Krakowska
Kraków: kolejne „Oblicza Dialogu” o celebrowaniu radosnych i smutnych chwil w życiu
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie rozpoczyna nabór do VIII edycji projektu edukacyjno-wychowawczego „Oblicza Dialogu”. W tym roku zmaganiom uczniów będzie przewodziło hasło „Wszystko ma swój czas. Pora radości, pora smutku w kulturach i religiach”.
Poświęcenie figury Matki Bożej w kopule nad Teatrem Groteska
– Maryja dzisiaj wraca i zajmuje swoje miejsce na szczytach Krakowa – mówił abp Marek Jędraszewski, który poświęcił figurę Matki Bożej w kopule budynku Związku Młodzieży Przemysłowej i Rękodzielniczej w Krakowie. Maryjny wizerunek nad Teatrem Groteska pojawił się ponownie po blisko 70 latach nieobecności.
Ks. Isakowicz-Zaleski ujawnia list do kard. Dziwisza z 2012 r.
Przypadki wykorzystywania seksualnego homoseksualizmu wśród duchownych archidiecezji krakowskiej opisuje w liście do kard. Stanisława Dziwisza ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Jak zaznacza duchowny, list wręczył ówczesnemu metropolicie krakowskiemu w 2012 r.
„Staś” – nowy miesięcznik dla najmłodszych
Krakowskie wydawnictwo św. Stanisława BM przygotowało dla najmłodszych nowy miesięcznik zatytułowany „Staś”. Pierwszy numer gazetki przeznaczonej dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych ukaże się 27 września.
Modlitwa wynagradzająca za znieważenie krzyża na Giewoncie
Górale w zakopiańskich kościołach modlili się wczoraj wieczorem w intencji wynagradzającej za znieważenie krzyża na Giewoncie. W ostatnim czasie na postumencie zawisła tęczowa flaga.
Kard. Dziwisz: podejmę kroki w celu spotkania z Panem Januszem Szymikiem
Podejmę kroki w celu osobistego spotkania z Panem Januszem Szymikiem. Wydaje się dobrym rozwiązaniem powołanie niezależnej komisji w celu zbadania tej sprawy – podkreślił w wydanym we wtorek oświadczeniu metropolita krakowski senior kard. Stanisław Dziwisz.
Konkurs „Na fundamencie krzyża. Historia Kościoła w Nowej Hucie”
Muzeum Nowej Huty zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału konkursie „Na fundamencie krzyża. Historia Kościoła w Nowej Hucie”. Wydarzenie organizowane jest w związku z przypadającą w tym roku 60. rocznicą obrony krzyża w Nowej Hucie.
Trwa akcja „Zasiej DOBRO w Ugandzie”
Krakowska Fundacja Brat Słońce prowadzi akcję „Zasiej DOBRO w Ugandzie”. Jej celem jest wsparcie franciszkańskich misjonarzy z Ugandy przy rozbudowie farmy ekologicznej.
Bazylika i Kolegium jezuitów w Krakowie zamknięte z powodu COVID-19
„Z powodu wystąpienia w Kolegium COViD-19, od poniedziałku 14 września jesteśmy zmuszeni zamknąć Bazylikę dla ogółu wiernych” – poinformowali krakowscy jezuici.
Na katechezie w archidiecezji krakowskiej będzie przedstawiana idea Honorowego Dawcy Krwi
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie rozpoczęło współpracę z Kurią Metropolitarną w Krakowie, czego wynikiem będzie prowadzenie zajęć na katechezie zachęcających do bycia Honorowym Dawcą Krwi. W Małopolsce w ciągu roku oddawanych jest około 40 tys. litrów życiodajnego płynu, a żeby całkowicie zabezpieczyć wszystkich potrzeba ponad 50 tys. litrów.


