Bielsko-żywiecka
Bp Pindel w Oświęcimiu: dziękujmy miłosiernemu Bogu za ocalenie
Mszę św. w intencji ofiar obozu i byłych więźniów, którzy przeszli obozowe piekło, odprawiono 27 stycznia w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. Okazją jest obchodzona dziś 71. rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau. W modlitwie, której przewodniczył ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel, uczestniczyli m.in. byli więźniowie obozu, przedstawiciele lokalnej społeczności Oświęcimia i pracownicy Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau i Centrum Modlitwy.
Oświęcim: jutro 71. rocznica wyzwolenia obozu KL Auschwitz-Birkenau
Mszę św. w intencji ofiar obozu i byłych więźniów, którzy przeszli obozowe piekło, odprawi bp Roman Pindel 27 stycznia w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. Tego dnia na terenie Miejsca Pamięci oraz w samym mieście odbędą się uroczystości związane z 71. rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau i miasta Oświęcimia. W uroczystościach uczestniczyć będzie m.in. kilkudziesięciu byłych więźniów obozu.
Bp Pindel w kościele ewangelickim: prośmy Jezusa, by uczył nas, jak ze sobą rozmawiać
„Prośmy, aby Jezus Chrystus pouczał nas, jak prowadzić nasze rozmowy przy tych studniach, które są wspólne dla wiary chrześcijan” – powiedział dziś w Bielsku-Białej bp Roman Pindel podczas nabożeństwa w kościele ewangelickim Zbawiciela. Liturgia w świątyni luterańskiej była centralnym wydarzeniem w ramach ekumenicznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan na Śląsku.
Oświęcim: uroczystości 71. rocznicy wyzwolenia obozu KL Auschwitz-Birkenau (zapowiedź)
Mszę św. w intencji ofiar obozu i byłych więźniów, którzy przeszli obozowe piekło, odprawi bp Roman Pindel 27 stycznia w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. Tego dnia na terenie Miejsca Pamięci oraz w samym mieście odbędą się uroczystości związane z 71. rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau i miasta Oświęcimia. W uroczystościach uczestniczyć będzie m.in. kilkudziesięciu byłych więźniów obozu.
Żywiec: przegląd jasełek w wykonaniu niepełnosprawnych
Przegląd widowisk jasełkowych w wykonaniu grup teatralnych z placówek opiekuńczo-leczniczych, warsztatów terapii zajęciowej oraz organizacji zajmujących się pracą z osobami o różnym stopniu niepełnosprawności odbył się 22 i 23 stycznia w Żywcu. W przeglądzie udział wzięło 11 grup z terenu Śląska i Małopolski.
Biskup do stypendystów: zaangażujcie się w pełni w naśladowanie Mistrza
Stypendyści Fundacji „Światło Nadziei” i „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (FDNT) uczestniczyli 23 stycznia w spotkaniu opłatkowym z udziałem biskupa Romana Pindla. Spotkanie odbyło się 23 stycznia w diecezjalnej Kurii w Bielsku-Białej. Ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel zaapelował do młodych ludzi, by w pełni zaangażowali się w swoją misję i powołanie.
Bp Pindel do służby zdrowia: zobaczmy w pacjencie całego człowieka
„Zobaczmy w chorym całego człowieka, stworzonego przez dobrego Boga i naśladujmy Jezusa, najlepszego lekarza” – zaapelował bp Roman Pindel, który 21 stycznia w bielskiej kurii wspólnie modlił się i spotkał z przedstawicielami duszpasterstwa służby zdrowia diecezji bielsko-żywieckiej. W świątecznym spotkaniu udział wzięli pracownicy służby zdrowia, kapelani szpitalni i domów pomocy społecznej z terenu całej diecezji.
Oświęcim: uroczystości 71. rocznicy wyzwolenia obozu KL Auschwitz-Birkenau (zapowiedź)
Mszę św. w intencji ofiar obozu i byłych więźniów, którzy przeszli obozowe piekło, odprawi bp Roman Pindel 27 stycznia w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. Tego dnia na terenie Miejsca Pamięci oraz w samym mieście odbędą się uroczystości związane z 71. rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau i miasta Oświęcimia. W uroczystościach uczestniczyć będzie m.in. kilkudziesięciu byłych więźniów obozu.
„Małe Kęty” wystąpiły u kęckich franciszkanów
Jedni z najmłodszych kolędników Podbeskidzia – członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Małe Kęty" – gościli 17 stycznia br. w murach ponad trzystuletniego franciszkańskiego klasztoru w Kętach. Grupa, którą tworzą dzieci w wieku 5-12 lat, jest kolejną, jaka wystąpiła w okresie bożonarodzeniowym na zaproszenie ojców franciszkanów reformatów.
Rychwałd: w sanktuarium zainaugurowano „góralskie” Msze święte
W sanktuarium maryjnym w Rychwałdzie na Żywiecczyźnie zainaugurowano 17 stycznia „góralskie” Msze święte. Na spotkania modlitewne w każdą trzecią niedzielę miesiąca u ojców franciszkanów zaproszeni są wszyscy górale, nie tylko z Beskidu Żywieckiego i Śląskiego.


