Bielsko-żywiecka

05 września 2015 | 13:11

Bp Pindel do katechetów: umacniajmy wiarę w miłosierdzie Boga wobec człowieka

Do jak najczęstszego poruszania podczas lekcji katechezy tematu miłosierdzia Boga i nadziei człowieka wobec Boga zachęcił bp Roman Pindel, który w sobotę 5 września uczestniczył w inauguracji roku katechetycznego w diecezji bielsko-żywieckiej. Hierarcha przewodniczył Mszy św. w bielskim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

03 września 2015 | 21:05

Bielsko-Biała: bielsko-żywiecka Caritas wybrała projekt swojej nagrody

Gliniana figurka odwołująca się do legendy o świętym Janie Kantym, który w cudowny sposób miał pomóc pewnej dziewczynie – to wybrany przez Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej projekt konkursowy na statuetkę. Nagroda ma być formą uhonorowania osób i instytucji szczególnie zaangażowanych w działalność dobroczynną.

03 września 2015 | 10:03

Dziękczynienie za 7 lat nabożeństw pompejańskich na Kaplicówce

Za 7 lat nabożeństw pompejańskich w sanktuarium św. Jana Sarkandra na Kaplicówce dziękowano 2 września w Skoczowie pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla.

03 września 2015 | 08:53

Bielsko-Biała: ks. M. Studenski nowym wikariuszem generalnym diecezji

Ks. Marek Studenski został mianowany wikariuszem generalnym diecezji bielsko-żywieckiej. Wikariusz generalny pomaga ordynariuszowi w zarządzaniu diecezją. Nowo mianowany 45-letni kapłan jest drugim – obok biskupa pomocniczego diecezji bielsko-żywieckiej Piotra Gregera – wikariuszem generalnym w diecezji.

01 września 2015 | 16:02

Bp Pindel do uczniów: uczmy się przyjaźni z Chrystusem

Do nabywania wiedzy, która daje umiejętność przyjaźni z Chrystusem zachęcił bp Roman Pindel, który 1 września w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie zainaugurował nowy rok szkolny w diecezji bielsko-żywieckiej. W sanktuarium modliła się młodzież parafialna i nauczyciele, a także uczniowie i pracownicy Zespołu Katolickich Placówek Oświatowych w Cieszynie.

01 września 2015 | 14:30

Jawiszowice: tysiąc uczniów modliło się na rozpoczęcie roku szkolnego

Ponad tysiąc uczniów z rodzicami oraz nauczyciele szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyło 1 września w Mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze na rozpoczęcie roku szkolnego. To jedna z największych parafii w diecezji bielsko-żywieckiej.

30 sierpnia 2015 | 16:13

Czaniec: parafianie wraz z ordynariuszem dziękują Bogu za 450 lat łaski Bożej

450 lat parafii to nie tylko znak wspólnoty wierzących, jakim jest Kościół lecz przede wszystkim żywi ludzie: proboszczowie, wikariusze i wierni – podkreślił bp Roman Pindel, który 30 sierpnia przewodniczył Mszy św. jubileuszowej w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Czańcu. Do jubileuszu podbeskidzka wieś, w której urodzili się prapradziadek, pradziadek oraz dziadek Karola Wojtyły, przygotowywała się od kilku lat. Przez ten czas odnowiono kościół, powstały też nowe wspólnoty w parafii.

28 sierpnia 2015 | 10:26

Czaniec: parafia pradziadów Karola Wojtyły świętuje jubileusz 450-lecia

Parafia św. Bartłomieja w Czańcu – beskidzkiej wsi w diecezji bielsko-żywieckiej, w której urodzili się prapradziadek, pradziadek oraz dziadek Karola Wojtyły – obchodzi jubileusz 450-lecia swego istnienia. Główne uroczystości odbędą się w najbliższą niedzielę 30 sierpnia. Mszy św. jubileuszowej przewodniczyć będzie bp Roman Pindel.

28 sierpnia 2015 | 10:24

Cieszyn: polsko-czeskie uroczystości ku czci św. Melchiora Grodzieckiego (zapowiedź)

Z okazji uroczystości odpustowych ku czci św. Melchiora Grodzieckiego, które odbędą się w niedzielę 6 września w Cieszynie, ulicami polskiej i czeskiej części miasta przejdzie transgraniczna procesja z relikwiami męczennika z XVII wieku.

28 sierpnia 2015 | 09:56

Bielsko-Biała: wkrótce ruszają międzynarodowe warsztaty gospel

Setki osób z całej Polski oraz zagranicy zapisuje się na ruszające 11 września w Bielsku-Białej VI Międzynarodowe Warsztaty Gospel pod hasłem „Who is your God?”(Kim jest twój Bóg?). Uczestnicy zajęć pod kierunkiem Dathana Thigpena i Colina Vassella uczyć się będą, jak wyrażać poprzez muzykę i śpiew Dobrą Nowinę. Efektem wspólnych prób i ćwiczeń będzie finałowy koncert chóru w bielskim kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.