Tysiące na pierwszym Marszu dla Życia
23 maja 2016 | 09:37 | tom (KAI) / br Ⓒ Ⓟ
W stolicy Chorwacji, Zagrzebiu odbył się w minioną sobotę pierwszy Marsz dla Życia. Według policji wzięło w nim udział 7 tys., a według organizatorów 15 tys. osób.
Według austriackiej agencji informacyjnej AP, wśród uczestników była m. in. Sonja Orešković, żona szefa chorwackiego rządu Tihomira Oreškovicia.
Organizatorzy zwrócili uwagę, że w marszu, który odbył się pod hasłem: „Dla życia, rodziny i Chorwacji” wzięło udział wiele chrześcijańskich organizacji, które chciały pokazać swoje zaangażowanie na rzecz ochrony życia nienarodzonych.
Do Zagrzebia przyjechali demonstranci z całego kraju. Obok licznych rodzin byli wśród nich również księża, zakonnice i zakonnicy. Śpiewano religijne pieśni, w dłoniach powiewały narodowe flagi, a w powietrze wypuszczono balony w chorwackich barwach: czerwonej, białej i niebieskiej.
Natomiast w paralelnej antydemonstracji wspieranej przez Zjednoczenie Chorwackich Kobiet wzięło udział zaledwie 300 osób.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.


