Wydarzenia
Zielona Góra: Caritas dla pracowników upadłego zakładu
Pracowników upadłej fabryki Zastal Wagony w Zielonej Górze wspiera tamtejsza Caritas. Około 200 rodzinom przekazała z okazji świąt bony towarowe na ogólną wartość 10 tys. zł
Betlejemskie Światło dotarło do KAI
Grupa harcerzy ZHP przyniosła 20 grudnia do redakcji KAI Betlejemskie Światło Pokoju. Prosto z KAI pojechali do Radia Plus.
Ludzie Kościoła chcą nakarmić bezrobotnych
W związku z ostatnimi żądaniami bezrobotnych, postawionymi w Sejmie, abp Zimoń z Katowic zadeklarował, że ludzie Kościoła i władze lokalne są w stanie zapewnić bezrobotnym 1 posiłek dziennie.
Bp Nycz nowym członkiem Kapituły na Wawelu
Kard. Macharski mianował krakowskiego biskupa pomocniczego Kazimierza Nycza na członka Kapituły Metropolitalnej na Wawelu. Kapituła powstała jeszcze w XI w. za rządów Władysława Hermana.
Kościół domaga się ochrony życia w umowie z UE
Kościół będzie się domagał, aby do umowy akcesyjnej Polski z Unią Europejską dołączyć aneks gwarantujący nienaruszalności prawa polskiego chroniącego życie ludzkie – powiedział KAI abp Muszyński.
Amerykanie w Iraku modlili się o pokój
Amerykańscy duchowni modlili się w bagdadzkim kościele pw. św. Józefa za pokój w Iraku. W Mszy św. wzięła udział 200-osobowa grupa Irakijczyków.
Sejmowy opłatek z Prymasem Polski
Zdrowia, światła umysłu i dobrej woli życzył posłom i senatorom Prymas Polski kard. Józef Glemp 19 grudnia podczas spotkania opłatkowego w sejmie.
Prymas: duchowni nie będą agitować
Duchowni nie będą angażować się w agitacje na rzecz Unii Europejskiej – powiedział dziennikarzom Prymas Polski kard. Józef Glemp po spotkaniu z premierem Leszkiem Millerem. Prymas dodał, że Kościół chce się włączyć od strony moralnej w proces integracji przez „prawdziwą, szczerą i rzetelną informację”.
Izraelczycy i Palestyńczycy razem w Auschwitz?
Przełożony grekokatolickiego klasztoru w Nazarecie zaprasza Izraelczyków i Palestyńczyków do wspólnych odwiedzin byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz w Oświęcimiu. Ma nadzieję, że to pomoże w pojednaniu.
Księża przegrali z drużyną Engela
Porażką kapłanów 6:3 zakończył się w środę mecz piłkarski pomiędzy reprezentacją księży a drużyną „Reszty świata”, której trenerem był Jerzy Engel. – Księża nie wytrzymali kondycyjnie – ocenił ich trener, Kazimierz Górski


