Tag: Żywy Różaniec
Zakończyła się 14. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasnej Górze
„Różaniec nigdy nie oddala od Eucharystii; przeciwnie – prowadzi do niej coraz głębiej” – powiedział abp Antonio Guido Filipazzi podczas Mszy św. na zakończenie 14. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasnej Górze. Pielgrzymkę poprzedził 3. Ogólnopolski Kongres Różańcowy poświęcony 200. rocznicy kół różańcowych zapoczątkowanych przez bł. Paulinę Jaricot.
200 lat Żywego Różańca: najliczniejsza wspólnota w Polsce
W Wiedniu, w dniach 23-27 lutego, odbyło się kontynentalne spotkanie Papieskich Dzieł Misyjnych Europy, podczas którego jednym z głównych tematów były zbliżające się jubileusze: 110-lecie Papieskiej Unii Misyjnej, 100-lecie ustanowienia Niedzieli Misyjnej oraz 200-lecie powstania Żywego Różańca. Szczególne miejsce w obradach zajęła sytuacja tej wspólnoty w Polsce, która – jak podkreślono – rozwija się najprężniej.
O. Kozioł OFMConv w Rychwałdzie: nie potrzeba cudownych znaków, by się nawrócić – wystarczy otwarte serce
„Nie potrzeba cudownych znaków, by się nawrócić – wystarczy otwarte serce, które potrafi rozpoznać Boga w codzienności” – powiedział w sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej na Żywiecczyźnie o. Mariusz Kozioł OFMConv, prowincjał krakowskiej prowincji franciszkanów, podczas Mszy św. 13 października kończącej tegoroczny cykl nabożeństw fatimskich. W modlitwie uczestniczyły wspólnoty Róż Żywego Różańca z całej diecezji bielsko-żywieckiej, kapłani, siostry zakonne oraz licznie przybyli wierni.
Modlitwa wszystkich pokoleń. Żywy Różaniec przygotowuje się do jubileuszu 200-lecia
Modlitwa różańcowa, choć sięga wieków tradycji, dziś przeżywa swój prawdziwy renesans. Wspólnoty Żywego Różańca, liczące miliony członków w Polsce i na świecie, coraz intensywniej angażują się nie tylko w życie parafii, ale i w misję ewangelizacyjną Kościoła. O przygotowaniach do 200-lecia powstania dzieła opowiedział krajowy moderator Stowarzyszenia Żywego Różańca ks. Jacek Gancarek. 7 października przypada wspomnienie NMP Różańcowej.
Jubileusz wspólnot Żywego Różańca w bazylice maryjnej
– Różaniec ma dawać nam moc z wysoka. To modlitwa, która umacnia wiarę, daje pokój i przybliża nas do Boga – mówił ks. Roman Żerkowski w sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej podczas jubileuszu wspólnot Żywego Różańca. Wydarzenie odbyło się 5 października w południe i zgromadziło licznych wiernych.
Kielce – wiele inicjatyw różańcowych w stolicy diecezji
– W tym szczególnym Roku Jubileuszowym naszym pragnieniem jest, by jak najwięcej osób uczestniczyło w tym wydarzeniu formacyjnym – podkreśla ks. Łukasz Zygmunt, diecezjalny moderator Róż Żywego Różańca, zachęcając do udziału w diecezjalnej pielgrzymce różańcowej.
Abp Galbas: różaniec to modlitwa pełna Ewangelii
– Bez wiernej modlitwy schładzamy się coraz bardziej, wypalamy, gaśnie w nas wewnętrzny ogień, a wypełnia chłód – mówił abp Adrian Galbas podczas dorocznej pielgrzymki wspólnot Żywego Różańca Archidiecezji Katowickiej. W homilii mówił o ewangelicznym wymiarze modlitwy różańcowej.
Relikwie bł. Pauliny Jaricot wprowadzono do katedry w Siedlcach
Jakość spotkania z Bogiem jest narzędziem, płucem przekazu wiary – wskazał ks. Jarosław Tomaszewski, sekretarz krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w czasie spotkania członków Kół żywego Różańca. 9 stycznia, w liturgiczne wspomnienie bł. Pauliny Jaricot, do katedry w Siedlcach przybyło ponad 600 osób. Centralnym punktem wydarzenia było wprowadzenie relikwii założycielki Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary do siedleckiej katedry.
Wprowadzenie relikwii bł. Pauliny Jaricot do kościoła w Wyrzysku
Święto Chrztu Pańskiego było dniem, w którym do kościoła św. Marcina Biskupa w Wyrzysku, zostały wprowadzone relikwie bł. Pauliny Jaricot, założycielki Papieskich Dzieł Misyjnych i Żywego Różańca.
Ks. kan. Bogumił Kempa: różaniec kształtuje ludzi świętych
„Zdrowaś Maryjo” to słowa, które zmieniły świat. To słowa Boga, od których rozpoczęło się nasze zbawienie, od których wszystko się zmieniło. A skoro te słowa zmieniły świat to przecież mogą również zmienić historię mojego i twojego życia – mówi w rozmowie z KAI ks. kan. Bogumił Kempa, oficjał Sądu Biskupiego w Kaliszu i diecezjalny duszpasterz wspólnot różańcowych.


