Krakowska
Nowy Targ: górale modlili się w miejscu spotkania z Janem Pawłem II w 1979 r.
Lotnisko w Nowym Targu jest miejscem spotkania Jana Pawła II z milionową rzeszą wiernych w czerwcu 1979 r. Na pamiątkę tego wydarzenia, w jego 42. rocznicę grupa nowotarżan modliła się przy pomniku papieża z Polski.
Abp Mokrzycki: nie wypuszczajmy z naszych rąk różańca
Ona staje po stronie zjednoczonych na modlitwie ludzi, gdy jednym głosem wołają o pomoc. Ona nie opuszcza proszących, gdy ich postawa pełna jest miłości i wzajemnej troski – mówił abp Mieczysław Mokrzycki zachęcając do modlitwy różańcowej parafian z Raciborowic. Metropolita lwowski w kościele św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy przewodniczył w niedzielę Mszy św. oraz ostatniemu w tym roku nabożeństwu fatimskiemu z procesją pokutną.
Zakopane: procesja fatimska na Krupówkach i jeźdźcy z banderii konnej
Kilkudziesięciu jeźdźców z banderii konnej trzymających w rękach flagi papieskie i maryjne wzięło udział w uroczystej procesji z sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem do kościoła św. Krzyża. Wierni przeszli też przez Krupówki, czyli główny deptak w stolicy polskich Tatr.
Kard. Dziwisz: troska o jedność stałym zadaniem Kościoła
Droga pokory, cichości, cierpliwości, znoszenia siebie nawzajem w miłości oraz troska o jedność naszych rodzin i wspólnot, naszych społeczności i Kościoła jest stałym wyzwaniem i zadaniem każdego z nas – mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas uroczystości odpustowych w parafii św. Jana Pawła II w Krakowie Nowym Ruczaju. To jedna z najmłodszych wspólnot parafialnych w archidiecezji.
Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukuje wolontariuszy
Jeszcze blisko 6 tys. wolontariuszy brakuje, by w tym roku Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości mogła zakończyć się sukcesem. Chętni mogą się zgłaszać przez stronę www.superw.pl.
Abp Jędraszewski na rozpoczęcie diecezjalnego etapu synodu: Konieczny jest nam szczególny „słuch serca”
– Konieczny jest nam szczególny „słuch serca” – słuchać sercem bardziej niekiedy niż samym i zimnym rozumem – mówił abp Marek Jędraszewski w czasie inauguracji diecezjalnego etapu XVI Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Metropolita krakowski w katedrze na Wawelu zaznaczył, że synod będzie czasem odkrywania tego, co Bóg pragnie wskazać dzisiaj Kościołowi jako drogę, by z jeszcze „większą mocą, radością i wewnętrznym przekonaniem głosić światu prawdę Ewangelii”.
Abp Jędraszewski: Jan Paweł II „wielki” chciał służyć i służył
Jana Pawła II nazywamy „wielkim”, bo chciał służyć i służył – mówił abp Marek Jędraszewski w bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach w czasie dziękczynnej Mszy św. w 43. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Ludźmierz: koncert orkiestr dętych w 43. rocznicę wyboru Jana Pawła II
Cztery orkiestry dęte z różnych stron Podhala zagrały godzinny koncert w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym w sanktuarium w Ludźmierzu na pamiątkę 43. rocznicy wyboru papieża Jana Pawła II, który pielgrzymował do Królowej Podhala w 1997 r.
Modlitwa o obfite owoce synodu i zbiórka na rzecz chrześcijan z Libanu
Przed nami stoi wielkie dzieło synodu, które wspólnie podejmujemy. Jest to równocześnie dzieło, które od samego początku pragniemy objąć naszą serdeczną modlitwą, o jak największe i jak najbardziej obfite jego owoce – napisał abp Marek Jędraszewski w związku z rozpoczęciem XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, które w katedrze na Wawelu zostanie zainaugurowane Mszą św. w niedzielę 17 października o godz. 10.00. Metropolita krakowski zaapelował też do diecezjan o materialne wsparcie chrześcijan mieszkających w Libanie.
Abp Jędraszewski o zadaniach Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
– Doświadczanie i pogłębianie wiary, szacunek i upominanie się o godność ludzkiego rozumu, doświadczenie własnej ojczyzny, coraz bardziej mądre wracanie do jej historii, do zobowiązań, które na nas spoczywają, sięgając do przeszłości, do ufnego wychylenia się w przyszłość, by prowadzić dialog z całym światem – oto największe zadania, jakie stoją przed profesorami, nauczycielami akademickimi i młodzieżą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II – mówił abp Marek Jędraszewski w czasie Mszy św. inaugurującej nowy rok akademicki na papieskiej uczelni w Krakowie.


