Diecezje
Kardynał poświęcił budynek Centrum Wolontariatu
Kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski poświęcił 21 stycznia budynek Centrum Wolontariatu, który powstał przy Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.
Bp Solarczyk do wolontariuszy Caritas: bądźcie zawsze znakiem Bożej miłości dla innych
Bądźcie zawsze znakiem Bożej miłości dla innych – zachęcał wolontariuszy Caritas bp Marek Solarczyk. Bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej spotkał się 21 stycznia w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika z przedstawicielami wszystkich istniejących na terenie diecezji Parafialnych Zespołów Caritas.
Płock: kilkaset osób skorzystało z przyparafialnego punktu wymiany rzeczowej
W minionych trzech latach kilkaset osób potrzebujących otrzymało dary przekazywane za pośrednictwem punktu pomocy rzeczowej, działającego przy parafii św. Bartłomieja (farnej) w Płocku. Punkt prowadzony jest przez Parafialny Zespół Caritas. Do potrzebujących trafia m.in. używany sprzęt AGD i meble.
Gorzów Wlkp.: obchody 26. rocznicy śmierci bp. Wilhelma Pluty
Obchody 26. rocznicy śmierci Sługi Bożego bp. Wilhelma Pluty, byłego ordynariusza diecezji gorzowskiej, odbyły się 21 stycznia w Gorzowie Wielkopolskim. W tym roku mija 10 lat od rozpoczęcia jego procesu beatyfikacyjnego.
Żywiec: „Żywieckie Gody” na ulicach miasta
Od przemarszu kolorowego korowodu kolędników rozpoczęły się 21 stycznia w Żywcu „Żywieckie Gody” 2012. To jeden z największych w Polsce przeglądów grup i zespołów, które kultywują ludowe obrzędy i tradycje związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku do końca tzw. Mięsopustu. W ubiegłym tygodniu w podobny sposób bawiono się w Milówce.
Gorzów Wlkp.: nabożeństwo ekumeniczne w katedrze
Ewangelicy, baptyści, prawosławni i katolicy spotkali się wieczorem 20 stycznia na nabożeństwie ekumenicznym w gorzowskiej katedrze. Wszystko w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
Bp Greger do młodych: warto doświadczyć „Bożego szaleństwa”
Kilkudziesięciu stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, diecezjalnej Fundacji „Światło Nadziei”, ich rodzice i rodziny uczestniczyli 21 stycznia w dorocznym spotkaniu opłatkowym w bielskiej Kurii z biskupem pomocniczym Piotrem Gregerem, który przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej w kurialnej kaplicy. W homilii zaapelował do młodych ludzi, by nie podporządkowali Jezusa swoim poglądom i oczekiwaniom, oraz zaapelował, by doświadczali „Bożego szaleństwa”, dzięki któremu człowiek jest całkowicie pochłonięty realizacją swojego życiowego powołania.
Na Jasnej Górze powstaje Epitafium Smoleńskie
Na Jasnej Górze powstaje Epitafium Smoleńskie poświęcone ofiarom tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. Stanowić je będzie ok. trzymetrowa płaskorzeźba, która zostanie umieszczona w prawej nawie przed wejściem do Kaplicy Matki Bożej.
Tydzień ekumeniczny w Świdnicy
Biskup Ignacy Dec wygłosił 20 stycznia homilię w świdnickim Kościele Pokoju podczas nabożeństwa ekumenicznego. Modlitwie przewodniczył pastor Waldemar Pytel.
Kielce: lekcja z dziejów ewangelików kieleckich w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan
Napływ ewangelików w czasach staszicowskich i trudne dzieje parafii ewangelickiej w Kielcach i Radomiu w czasach PRL oraz koncert na unikatowych organach w świątyni ewangelicko – augsburskiej – to niektóre elementy ekumenicznego spotkania u ewangelików. W Kielcach trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.


