowa z „Listu do moich kapłanów” bł. Stefana Wyszyńskiego, który wówczas, tuż po święceniach, od Prymasa Tysiąclecia otrzymali.

20:39 / 07-06-2023

Prymas Polski modlił się z kapłanami obchodzącymi 60. i 65. rocznicę kapłaństwa

„Dziękujemy dziś jako Kościół Gnieźnieński za waszą nieustanną modlitwę, za ofiarowane Bogu cierpienie i niedogodności związane z idącymi latami, będąc pewni, że przez wasze wierne kapłańskie życie sam Chrystus nadal buduje i prowadzi swój Kościół” – mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak do kapłanów obchodzących 60. i 65. rocznicę święceń kapłańskich.

16:00 / 06-06-2023

Srebrny jubileusz kapłaństwa na Wawelu

– Nie daj się zwyciężyć kłamstwu, ale kłamstwo prawdą zwyciężaj. Prawdą kapłańskiego życia – mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. w katedrze na Wawelu do księży, którzy świętują jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich.

12:32 / 04-06-2023

Diecezja płocka ma trzech nowych kapłanów

Nie ustrzeżecie się błędów, takie jest życie, ale trzymajcie się Bożej mądrości, ona was poprowadzi – powiedział bp Szymon Stułkowski do trzech diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, którym podczas Eucharystii w bazylice katedralnej udzielone zostały święcenia kapłańskie. Były to pierwsze święcenia kapłańskie, których udzielił on jako biskup płocki. W katedrze towarzyszyli mu: bp David Tencer OFM Cap., Słowak – biskup diecezji Rejkiawik w Islandii i biskup pomocniczy w Płocku Mirosław Milewski.

18:17 / 03-06-2023

Pięciu nowych księży w archidiecezji gdańskiej

– Kapłaństwo musi pachnieć świętością – powiedział abp Tadeusz Wojda podczas dzisiejszej Mszy świętej z udzieleniem święceń kapłańskich w archikatedrze oliwskiej. Pięciu diakonów otrzymało święcenia prezbiteratu i zostało posłanych do posługi w archidiecezji gdańskiej.

16:05 / 02-06-2023

Złoty jubileusz kapłaństwa Przewodniczącego KEP

W sobotę, 10 czerwca, w Poznaniu, odbędą się główne uroczystości dziękczynne z okazji jubileuszu 50-lecia kapłaństwa abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Święcenia kapłańskie przyjął on 9 czerwca 1973 r. z rąk bł. Stefana Wyszyńskiego w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie.

19:36 / 30-05-2023

Nowo wyświęceni kapłani modlili się na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze trwa pielgrzymowanie neoprezbiterów. Z pierwszą Mszą św. przybywają zarówno kapłani diecezjalni, jak i zakonni. Celebracja „prymicji” u Matki Bożej, to już polska tradycja.

12:43 / 28-05-2023

Abp Kupny do neoprezbiterów: musicie być całkowicie zafascynowani Chrystusem

Prawdziwy pasterz realizuje siebie, buduje swoją wielkość poprzez wypełnianie misji, do której został powołany przez Chrystusa – mówił abp Józef Kupny we wrocławskiej katedrze w czasie Mszy św., tuż przed udzieleniem święceń prezbiteratu 11 diakonom. – To jest droga do wielkości zaplanowanej dla niego od dnia narodzin, droga do świętości – dodał hierarcha.

Święcenia prezbiteratu i diakonatu franciszkanów i kapucynów

Franciszkanie: br. Szymon Dendys OFMConv i br. Bartłomiej Rochowiak OFMConv oraz kapucyn, br. Adam Szmyt OFMCap w sobotę 27 maja w Bazylice św. Franciszka w Krakowie przyjęli święcenia prezbiteratu. Podczas tej samej mszy św. inny kapucyn, br. Jan Paweł Michałkiewicz OFMCap otrzymał z kolei święcenia diakonatu. Zakonnikom sakramentu udzielił o. bp Edward Kawa ze Lwowa.

Abp Gądecki: Kościołowi potrzeba mężnych kapłanów

Potrzeba w Kościele kapłanów charakteryzujących się duchem męstwa. Takim darem obdarza kapłana Duch Święty, wzmacniając ludzką wolę i uzdalniając ją do czynnego i wytrwałego znoszenia przeciwności, trudów, cierpienia, nawet za cenę utraty życia – mówił w katedrze poznańskiej abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski udzielił święceń prezbiteratu ośmiu kapłanom.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.