Bielsko-żywiecka
Bp Pindel: Objawienie Pańskie trzeba głosić wszędzie
„Trzeba nam głosić Objawienie Pańskie wszędzie, zwłaszcza tam, gdzie ludzie kuszeni są przez fałszywe objawienia i ideologie” – zaapelował bp Roman Pindel, który 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, w bielskiej katedrze św. Mikołaja przewodniczył dziękczynnej Eucharystii. Po raz drugi w diecezji bielsko-żywieckiej dzień ten był obchodzony jako Dies Episcopi (Dzień Biskupa). Tego dnia przypadła druga rocznica święceń biskupich biskupa ordynariusza i ingresu do katedry.
Bp Greger: ojciec Michał i jego współbrat są perłą Kościoła
„Bł. ojciec Michał i jego współbrat Zbigniew są perłą Kościoła i zarazem darem dla Kościoła” – podkreślił bp Piotr Greger, który 6 stycznia przewodniczył Eucharystii w kościele pw. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach. Msza św. zainaugurowała tegoroczny Orszak Trzech Króli w stolicy Podbeskidzia, który w tym roku był dziękczynieniem za beatyfikację franciszkańskich misjonarzy-męczenników: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Podczas liturgii Enrique Mesias z zespołem Kargaligera z Peru wykonali skomponowany przez siebie hymn beatyfikacyjny.
Bielsko-Biała: Peruwiańczycy na Orszaku Trzech Króli (zapowiedź)
Wyjątkowy charakter będzie miał w tym roku Orszak Trzech Króli na Podbeskidziu. Będzie dziękczynieniem za beatyfikację franciszkańskich misjonarzy-męczenników: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Specjalne z tej okazji w Bielsku-Białej wystąpią: Enrique Mesias z zespołem Kargaligera [kargalihera] z Peru, którzy skomponowali i wykonali hymn beatyfikacyjny.
Cieszyn: 6 stycznia konsekracja nowego biskupa ewangelickiego
W Święto Epifanii, 6 stycznia 2016 roku, w ewangelickim Kościele Jezusowym w Cieszynie odbędzie się konsekracja i introdukcja (wprowadzenie w urzędowanie) ks. dr. Adriana Korczago na Biskupa Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 11.00
Buczkowice: kolędy „Skaldów” przeplatane świadectwami Jana Budziaszka
Gorącymi oklaskami przyjęto zespół „Skaldowie”, który wystąpił 3 stycznia w kościele pw. Przemieniania Pańskiego w Buczkowicach koło Bielska-Białej. Legendarna grupa, która w roku 2015 obchodziła jubileusz 50-lecia swej działalności, przedstawiła program „Moje Betlejem”. Wśród publiczności szczelnie wypełniającej buczkowicką świątynię byli m.in. bp Piotr Greger oraz liczne grono księży emerytów z diecezji bielsko-żywieckiej.
Bp Greger do środowiska PiS: bądźcie gotowi pokazać swoje prawdziwe oblicze
„Praca u podstaw ma szansę powodzenia tylko wtedy, kiedy podejmują ją ludzie gotowi pokazać swoje prawdziwe oblicze” – przekonywał bp Piotr Greger, który 2 stycznia przewodniczył Mszy św. w intencji rządzących, parlamentarzystów i samorządowców oraz członków i sympatyków PiS z terenu diecezji bielsko-żywieckiej. W modlitwie uczestniczyli m.in. przedstawiciel rządu, posłowie i senatorowie Sejmu i Senatu RP.
Bp Pindel do kleryków: uczciwość serca kluczem do dobrego wyboru
Na kwestię uczciwości serca w rozważaniu powołania zwrócił uwagę bp Roman Pindel podczas Mszy św. z udziałem kleryków, sprawowanej 2 stycznia w kaplicy kurii diecezjalnej w Bielsku-Białej. Ordynariusz bielsko-żywiecki przewodniczył Eucharystii poprzedzającej spotkanie opłatkowe z kilkudziesięcioma klerykami z diecezji bielsko-żywieckiej. Wraz z biskupem liturgię celebrowali przełożeni Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.
Beskid Mały: noworoczna Msza na Groniu św. Jana Pawła II
Noworoczna Msza św. sprawowana była na Groniu św. Jana Pawła II w Beskidzie Małym. Uczestnicy liturgii, wśród których były m.in. całe rodziny, dzielili się opłatkiem i śpiewali kolędy.
Bp Pindel: Boża Rodzicielka – najdoskonalsza uczennica naszego Zbawiciela
Do odkrywania i korzystania ze wstawiennictwa Matki Bożej – „najdoskonalszej uczennicy i najdoskonalszego stworzenia – zachęcił ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel w orędziu noworocznym do wiernych. Duchowny przewodniczył 1 stycznia Mszy św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach. Orędzie i pasterskie błogosławieństwo hierarcha przekazał podczas transmisji radiowej i internetowej.
Bp Pindel: mijający czas jest nam dany, by rozpoznać Światło w mrokach świata
„Mijający czas jest nam dany po to, byśmy mogli zyskać zbawienie” – podkreślił 31 grudnia w bielskiej katedrze bp Roman Pindel. Ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej przewodniczył w kościele św. Mikołaja w Bielsku-Białej uroczystej Mszy św. w ostatni dzień 2015 roku.


