Diecezje
Bp Nitkiewicz do kapłanów: niech adoracja Bożego Syna nas odmieni
Niech nas odmieni adoracja Bożego Syna, który zstąpił z wysokości nieba, aby nas zbawić i dzielić nasze codzienne trudy, niech wzbudzi w naszych sercach zadziwienie i wdzięczność – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 21 grudnia br. podczas spotkania opłatkowego wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.
Abp Głódź życzy na święta byśmy w Kościele czuli się jak w domu
– Byśmy czuli się w Kościele jak we własnym domu – życzy wszystkim abp Sławoj Leszek Głódź. Pasterka pod przewodnictwem metropolity gdańskiego odbędzie się o północy z 24 na 25 grudnia w bazylice archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie.
Paczki od rozgłośni diecezji tarnowskiej trafiły do potrzebujących
Prawie 300 paczek żywnościowych i tysiąc bochenków chleba rozdali dziennikarze Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz najbardziej potrzebującym. W paczkach znalazły się m.in. chleb, wędlina, makaron, cukier, mąka, ryż, olej, jajka i słodycze. Dary dla ubogich pobłogosławił w Tarnowie bp Andrzej Jeż.
Wigilie dla bezdomnych i potrzebujących
W Gdańsku na tysiąc osób wigilię przygotowuje Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie "Górka" dla osób bezdomnych i potrzebujących. Odbędzie się ona w Centrum Stocznia Gdańsk przy ul. Wałowej 27. Natomiast w Gdyni wigilia odbędzie się w dolnym kościele ojców franciszkanów przy ul. Ujejskiego 40. Wigilijna Wieczerza dla ubogich organizowana przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej rozpocznie się w Sopocie o godz. 9.00. Odbędzie się w Jadłodajni Caritas przy Al. Niepodległości 778 w Sopocie.
Klerycy-harcerze przekazali Betlejemskie Światła Pokoju
Klerycy-harcerze przekazali 21 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju biskupowi sandomierskiemu Krzysztofowi Nitkiewiczowi, władzom Sandomierza oraz przybyłym z innych drużyn harcerzom i zuchom. Spotkanie rozpoczęło się rozpaleniem na Rynku Starego Miasta harcerskiego ogniska. Zapalono je ogniem z Betlejem.
„Magnificat” to program dla mediów katolickich
„W pracy dziennikarskiej nie wolno być obojętnym wobec problematyki społecznej” – mówił w homilii abp Stanisław Nowak. Metropolita częstochowski 22 grudnia przewodniczył Mszy św. w redakcji tygodnika katolickiego „Niedziela” na zakończenie rekolekcji adwentowych. Mszę św. z abp Nowakiem koncelebrowali: ks. inf. Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny „Niedzieli” oraz kapłani pracujący w redakcji: ks. Jacek Molka i ks. Mariusz Frukacz.
Ulicami miasta przejdzie Marsz dla Rodziny
W przedostatni dzień roku, 30 grudnia, ulicami Gniezna przejdzie Marsz dla Rodziny. Przedsięwzięcie ma pobudzić mieszkańców miasta św. Wojciecha do wdzięczności za dar rodziny i jednocześnie stanowić jej promocję.
W Gnieźnie otwarte zostanie Okno Życia
W gnieźnieńskim Domu Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo otwarte zostanie Okno Życia. Inicjatorem jest Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Będzie to trzecie takie okno w Wielkopolsce.
Filipini na Świętej Górze obchodzą Rok Jubileuszowy
Jubileusz 500-lecia kultu cudownego obrazu Matki Bożej obchodzić będą wierni przybywający do sanktuarium na Świętej Górze pod Gostyniem. Dekret jubileuszowy podpisał właśnie abp Stanisław Gądecki.
Żywa szopka i specjalna dekoracja w Sanktuarium Królowej Męczenników
W bydgoskim Sanktuarium Królowej Męczenników po raz dziewiętnasty mieszkańcy miasta i diecezji będą mogli obejrzeć żywą szopkę. W specjalnej zagrodzie staną Święta Rodzina, pasterze, aniołowie oraz zwierzęta – osioł, kozy, kuce, owce i króliki.


