Wydarzenia
Abp Dziwisz: orędzie Jana Pawła II wyzwaniem dla Kościoła
Orędzie Jana Pawła II jest wielkim wyzwaniem dla Kościoła, dla świata, dla wszystkich Polaków – powiedział abp Stanisław Dziwisz w homilii podczas dzisiejszych uroczystości w Skoczowie, upamiętniających 10. rocznicę wizyty Ojca Świętego w tym mieście.
Pierwszy świecki na czele Caritas
Po raz pierwszy w historii rada kierująca Caritas Internationalis wybrała na swojego przewodniczącego osobę świecką.
Papież: Nie możemy żyć bez niedzieli
„Nie możemy żyć bez niedzieli” – te słowa pierwszych chrześcijan przypomniał Benedykt XVI przed modlitwą Anioł Pański w Watykanie.
Benedykt XVI dziękuje za szczyt górski JP2
Błogosławieństwo i podziękowanie za inicjatywę nadania imienia Jana Pawła II jednemu ze szczytów masywu górskiego Gran Sasso przesłał Benedykt XVI władzom samorządowym w Akwilii.
Lwów: nieporozumienia wokół parku JP2
Na lwowskim osiedlu Sichów usunięto 300 młodych drzew w założonym niedawno parku im. Jana Pawła II. Wykopania sadzonek dokonano na polecenie przedsiębiorstwa handlowego „Intermarket”. Na Sichowie 26 czerwca 2001 r. Papież spotykał się z młodzieżą Ukrainy.
Luterańsko-reformowane porozumienie diakonijne
Porozumienie o współpracy zawarły luterańska i reformowana organizacja charytatywna – Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP (zwana Diakonią Polską) i Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.
250 tys. charyzmatyków na Jasnej Górze
W szczególnej łączności ze śp. Janem Pawłem II i z papieżem Benedyktem XVI na Jasnej Górze odbyło się 12. Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. W całodziennym spotkaniu udział wzięło udział około 250 tysięcy osób.
Benedykt XVI odwiedził sekretariat stanu
Benedykt XVI odwiedził biura watykańskiego sekretariatu stanu w Pałacu Apostolskim. W krótkim improwizowanym przemówieniu Papież podkreślił istotę pracy Stolicy Apostolskiej.
Kard. Sepe i abp Dziwisz w Polsce
Z udziałem arcybiskupa Stanisława Dziwisza, kardynała Crescenzio Sepe – przewodniczącego Kongregacji Ewangelizacji Narodów i abp. Józefa Kowalczyka, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, w Bielsku-Białej odprawiono uroczystą Mszę w 10. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do diecezji bielsko-żywieckiej.
Bp Szlaga: niech ci co raz przyszli nie opuszczają Kościoła
– Niech nas nie opuszczają ci, którzy przyszli na jeden raz czy na kilka razy około daty śmierci i pogrzebu Jana Pawła II – zaapelował biskup pelpliński Jan Bernard Szlaga.


