Diecezje

03 kwietnia 2010 | 00:20

Bp Kiernikowski: historia Chrystusa znajduje odzwierciedlenie w historii każdego człowieka.

Historia Jezusa Chrystusa znajduje odzwierciedlenie w historii każdego człowieka – mówił bp Zbigniew Kiernikowski w katedrze siedleckiej w homilii podczas Liturgii Wielkiego Piątku.

02 kwietnia 2010 | 23:10

Kilkanaście tysięcy radomian na koncercie ku czci Jana Pawła II

Mimo zimna i padającego deszczu, kilkanaście tysięcy radomian upamiętniło 5. rocznicę śmierci Jana Pawła II. W programie był koncert ”In Crux Salutare” w wykonaniu zespołu wokalnego Octava, śpiewającego chóralną muzykę a cappella oraz występ aktorów Teatru Powszechnego w Radomiu, którzy recytowali teksty papieskie odnoszące się do krzyża. Do zebranych przemówił także biskup radomski Henryk Tomasik, który powiedział, że ”już wkrótce świat dowie się, że jest kolejny święty”.

02 kwietnia 2010 | 22:33

Prawosławny bp Jakub: Zmartwychwstanie wyznacza cel naszych pragnień i dążeń

Zwycięstwo nad śmiercią, które dokonało się przez śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa powinno się stać latarnią całego życia, która wyznacza kierunek naszych pragnień, nadziei, dążeń i celów – napisał w Orędziu Paschalnym arcybiskup białostocki i Gdański Jakub.

02 kwietnia 2010 | 22:29

Bp Wieczorek: życie Jana Pawła II to wielkie “TAK” dla Chrystusa

W gliwickiej katedrze odbyła się dziś liturgia ku czci Męki Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Podczas kazania bp Jan Wieczorek podkreśli, że życie Jana Pawła II było wielkim “tak” dla Chrystusa i dla Chrystusowego Krzyża.

02 kwietnia 2010 | 22:19

Gdańsk: misterium Męki Pańskiej

Kilkuset wiernych przeszło ulicami Gdańska uczestnicząc w Drodze Krzyżowej. Z roku na rok w Misterium Męski Pańskiej bierze udział coraz więcej osób. Ulicami śródmieścia i starówki przeszło ponad 70 aktorów ukazujących ostatnia drogę Jezusa. Ukrzyżowanie odbyło się na Górze Gradowej w Gdańsku, która stała się Golgotą.

02 kwietnia 2010 | 21:59

Kard. Dziwisz: codziennie modlę się za pośrednictwem Jana Pawła II

Kard. Stanisław Dziwisz wyznał, że codziennie modli się za pośrednictwem Jana Pawła II. „Zwracam się do niego o pomoc, tak jak zwracałem się kiedy żył” – powiedział do tłumu Krakowian w swych dzisiejszych rozważaniach przez Kurią na Franciszkańskiej 3, w godzinie śmierci Papieża.

02 kwietnia 2010 | 21:54

Liturgia Męki Pańskiej w katedrze włocławskiej

Liturgii Męki Pańskiej we włocławskiej bazylice katedralnej przewodniczył ks. bp Stanisław Gębicki. Uczestniczył w niej biskup włocławski Wiesław Mering oraz biskup senior Bronisław Dembowski, a także prezbiterzy, siostry zakonne, klerycy WSD oraz wierni świeccy.

02 kwietnia 2010 | 21:07

Bp Polak: współczesnemu człowiekowi brakuje pokory

„Jeśli współczesny człowiek i świat odrzuca krzyż, to także dlatego, że brakuje mu pokory, by stanąć przed Ukrzyżowanym i uwierzyć w miłość płynącą z krzyża” – mówił bp Wojciech Polak podczas wielkopiątkowej Liturgii Męki Pańskiej w katedrze gnieźnieńskiej.

02 kwietnia 2010 | 21:05

Abp Nowak: Krzyż Chrystusa objawia miłość Ojca

Pocałunek na nogach Ukrzyżowanego Jezusa to pocałunek jedyny w swojej czystości, głębi mocy serca człowieka, który chce powiedzieć: Boże ja Ciebie kocham – mówił wieczorem do wiernych podczas liturgii Męki Pańskiej abp Stanisław Nowak metropolita częstochowski w tamtejszej archikatedrze Świętej Rodziny.

02 kwietnia 2010 | 20:42

Bp Gurda w kieleckiej bazylice: Jezus na krzyżu zostawił testament miłości

„Jezus na krzyżu zostawił nam testament miłości, a Jego „wykonało się” to wypełnienie do końca z miłością dzieła zbawienia” – mówił bp Kazimierz Gurda do tysięcy kielczan podczas liturgii Wielkiego Piątku w kieleckiej bazylice katedralnej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.