Tag: Warszawa
KROPS zapowiada manifestację „Dobra szkoła – silna Polska!”
Manifestację pod hasłem „Dobra szkoła – silna Polska!” organizuje 14 czerwca w Warszawie Koalicja na rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły (KROPS). Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.00 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Organizatorzy podkreślają, że celem protestu jest obrona „szkoły opartej na klasycznych wartościach, wysokim poziomie nauczania i wychowaniu patriotycznym”.
Przedstawiciele Stowarzyszenia Katechetów Świeckich na manifestacji NSZZ „Solidarność”
Przedstawiciele Stowarzyszenia Katechetów Świeckich z całej Polski wzięli udział w manifestacji zorganizowanej przez NZSS „Solidarność” w Warszawie. Do stolicy przyjechali nauczyciele religii, rodzice i osoby zaangażowane w obronę obecności wychowania do wartości, religii i etyki w polskiej szkole.
Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Piesiewicza
„Jego życie jako prawnika i humanisty to walka o suwerenność i podmiotowość człowieka” – mówił ks. Andrzej Luter podczas Mszy św. pogrzebowej Krzysztofa Piesiewicza, która została odprawiona w środę w kościele sióstr wizytek w Warszawie. Duszpasterz ludzi kultury i filmoznawca wspominał zmarłego scenarzystę, adwokata i wieloletniego współpracownika Krzysztofa Kieślowskiego jako człowieka nie godzącego się na „redukcję człowieczeństwa”, poszukującego Boga poprzez wątpienie, sztukę i doświadczenie ludzkiego cierpienia. Po liturgii urna z prochami Zmarłego została odprowadzona na Stare Powązki, gdzie odbyły się uroczystości pogrzebowe.
Modlitwa w intencji ochrony nienarodzonych – przed Sejmem i siedzibą „AboTak”
Modlitwa w intencji ochrony życia nienarodzonych odbędzie się przed Sejmem RP i siedzibą placówki aborcyjnej „AboTak”. Wydarzenie organizowane przez Centrum Życia i Rodziny odbędzie się w środę 20 maja br.
Pogrzeb Krzysztofa Piesiewicza – w środę w Warszawie
Pogrzeb Krzysztofa Piesiewicza, wybitnego prawnika i scenarzysty filmowego, odbędzie się w środę 20 maja w Warszawie – przekazał ks. Andrzej Luter, duszpasterz środowisk twórczych. Msza święta rozpocznie się o godz. 11.00 w Kościele Sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu 34 w Warszawie. Po mszy odbędzie się przejazd na Stare Powązki, gdzie Zmarły zostanie pochowany w grobie rodzinnym. Kondukt wyruszy przy IV bramie.
Kurpiowskie majowe u dominikanów na Służewie
W najbliższy poniedziałek u dominikanów na Służewie zabrzmią dawne melodie tradycyjnych pieśni z Puszczy Zielonej i Białej. Przy figurze Matki Bożej na terenie klasztoru odbędzie się wyjątkowe kurpiowskie majowe. Kurpiowska Wspólnota Pieśni zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego śpiewu.
„Dziękujemy za świadectwo wiary” – 7 czerwca XIX Święto Dziękczynienia
Pod hasłem „Dziękujemy za świadectwo wiary” 7 czerwca odbędą się w Warszawie obchody XIX Święta Dziękczynienia. Jak co roku złożą się na nią pielgrzymka z relikwiami polskich świętych do Świątyni Opatrzności Bożej, uroczysta Msza św. w południe oraz bogaty program wydarzeń artystycznych dla rodzin z dziećmi.
W Warszawie upamiętniono Stanisławę Leszczyńską – bohaterską położną z Auschwitz
W 130. rocznicę urodzin Stanisławy Leszczyńskiej w Warszawie uczczono postać bohaterskiej położnej z Auschwitz-Birkenau. Przed szpitalem kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie stanął pomnik kandydatki na ołtarze, który poświęcił abp Adrian Galbas. Wcześniej w kościele sióstr wizytek metropolita krakowski kard. Grzegorz Ryś przewodniczył Mszy św. z udziałem m.in. rodziny niezłomnej położnej.
„Chleb i wino” – spotkanie o najnowszym tomie poezji ks. Jana Sochonia
„Chleb i wino” – to najnowszy tom księdza Jana Sochonia – duszpasterza, poety, prozaika, nauczyciela akademickiego. Spotkanie poetyckie pod tym tytułem odbędzie się w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej 18 maja.
Nowenna przed wspomnieniem św. Andrzeja Boboli i uroczystości w sanktuarium w Warszawie
Ojcowie jezuici zachęcają do odprawienia w dniach 7-15 maja nowenny przed wspomnieniem patrona Polski św. Andrzeja Boboli. 16 maja w sanktuarium męczennika w Warszawie odbędą się uroczystości odpustowe. Przed Mszą świętą, która odprawią m.in. abp Adrian Galbas i generał jezuitów o. Arturo Sosa, ulicami stolicy przejdzie Narodowy Orszak Chrystusa Króla.


