Drukuj Powrót do artykułu

Wadowice: przebiegli 32 km z Oświęcimia w hołdzie dla bł. Jana Pawła II

06 kwietnia 2014 | 13:50 | rk Ⓒ Ⓟ

32 kilometry z Oświęcimia do Wadowic przebiegło 5 kwietnia 51 biegaczy amatorów w hołdzie dla bł. Jana Pawła II. W ten sposób już po raz dziewiąty sportowcy z Oświęcimskiego Klubu Biegacza „Zadyszka” przypomnieli o papieżu Polaku i kolejnej rocznicy jego śmierci.

Sztafeta Papieska wyruszyła w sobotę spod salezjańskiego sanktuarium w Oświęcimiu Wśród 51 biegaczy amatorów było także pięciu z wadowickiego Klubu Biegacza „Endorfiny”. Bieg zakończono przed wadowicką bazyliką Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, w której został ochrzczony Karol Wojtyła. Maratończycy złożyli wieńce i kwiaty, zrobili sobie pamiątkową fotografię i modlili się.

„Dla wielu z nas wielkim autorytetem jest nadal Jan Paweł II, człowiek, którego zawsze rozpierała pozytywna energia. Narciarstwo, kajaki, wędrówki po górach odbywał zawsze w towarzystwie ludzi. I ta chęć życia… gdyby w Jego czasach bieganie byłoby tak popularne jak dzisiaj, z pewnością stawalibyśmy w jednym szeregu na starcie. Właśnie przez taki stosunek do życia, postać Jana Pawła II jest nam bliska” – podkreślają biegacze z oświęcimskiego klubu.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.