Tag: święcenia kapłańskie

19:42 / 27-05-2026

Jubileusz 50 – lecia święceń kapłańskich

Kard. Konrad Krajewski uczestniczył w jubileuszu 50 – lecia święceń kapłańskich ośmiu księży, którzy otrzymali je 27 maja 1976 r. w łódzkiej bazylice katedralnej. Metropolita łódzki przewodniczył Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w Porszewicach k. Łodzi i wygłosił do Jubilatów swoje słowo. – Siadajcie do konfesjonału. Ja sam chętnie do Was przyjdę! – mówił wskazując na skarb mądrości starszych kapłanów.

15:17 / 26-05-2026

Księża obchodzili srebrny jubileusz święceń

W archikatedrze wrocławskiej odbyły się obchody 25-lecia święceń kapłańskich księży archidiecezji wrocławskiej i diecezji świdnickiej. Eucharystii przewodniczył metropolita wrocławski abp Józef Kupny. Jubilaci zebrali się na modlitwie wraz ze swoimi bliskimi.

17:43 / 25-05-2026

Jubileusz księży rocznika 1996 w chełmskim sanktuarium

Kapłani wyświęceni po lubelskim seminarium duchownym w 1996 roku spotkali się w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej, by wspólnie dziękować za 30 lat posługi. Wśród jubilatów są misjonarze, profesorowie KUL, duszpasterze pracujący w Watykanie, na Ukrainie, Łotwie czy w Kazachstanie. Uroczystości odbyły się w miejscu szczególnie związanym z bł. Stefanem Wyszyńskim i wielowiekowym kultem maryjnym.

Jubileusze kapłańskie i zakonne w Ełku

W poniedziałek, 25 maja, w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w ełckiej katedrze spotkali się jubilaci i jubilatki, którzy w tym roku świętują okrągłe jubileusze święceń kapłańskich i ślubów zakonnych. 

Bp Wętkowski udzielił święceń diakonatu dwóm seminarzystom

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 24 maja, w bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włocławku biskup włocławski Krzysztof Wętkowski udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Święcenia przyjęli Paweł Roszak z parafii św. Wojciecha w Koninie oraz Mateusz Staciwa z parafii Miłosierdzia Bożego w Koninie. 

17:45 / 24-05-2026

Bp Marek Mendyk do neoprezbiterów: klerykalizm i rygoryzm wyniszczają Kościół

„Nie usiłujcie być „panami” tego świata. Czyńcie wszystko, aby każdego dnia stawać się sługą Jezusa Chrystusa, który w ludziach będzie wam stale towarzyszył. Świadomie i z całą mocą podkreślam: bądźcie sługami!” – mówił bp Marek Mendyk podczas święceń prezbiteratu w katedrze świdnickiej. Nowymi kapłanami diecezji świdnickiej zostali ks. Paweł Baczmański i ks. Jan Rudnicki.

Bp Roman Pindel udzielił święceń karmelitom bosym

Trzej karmelici bosi – Piotr Krzyżowski, Paweł Olszowy i Michał Wąsik – przyjęli 23 maja  święcenia prezbiteratu z rąk biskupa bielsko-żywieckiego Romana Pindla podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej w klasztorze karmelitów bosych przy ul. Rakowickiej w Krakowie. W homilii biskup wskazał, że kapłaństwo jest przede wszystkim odpowiedzią na miłosierne spojrzenie Chrystusa, który wybiera człowieka pomimo jego słabości i posyła go do tych, którzy potrzebują Bożego miłosierdzia.

Siedmiu paulinów przyjęło święcenia prezbiteratu

W sobotę, 23 maja, w Bazylice Jasnogórskiej ksiądz arcybiskup Andrzej Przybylski udzielił święceń prezbiteratu siedmiu diakonom Zakonu Ojców Paulinów. W gronie nowo wyświęconych kapłanów znaleźli się duchowni pochodzący z Polski, Kamerunu, Białorusi oraz Słowacji.

15:23 / 23-05-2026

Diecezja opolska ma dwóch nowych prezbiterów

„Niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie” –  mówił bp Andrzej Czaja podczas Mszy św. sprawowanej w kościele katedralnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu, w czasie której święcenia prezbiteratu przyjęło dwóch alumnów diecezji opolskiej. Biskup opolski podkreślał, że od dnia święceń nowi księża mają troszczyć się o to, „by było stale widoczne, że zostali z ludu wzięci i dla ludu ustanowieni”.

Święcenia diakonatu w katedrze św. Mikołaja w Elblągu

Biskup Elbląski dr Wojciech Skibicki udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom elbląskiego seminarium duchownego. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem pasterza Kościoła Elbląskiego odbyła się w sobotę 23. maja w katedrze pw. św. Mikołaja w Elblągu. 
 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.