Wydarzenia
Stan zdrowia Papieża ustabilizował się
Stan przebywającego od wtorku w szpitalu papieża Jana Pawła II ustabilizował się, poinformowano w najnowszym komunikacie lekarskim.
REM: lista Wildsteina nie jest listą agentów
W związku z upublicznieniem tzw. listy Wildsteina Rada Etyki Mediów zaapelowała do środków przekazu o nie wyprzedzanie na własną rękę działań Instytutu Pamięci Narodowej w procesie odtajniania dokumentów.
Prezydent życzy Papieżowi powrotu do zdrowia
Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia przesłał 3 lutego papieżowi Janowi Pawłowi II prezydent Aleksander Kwaśniewski. Wyraził nadzieję, że zdrowie i siły pozwolą papieżowi na kolejną pielgrzymkę do Ojczyzny. Publikujemy treść życzeń.
Kto czuwa nad zdrowiem Papieża
59-letni doktor Rodolfo Proietti, szef ekipy lekarskiej opiekującej się Janem Pawłem II, jest dyrektorem pogotowia ratunkowego kliniki uniwersyteckiej „Agostino Gemelli”.
Biuro Prasowe Watykanu: poprawa zdrowia Papieża
W ogólnym stanie zdrowia, w tym dróg odechowych Ojca Świętego następuje zmiana w pozytywnym kierunku – stwierdza komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.
Navarro-Valls: Papież czuje się dobrze
Druga noc papieża w klinice Gemelli minęła spokojnie i Jan Paweł II czuje się dobrze – poinformował rzecznik Watykanu Joaquin Navarro-Valls. Zasugerował przy tym, że Jan Paweł II może pozostać w szpitalu jeszcze tydzień.
Messori: „Boski atleta w godzinie cierpienia”
Vittorio Messori jest przekonany, że gdyby dopuszczono go teraz do przebywającego w szpitalu Papieża, zobaczyłby na jego miejscu cierpiącego Chrystusa.
Niemcy: bądź prostytutką albo stracisz zasiłek
Szczególny przypadek kobiety, która nie zgodziła się zostać prostytutką, za co grozi jej utrata zasiłku dla bezrobotnych, opisują światowe środki przekazu.
Ks. Ptasznik: Ojciec Święty czuje się dobrze
Ojciec Święty czuje się dobrze – zapewnia w rozmowie z KAI ks. prałat Paweł Ptasznik, kierujący Polską Sekcją Sekretariatu Stanu. Dodał, że Jan Paweł II pozostanie w szpitalu przez kilka najbliższych dni.
Proces beatyfikacyjny wizjonerki z Gietrzwałdu
Złożeniem przysięgi przez abp. Edmunda Piszcza rozpoczęło się 2 lutego w gietrzwałdzkiej bazylice zaprzysiężenie trybunału beatyfikacyjnego s. Barbary Samulowskiej. W 1877 r. jako 12-letnia dziewczynka była ona świadkiem i odbiorcą objawień Matki Bożej w tej podolsztyńskiej miejscowości.


