Tag: abp Wojciech Polak

19:17 / 06-06-2026

Prymas Polski do młodych na Lednicy: dziękuję za waszą odwagę wiary

Dziękuję za waszą obecność, za waszą odwagę wiary – mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak do młodych modlących się 6 czerwca na Polach Lednickich k. Gniezna, gdzie trwa XXX Ogólnopolskie Spotkanie Młodych pod hasłem „Genesis”.

Przeor wspólnoty z Taizé podczas Jutrzni Lednickiej: miłość jest warta ryzyka

Dobra Nowina potrzebuje nie tyle obrony co świadectwa, wprowadzania w życie Ewangelii nawet, gdy nas to będzie drogo kosztować. Miłość jest warta ryzyka. – mówił przeor wspólnoty z Taizé, brat Matthew podczas Jutrzni Lednickiej w katedrze gnieźnieńskiej. Jutrznia jak co roku poprzedza Spotkanie na Polach Lednickich, które w tym roku odbywa się już po raz trzydziesty.

16:53 / 05-06-2026

Prymas Polski: czy kapłan jest wciąż światu potrzebny?

Dokładnie pięćdziesiąt lat temu pytanie to zadał kard. Stefan Wyszyński udzielając święceń kapłańskich ośmiu diakonom gnieźnieńskiego seminarium duchownego. Dziś powtórzył je wobec nich abp Wojciech Polak podkreślając, że „kapłańskie powołanie i wierność łasce święceń są nie tylko potrzebne, ale stanowią szansę tej służby, której świat zdaje się nie dostrzegać, ale której głęboko pragnie”.

12:22 / 04-06-2026

Prymas Polski: Eucharystia jest sercem Kościoła i źródłem naszej jedności

Tu naprawdę możemy być i jesteśmy jedno. Wszystko, co wystawia naszą jedność na szwank, co jest przeciw jedności nas wszystkich, jest sprzeczne z Eucharystią i nie może mieć w niej nigdy miejsca ani w słowach, ani w gestach, ani w postawach, ani w życiu – mówił abp Wojciech Polak podczas obchodów Bożego Ciała w Inowrocławiu.

18:13 / 31-05-2026

Prymas Polski: Trójca Święta uczy nas, że jedna osoba nigdy nie może istnieć bez drugiej

Nie jesteśmy samotnymi wyspami. Jesteśmy w świecie, aby żyć na obraz Boży – otwarci, potrzebujący innych i potrzebujący, by innym pomagać – mówił w Uroczystość Najświętszej Trójcy Prymas Polski abp Wojciech Polak.

00:15 / 29-05-2026

Relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego w Bazylice NMP na Zatybrzu

Kardynał Wyszyński odnowił nasze spojrzenie na Matkę Bożą – mówił abp Wojciech Polak podczas Mszy św. z wprowadzeniem relikwii Prymasa Tysiąclecia do jego bazyliki tytularnej Santa Maria in Trastevere w Rzymie. Kościół ten objął w 1957 roku, kiedy po 5 latach od włączenia go w poczet kardynałów mógł w końcu przybyć do Rzymu i otrzymać z rąk papieża Piusa XII kapelusz kardynalski.

15:29 / 28-05-2026

Pielgrzymka śladami św. Stanisława Kostki z błogosławieństwem Ojca Świętego

Modlitwa o powołania, relikwie świętych i duchowe dziedzictwo św. Stanisława Kostki spotkały się w sercu Kościoła powszechnego. Podczas audiencji generalnej w Watykanie Ojciec Święty Leon XIV pobłogosławił „walizkę powołaniową”, która będzie towarzyszyć pielgrzymom idącym z Wiednia do Rzymu śladami św. Stanisława Kostki.

Przy grobie Jana Pawła II modlono się o kanonizację Prymasa Tysiąclecia

Uczestnicy cotygodniowej Mszy św. przy grobie Papieża Polaka dziękowali za życie i świętość bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w 45. rocznicę jego śmierci i prosili o rychłą kanonizację. 28 maja wieczorem relikwie Prymasa Tysiąclecia zostaną uroczyście wprowadzone do Bazyliki Matki Bożej na Zatybrzu. Prymas Polski abp Wojciech Polak, który przewodniczył Mszy św. mówił w homilii, by wszyscy, a zwłaszcza kapłani, starali się upodabniać do Chrystusa.

Prymas Polski wdzięczny Papieżowi za spotkanie

Słuchałem nauki Ojca Świętego, ale też czułem, że Papież mnie słuchał. Jestem wdzięczny za jego ojcowskie błogosławieństwo – mówi w rozmowie z Vatican News abp Wojciech Polak, prymas Polski, metropolita gnieźnieński. To było pierwsze jego spotkanie osobiste z Leonem. Prymas przybył do Rzymu na uroczystości wprowadzenia relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego do Bazyliki Matki Bożej na Zatybrzu.

16:21 / 25-05-2026

Jutrznia Lednicka i apel młodych z udziałem braci z Taizé

W sobotę 6 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się rocznicowe XXX Ogólnopolskie Spotkania Młodych. W apelu udział wezmą bracia z Taizé, którzy wcześniej modlić się będą z młodzieżą podczas Jutrzni Lednickiej w katedrze gnieźnieńskiej. Nabożeństwu przewodniczyć będą Prymas Polski abp Wojciech Polak oraz duszpasterz lednicki o. Tomasz Nowak OP.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.