Diecezje
Bp Kiernikowski: historia Chrystusa znajduje odzwierciedlenie w historii każdego człowieka.
Historia Jezusa Chrystusa znajduje odzwierciedlenie w historii każdego człowieka – mówił bp Zbigniew Kiernikowski w katedrze siedleckiej w homilii podczas Liturgii Wielkiego Piątku.
Kilkanaście tysięcy radomian na koncercie ku czci Jana Pawła II
Mimo zimna i padającego deszczu, kilkanaście tysięcy radomian upamiętniło 5. rocznicę śmierci Jana Pawła II. W programie był koncert ”In Crux Salutare” w wykonaniu zespołu wokalnego Octava, śpiewającego chóralną muzykę a cappella oraz występ aktorów Teatru Powszechnego w Radomiu, którzy recytowali teksty papieskie odnoszące się do krzyża. Do zebranych przemówił także biskup radomski Henryk Tomasik, który powiedział, że ”już wkrótce świat dowie się, że jest kolejny święty”.
Prawosławny bp Jakub: Zmartwychwstanie wyznacza cel naszych pragnień i dążeń
Zwycięstwo nad śmiercią, które dokonało się przez śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa powinno się stać latarnią całego życia, która wyznacza kierunek naszych pragnień, nadziei, dążeń i celów – napisał w Orędziu Paschalnym arcybiskup białostocki i Gdański Jakub.
Bp Wieczorek: życie Jana Pawła II to wielkie “TAK” dla Chrystusa
W gliwickiej katedrze odbyła się dziś liturgia ku czci Męki Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Podczas kazania bp Jan Wieczorek podkreśli, że życie Jana Pawła II było wielkim “tak” dla Chrystusa i dla Chrystusowego Krzyża.
Gdańsk: misterium Męki Pańskiej
Kilkuset wiernych przeszło ulicami Gdańska uczestnicząc w Drodze Krzyżowej. Z roku na rok w Misterium Męski Pańskiej bierze udział coraz więcej osób. Ulicami śródmieścia i starówki przeszło ponad 70 aktorów ukazujących ostatnia drogę Jezusa. Ukrzyżowanie odbyło się na Górze Gradowej w Gdańsku, która stała się Golgotą.
Kard. Dziwisz: codziennie modlę się za pośrednictwem Jana Pawła II
Kard. Stanisław Dziwisz wyznał, że codziennie modli się za pośrednictwem Jana Pawła II. „Zwracam się do niego o pomoc, tak jak zwracałem się kiedy żył” – powiedział do tłumu Krakowian w swych dzisiejszych rozważaniach przez Kurią na Franciszkańskiej 3, w godzinie śmierci Papieża.
Liturgia Męki Pańskiej w katedrze włocławskiej
Liturgii Męki Pańskiej we włocławskiej bazylice katedralnej przewodniczył ks. bp Stanisław Gębicki. Uczestniczył w niej biskup włocławski Wiesław Mering oraz biskup senior Bronisław Dembowski, a także prezbiterzy, siostry zakonne, klerycy WSD oraz wierni świeccy.
Bp Polak: współczesnemu człowiekowi brakuje pokory
„Jeśli współczesny człowiek i świat odrzuca krzyż, to także dlatego, że brakuje mu pokory, by stanąć przed Ukrzyżowanym i uwierzyć w miłość płynącą z krzyża” – mówił bp Wojciech Polak podczas wielkopiątkowej Liturgii Męki Pańskiej w katedrze gnieźnieńskiej.
Abp Nowak: Krzyż Chrystusa objawia miłość Ojca
Pocałunek na nogach Ukrzyżowanego Jezusa to pocałunek jedyny w swojej czystości, głębi mocy serca człowieka, który chce powiedzieć: Boże ja Ciebie kocham – mówił wieczorem do wiernych podczas liturgii Męki Pańskiej abp Stanisław Nowak metropolita częstochowski w tamtejszej archikatedrze Świętej Rodziny.
Bp Gurda w kieleckiej bazylice: Jezus na krzyżu zostawił testament miłości
„Jezus na krzyżu zostawił nam testament miłości, a Jego „wykonało się” to wypełnienie do końca z miłością dzieła zbawienia” – mówił bp Kazimierz Gurda do tysięcy kielczan podczas liturgii Wielkiego Piątku w kieleckiej bazylice katedralnej.


