Tag: Warszawa
Jaki Narodowy Program Trzeźwości?
Polacy piją zbyt dużo i zbyt intensywnie, a dramat alkoholizmu dotyczy nawet kilku milionów obywateli. Dlatego potrzebny jest, wypracowany na zasadzie zgody społecznej, Narodowy Program Trzeźwości. O jego założeniach i sposobach realizowania rozmawiać będą od czwartku do soboty 21-23 września uczestnicy Narodowego Kongresu Trzeźwości, który odbędzie się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zarys […]
Związkowcy „Solidarności” modlili się o kanonizację ks. Popiełuszki
W 70. rocznicę urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki działacze NSZZ „Solidarność” modlili się w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu o rychłą kanonizację męczennika. Po Mszy św. delegacje związkowe złożyły przy grobie księdza Jerzego kwiaty i wieńce.
Nominacja bp. Kamińskiego to dobry znak dla Kościoła
Dzisiejsza decyzja Ojca Świętego to bardzo dobry znak dla naszego Kościoła lokalnego. Pozwoli bowiem na spokojne przekazanie obowiązków i wprowadzenie przyszłego ordynariusza w realia funkcjonowania diecezji – uważa abp Henryk Hoser. Decyzją papieża Franciszka dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji ełckiej Romuald Kamiński został ogłoszony biskupem koadiutorem w diecezji warszawsko-praskiej. Po przejściu w listopadzie abp. Henryka Hosera na emeryturę ze względu na ukończenie przez niego 75. roku życia, bp Kamiński przejmie obowiązki ordynariusza diecezji.
Trzeźwym okiem w przyszłość
Na początku 2017 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę dot. troski o trzeźwość narodu, dlatego właśnie rusza ogólnopolska kampania społeczna „Nie piję, bo kocham”, która jest odpowiedzią Ruchu Światło-Życie na zasygnalizowany w uchwale problem. W ramach projektu odbędą się debaty, koncerty, spotkania w całej Polsce. Organizatorzy już dziś zapraszają 23 września na Pl. Piłsudskiego w […]
Warszawskie Siostry wspominały św. Matkę Teresę
Św. Matka Teresa z Kalkuty uczy nas, że kochać to być darem dla innych- powiedział bp Marek Solarczyk podczas Mszy św. w dniu dwudziestej rocznicy śmierci założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. W warszawskim sanktuarium Matki Bożej Różańcowej modliły się także siostry, które na co dzień opiekują się chorymi i ubogimi.
Kopia Jasnogórskiego Wizerunku przybyła do diecezji warszawsko-praskiej
Niech Polska stanie wielką Kaną Galilejską, gdzie smutek przemieni się w radość – powiedział abp Henryk Hoser w czasie uroczystości powitania kopii Jasnogórskiego Wizerunku w diecezji warszawsko-praskiej, przed kolegiatą Przemienienia Pańskiego w Radzyminie. W ciągu dziesięciu miesięcy nawiedzi on 185 parafii i domy wspólnot zakonnych. Uroczystej mszy św. z udziałem kilkudziesięciu biskupów i ok 2 tys. wiernych przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.
Kard. Nycz do katechetów
Wprowadzenie człowieka w wiarę wymaga katechezy i ewangelizacji. Nie ma alternatywy „albo, albo”. Ewangelizacja potrzebuje katechezy, bo inaczej będzie prowadzić do wiary emocjonalnej, bez fundamentu – powiedział kard. Kazimierz Nycz podczas odprawy katechetycznej dla osób świeckich i sióstr zakonnych, która odbyła się w kościele seminaryjnym w Warszawie.
Wydarzenia sierpnia 1980 r. wzorem do rozwiązywania współczesnych problemów
– W całej złożoności wydarzeń roku 1980 i późniejszych lat powinniśmy szukać modelu rozwiązywania współczesnych problemów – powiedział w rozmowie z KAI kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski przypomniał okres intensywnych przemian ustrojowych w Polsce i podkreślił znaczenie społecznego ruchu pracowniczego „Solidarność”.
Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w Narodowym Kongresie Trzeźwości
„Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu” – pod takim hasłem w dniach 21-23 września na UKSW w Warszawie odbędzie się Narodowy Kongres Trzeźwości. Jego tematem będzie troska o trzeźwą rodzinę, promocja abstynencji wśród Polaków oraz postulat wprowadzenia ograniczeń w sprzedaży alkoholu. W Kongresie wezmą udział eksperci ds. uzależnień, parlamentarzyści, samorządowcy i duchowni […]
Warszawa: karmelici bosi na Solcu
Nowy proboszcz, o. Jacek Olszewski OCD obejmie parafię na Solcu 27 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 12.00 ♦ Wraz z nim rozpocznie posługę 3 zakonników ♦ W przyszłości na mapie Warszawy będzie to miejsce, gdzie będzie można liczyć na spowiedź i kierownictwo duchowe.


