Tag: święcenia kapłańskie
Trzech nowych diakonów dla archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej
Trzech alumnów Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie przyjęło 23 maja święcenia diakonatu podczas Mszy św. w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła w Szczecinie. Sakramentu udzielił bp Henryk Wejman, biskup pomocniczy archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Czterech nowych kapłanów przyjęło święcenia prezbiteratu
– Pamiętajcie, że z wypowiedzianego słowa trzeba się będzie rozliczyć przed Bogiem i trzeba je przeżywać jako własne świadectwo. Strzeżcie się w waszym życiu i w waszej posłudze słów pustych, obliczonych na aplauz – mówił abp Wacław Depo podczas święceń kapłańskich w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie. Metropolita częstochowski 23 maja udzielił święceń prezbiteratu trzem diakonom Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie oraz jednemu bratu z Oratorium św. Filipa Neri.
Na Jasnej Górze wyświęcono siedmiu nowych paulinów-kapłanów
Siedmiu diakonów Zakonu Paulinów przyjęło dziś na Jasnej Górze święcenia prezbiteratu. Sakramentu udzielił im abp Andrzej Przybylski. W gronie neoprezbiterów jest czterech Polaków, Kameruńczyk, Słowak i Białorusin.
W diecezji sosnowieckiej wyświęcono trzech nowych księży
Trzech diakonów przyjęło 23 maja święcenia prezbiteratu w bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu. Sakramentu święceń udzielił bp Artur Ważny, który w homilii mówił o kapłaństwie jako „księdze bez kropki”, przestrzegał przed „kościelnym narcyzmem” i „religijnym urzędnictwem”, a neoprezbiterom przypominał, że świat „umiera z tęsknoty za tym tekstem”, którym ma stać się ich życie.
Święcenia kapłańskie diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu
– Kapłan doświadczający miłości Boga ma swoją misję traktować nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim ma ją traktować jako charyzmat, czyli dar otrzymany po to, aby być dla innych – powiedział w homilii abp Adam Szal w czasie Eucharystii podczas której udzielił święceń kapłańskich czterem diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Nowi kapłani pochodzą z Żurawicy, Kosiny, Lubatówki i Szówska.
Czterech diakonów przyjęło święcenia kapłańskie we Wrocławiu
Metropolita wrocławski abp Józef Kupny udzielił święceń prezbiteratu czterem diakonom podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w archikatedrze wrocławskiej. – Kapłan ma służyć, a nie oczekiwać przywilejów, nagród, pochwał. Jezus daje nam Ducha Świętego. Bez Niego kapłaństwo pozbawione jest życia – mówił metropolita wrocławski.
Dwóch nowych księży w diecezji rzeszowskiej
„Kapłan żyje prawdziwie swoim powołaniem wtedy, gdy pozostaje w żywej relacji z powierzonym mu ludem: słucha go, niesie jego ciężary, dzieli jego radości i nadzieje” – powiedział biskup rzeszowski Jan Wątroba podczas święceń kapłańskich dwóch diakonów z diecezji rzeszowskiej. 23 maja w katedrze rzeszowskiej sakrament kapłaństwa przyjęli diakoni: Marek Dul z parafii św. Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Małopolskim oraz Kacper Turek z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle.
W Świdnicy dwóch diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu
Dwaj diakoni pochodzący z Dzierżoniowa przyjmą święcenia prezbiteratu w katedrze pw. św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył biskup świdnicki Marek Mendyk.
Kard. Grzegorz Ryś z okazji 38. rocznicy święceń kapłańskich: Pan dotrzyma słowa co do wszystkiego, co nam obiecał
– Pan dotrzyma słowa co do wszystkiego, co nam obiecał, nawet jeśli dzisiaj jest sytuacja, w której jest jakaś „noc”. Ale On jest zmartwychwstały i jest w samym środku tego doświadczenia – mówił kard. Grzegorz Ryś, który w Kaplicy Męki Pańskiej Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej przewodniczył Mszy św. razem ze swoimi rocznikowymi kolegami, którzy 22 maja obchodzą 38. rocznicę święceń kapłańskich.
Kapłani świętowali 25. rocznicę święceń kapłańskich
– Bardzo zależy mi na tym, żebyście byli szczęśliwymi kapłanami, bo wtedy będziecie tym szczęściem promieniować, będziecie innych przyciągać do Jezusa – mówił biskup kaliski Damian Bryl, który w kaliskiej katedrze przewodniczył Mszy św. dziękczynnej z kapłanami obchodzącymi 25. rocznicę święceń kapłańskich. Przyjęli oni święcenia 24 maja 2001 r. z rąk pierwszego biskupa kaliskiego Stanisława Napierały.


