Bielsko-żywiecka
Bp senior Rakoczy: dzięki Bożemu miłosierdziu, jesteśmy ludźmi nadziei
„Jesteśmy ludźmi nadziei w obliczu wszystkich wojen, prześladowań, cierpienia, śmierci, w obliczu nieporozumień i trudności na całym świecie” – mówił bp senior Tadeusz Rakoczy podczas powitania Znaków Miłosierdzia w parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Goleszowie na Śląsku Cieszyńskim.
Bielsko-Biała: zakończył się 20. Festiwal Kompozytorów Polskich im. Henryka Mikołaja Góreckiego
Wykonanie „Credo” – monumentalnej kompozycji Krzysztofa Pendereckiego – zakończyło 20. Festiwal Kompozytorów Polskich im. Henryka Mikołaja Góreckiego, który odbywał się w dniach 2-4 października w Bielsku-Białej. Finałowy koncert jubileuszowej edycji imprezy odbył się w niedzielę w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej-Aleksandrowicach. Dzieło wykonali muzycy pod batutą samego kompozytora.
Leśna: nowy dawca szpiku kostnego i dar „miłosiernej” krwi
Podczas niedzielnej akcji w parafii w Leśnej koło Żywca nowy dawca zarejestrował się w banku szpiku kostnego, zebrano także 12 litrów krwi. W ten sposób mieszkańcy wioski na Żywiecczyźnie przygotowują się do czekającego ich wydarzenia peregrynacji Znaków Miłosierdzia – obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II.
Oświęcim: 33. rocznica kanonizacji św. Maksymiliana Kolbego
Diecezjalne obchody 33. rocznicy kanonizacji św. Maksymiliana Kolbego odbyły się dziś w Oświęcimiu. Uroczystej liturgii w oświęcimskim kościele pod wezwaniem męczennika Auschwitz przewodniczył bp Roman Pindel.
Procesja różańcowa w intencji rodzin przeszła ulicami Bielska-Białej
Po raz jedenasty procesja różańcowa przeszła 3 października ulicami Bielska-Białej. Zorganizowane przez Wspólnotę Nieustającego Różańca uroczystości z udziałem licznych bielszczan zakończyły adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla. Podczas procesji nie zabrakło osób, które stojąc z boku, wulgarnie obrażały modlących się bielszczan.
Bielsko-Biała: ruszył Jubileuszowy Festiwal Kompozytorów Polskich
Wykonanie „Credo” – monumentalnej kompozycji Krzysztofa Pendereckiego na pięć głosów solowych, chór dziecięcy, chór mieszany i orkiestrę – będzie kulminacyjnym wydarzeniem 20. Festiwalu Kompozytorów Polskich im. Henryka Mikołaja Góreckiego, który rozpoczął się 2 października w Bielsku-Białej. Podczas jubileuszowej edycji imprezy melomani usłyszą znane kompozycje polskiej klasyki.
Dwumiesięcznik „meLADY” z dodatkiem dla mężczyzn „meLORD”
Dodatek dla mężczyzn „meLORD”, rozmowa o odnajdowaniu swojej życiowej drogi i zmienianiu otaczającego świata z ks. Jackiem Stryczkiem, a także felieton Natalii Niemen – znalazły się we wrześniowo-październikowym numerze dwumiesięcznika „meLADY”. Ukazała się kolejna edycja pisma, które jest nowością na polskim rynku prasowym.
niemaGOtu – najnowszy projekt muzyczny autora hymnu na ŚDM
Koncert zespołu niemaGOtu – najnowszego projektu Kuba Blycharza, autora hymnu na Światowe Dni Młodzieży 2016, odbędzie się podczas XV Dnia Papieskiego 11 października w Węgierskiej Górce na Żywiecczyźnie, rodzinnej miejscowości kompozytora. Na koncercie pojawią się m.in. takie utwory jak: „Błogosławieni miłosierni – Hymn ŚDM Kraków 2016” i „Nie mądrość świata tego” oraz wiele innych, które w najbliższych miesiącach złożą się na pierwszą płytę zespołu.
Żywiec: młodzież przygotowuje się na Wincentyńskie Dni Młodych przed ŚDM
Młodzież, która uczestniczyła w Zjeździe Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej z Żywca i okolic, spotkała się w auli żywieckiego Domu Katolickiego. W przyszłym roku na kilka dni przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie odbędą się Wincentyńskie Dni Młodych z udziałem młodzieży z Polski i całego świata. Wydarzenie odbywać się będzie pod hasłem: „Wincentianie wierni miłosierdziu”.
Bp Pindel: miłosierny i łaskawy Bóg pragnie szczęścia człowieka
Bóg jest nie tylko sędzią, ale jak ojciec, najbardziej czuły, wrażliwy, cierpliwy i miłosierny pragnie ludzkiego szczęścia i dobra – przypomniał bp Roman Pindel, podczas uroczystości powitania znaków Miłosierdzia w parafii w Kaczycach nieopodal granicy z Republiką Czeską.


