Tag: święcenia kapłańskie
Sześciu nowych księży w diecezji rzeszowskiej
– Zgoda na to, by nas poprowadzono tam, dokąd nie chcemy, stanowi istotny wymiar naszej służby, ale to właśnie czyni nas prawdziwie wolnymi – mówił bp Jan Wątroba do neoprezbiterów. 30 maja 2020 r. w katedrze rzeszowskiej sześciu diakonów diecezji rzeszowskiej przyjęło sakrament kapłaństwa.
Święcenia kapłańskie w katedrze na Wawelu
– Głoszenie Dobrej Nowiny odbywa się pośród zmagań, przeciwności i prześladowań lecz zadaniem neoprezbiterów jest dbać o to, by słowo Boże nie uległo skrępowaniu – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas święceń kapłańskich w katedrze na Wawelu.
Bp Tomasik do neoprezbiterów: bądźcie prawdziwymi przyjaciółmi Zbawiciela i ludźmi świadectwa
Czterech diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu przyjęło w sobotę, 30 maja święcenia kapłańskie. Udzielił ich biskup radomski Henryk Tomasik w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. We mszy świętej uczestniczyli również biskupi: Piotr Turzyński i Adam Odzimek.
Archidiecezja Warmińska ma nowych kapłanów
W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie abp Józef Górzyński, metropolita warmiński, udzielił święceń w stopniu prezbiteratu pięciu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie.
W Świątyni Opatrzności Bożej odbyły się święcenia kapłańskie
Po raz pierwszy w historii Archidiecezji Warszawskiej święceń kapłańskich udzielono w Świątyni Opatrzności Bożej. Z rąk kard. Kazimierza Nycza święcenia przyjęło dwudziestu diakonów. W związku z epidemią uroczystość odbyła się w największym kościele stolicy.
Prymas Polski: pasterz kocha i broni, najemnik ucieka
„Służba i wytrwałość, której źródłem jest miłość. Tym różni się dobry pasterz od najemnika. Najemnikowi nie zależy na owcach. Jemu zależy na własnych interesach. Dlatego w trudnych sytuacjach ucieka” – mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak do pięciu diakonów, którym dziś udzielił święceń kapłańskich.
Abp Wojda do nowych księży: troszczcie się o świętość swoja i ludu Bożego
„Jeśli świątynia waszego kapłańskiego życia będzie solidna, oparta na fundamencie, którym jest Jezus Chrystus, staniecie się prawdziwymi i autentycznymi Jego świadkami oraz pewnymi przewodnikami ludu ku Bogu. Tego wymaga od was Jezus i tego oczekują od was ci, do których On was posyła” – mówił w homilii podczas święceń kapłańskich metropolita białostocki abp Tadeusz Wojda. Udzielając trzem diakonom święceń kapłańskich.
Diecezja tarnowska ma 20 nowych kapłanów
Biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił święceń kapłańskich dwudziestu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. W homilii biskup mówił, że świat potrzebuje kapłanów głoszących orędzie nadziei i ukazujących, skąd przychodzi definitywny ratunek.
Bp Tyrawa: życie człowieka, niezależnie od czasów, toczy się w kontekście zła
„Życie człowieka, niezależnie od czasów, w których on funkcjonuje, toczy się w kontekście zła” – powiedział bp Jan Tyrawa, który w bydgoskiej katedrze udzielił święceń kapłańskich jednemu diakonowi.
Abp Depo do neoprezbiterów: wchodzicie na drogę zmagań o polskie sumienia
– Wchodzicie na drogę zmagań o polskie sumienia poprzez wierność łasce, którą otrzymaliście – mówił abp Wacław Depo, który w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie udzielił święceń kapłańskich siedmiu diakonom.


