Diecezje
Modlitwa w różnych językach i królewski Orszak Trzech Króli
Konsulowie honorowi, generał Korpusu NATO stacjonującego w Szczecinie, emerytowany szef sekretariatu Prezydenta Republiki Włoskiej, a także obcokrajowcy mieszkający w stolicy Pomorza Zachodniego wzięli udział w Mszy św. sprawowanej 6 stycznia w kilku językach obcych. Liturgii w Bazylice Archikatedralnej, w której uczestniczyło kilkaset osób, przewodniczył bp Marian Błażej Kruszyłowicz.
Kolęda u franciszkanów
Zgodnie z wielowiekową tradycją w uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia w klasztorach franciszkańskich odbyły się kolędy czyli wizytacje duszpasterskie w celach braci oraz losowanie patronów na nowy rok.
Rektorzy jako trzej królowie poprowadzili Piotrkowską orszak do katedry
Prawie 2 tysiące osób wzięło udział w Festynie Trzech Króli w Łodzi. Po Mszy świętej w kościele Zesłania Ducha Świętego łodzianie przeszli w odświętnym orszaku do katedry. Tam rektorzy łódzkich uczelni jako Trzej Mędrcy wręczyli abp Władysławowi Ziłókowi symboliczne dary. Festyn zakończył się koncertem kolęd w wykonaniu Trubadurów.
Kolędy świata u duchaczy
Od wejścia orszaku Trzech Króli rozpoczęto w bydgoskim kościele rektorskim Zgromadzenia Ducha Świętego spotkanie koncertowe „Kolędy świata u duchaczy”. W świątyni zabrzmiały utwory w różnych językach, wykonywane m.in. przez seminarzystów z Ghany i Kamerunu.
Mieszkańcy przeszli w Orszaku Trzech Króli
Mieszkańcy Łobżenicy i pobliskich miejscowości wzięli udział w organizowanym po raz pierwszy Orszaku Trzech Króli. Na jego czele stanęli ludzie w mundurach – ułani, myśliwi oraz bracia kurkowi. W mieście i diecezji bydgoskiej po raz pierwszy uczczono w ten sposób uroczystość Objawienia Pańskiego.
Kilka tysięcy osób przeszło w pierwszym Orszaku Trzech Króli
Kilka tysięcy osób wzięło udział w zorganizowanym po raz pierwszy w Jarosławiu Orszaku Trzech Króli. Honorowymi gośćmi byli: nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore i przewodniczący Episkopatu Polski abp Józef Michalik. Obaj wyrazili radość z licznej obecności dzieci, młodzieży i całych rodzin.
Po raz pierwszy ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli
Około 2 tys. osób przeszło 6 stycznia ulicami Bielska-Białej w Orszaku Trzech Króli. Kolorowy korowód przeszedł ulicami stolicy Podbeskidzia po raz pierwszy. Dzieci, młodzież i dorosłych nie odstraszyła skrajnie niesprzyjająca aura. Mimo padającego deszczu ze śniegiem i przenikliwego zimna, rzesze ludzi kolędowały na bielskim rynku wraz dziećmi przebranymi za postacie biblijne, bp. Tadeuszem Rakoczym i zespołem „Dzień Dobry”.
Ponad 1,4 mln osób odwiedziło w 2011 r. były obóz Auschwitz-Birkenau
Rekordowa liczba 1 miliona 405 tysięcy osób odwiedziło w 2011 r. tereny byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau – poinformowało Biuro Prasowe Państwowego Muzeum w Oświęcimiu. Wzrosła liczba młodych ludzi przyjeżdżających, by poznać historię Miejsca Pamięci – było ich w ubiegłym roku ponad milion, o ponad 150 tysięcy więcej niż w roku 2010.
Święto Objawienia Pańskiego ukazuje powszechność zbawienia
Święto Objawienia Pańskiego pokazuje nam powszechność zbawienia – mówił dziś biskup pomocniczy diecezji gliwickiej Gerard Kusz. Podczas Mszy św. w katedrze w Gliwicach dzieci z grupy misyjnej Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci odnowiły swoje przyrzeczenia.
Barwny Orszak Trzech Króli przeszedł z Wawelu pod Bazylikę Mariacką
„Dziś nadal trzeba podążać za mędrcami, docierać do Betlejem i mówić «nie» Herodowi – podkreślił w uroczystość Objawienia Pańskiego biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Jan Szkodoń w katedrze na Wawelu. Po nabożeństwie po raz drugi ulicami Krakowa przeszedł barwny Orszak Trzech Króli: rycerzy, dworzan, giermków i aniołków. Przewodniczył mu kard. Stanisław Dziwisz.


