Tag: święcenia kapłańskie

14:34 / 23-05-2026

Trzech nowych diakonów dla archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej

Trzech alumnów Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie przyjęło 23 maja święcenia diakonatu podczas Mszy św. w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła w Szczecinie. Sakramentu udzielił bp Henryk Wejman, biskup pomocniczy archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Czterech nowych kapłanów przyjęło święcenia prezbiteratu

– Pamiętajcie, że z wypowiedzianego słowa trzeba się będzie rozliczyć przed Bogiem i trzeba je przeżywać jako własne świadectwo. Strzeżcie się w waszym życiu i w waszej posłudze słów pustych, obliczonych na aplauz – mówił abp Wacław Depo podczas święceń kapłańskich w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie. Metropolita częstochowski 23 maja udzielił święceń prezbiteratu trzem diakonom Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie oraz jednemu bratu z Oratorium św. Filipa Neri.

Na Jasnej Górze wyświęcono siedmiu nowych paulinów-kapłanów

Siedmiu diakonów Zakonu Paulinów przyjęło dziś na Jasnej Górze święcenia prezbiteratu. Sakramentu udzielił im abp Andrzej Przybylski. W gronie neoprezbiterów jest czterech Polaków, Kameruńczyk, Słowak i Białorusin.

W diecezji sosnowieckiej wyświęcono trzech nowych księży

Trzech diakonów przyjęło 23 maja święcenia prezbiteratu w bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu. Sakramentu święceń udzielił bp Artur Ważny, który w homilii mówił o kapłaństwie jako „księdze bez kropki”, przestrzegał przed „kościelnym narcyzmem” i „religijnym urzędnictwem”, a neoprezbiterom przypominał, że świat „umiera z tęsknoty za tym tekstem”, którym ma stać się ich życie.

Święcenia kapłańskie diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu

– Kapłan doświadczający miłości Boga ma swoją misję traktować nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim ma ją traktować jako charyzmat, czyli dar otrzymany po to, aby być dla innych – powiedział w homilii abp Adam Szal w czasie Eucharystii podczas której udzielił święceń kapłańskich czterem diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Nowi kapłani pochodzą z Żurawicy, Kosiny, Lubatówki i Szówska.

Czterech diakonów przyjęło święcenia kapłańskie we Wrocławiu

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny udzielił święceń prezbiteratu czterem diakonom podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w archikatedrze wrocławskiej. – Kapłan ma służyć, a nie oczekiwać przywilejów, nagród, pochwał. Jezus daje nam Ducha Świętego. Bez Niego kapłaństwo pozbawione jest życia – mówił metropolita wrocławski. 

Dwóch nowych księży w diecezji rzeszowskiej

„Kapłan żyje prawdziwie swoim powołaniem wtedy, gdy pozostaje w żywej relacji z powierzonym mu ludem: słucha go, niesie jego ciężary, dzieli jego radości i nadzieje” – powiedział biskup rzeszowski Jan Wątroba podczas święceń kapłańskich dwóch diakonów z diecezji rzeszowskiej. 23 maja w katedrze rzeszowskiej sakrament kapłaństwa przyjęli diakoni: Marek Dul z parafii św. Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Małopolskim oraz Kacper Turek z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle.

15:25 / 22-05-2026

W Świdnicy dwóch diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu

Dwaj diakoni pochodzący z Dzierżoniowa przyjmą święcenia prezbiteratu w katedrze pw. św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył biskup świdnicki Marek Mendyk.

21:29 / 21-05-2026

Kard. Grzegorz Ryś z okazji 38. rocznicy święceń kapłańskich: Pan dotrzyma słowa co do wszystkiego, co nam obiecał

– Pan dotrzyma słowa co do wszystkiego, co nam obiecał, nawet jeśli dzisiaj jest sytuacja, w której jest jakaś „noc”. Ale On jest zmartwychwstały i jest w samym środku tego doświadczenia – mówił kard. Grzegorz Ryś, który w Kaplicy Męki Pańskiej Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej przewodniczył Mszy św. razem ze swoimi rocznikowymi kolegami, którzy 22 maja obchodzą 38. rocznicę święceń kapłańskich.

16:08 / 20-05-2026

Kapłani świętowali 25. rocznicę święceń kapłańskich

– Bardzo zależy mi na tym, żebyście byli szczęśliwymi kapłanami, bo wtedy będziecie tym szczęściem promieniować, będziecie innych przyciągać do Jezusa – mówił biskup kaliski Damian Bryl, który w kaliskiej katedrze przewodniczył Mszy św. dziękczynnej z kapłanami obchodzącymi 25. rocznicę święceń kapłańskich. Przyjęli oni święcenia 24 maja 2001 r. z rąk pierwszego biskupa kaliskiego Stanisława Napierały.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.