Diecezje
Opole: zbiórka krwi z okazji 5. rocznicy śmierci Jana Pawła II
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu rozpoczęło kwietniową akcję poboru krwi z okazji 5. rocznicy śmierci Jana Pawła II. Mottem są słowa Papieża: „Prawdziwe życie wyraża się darem z siebie”.
Zduńska Wola: święto Eucharystii w kościele chrztu św. Maksymiliana
Biskup włocławski Wiesław Mering odprawił w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Pannie w Zduńskiej Woli liturgię Wielkiego Czwartku. Obecność ordynariusza diecezji związana była z oddaniem dla kultu Bożego nowo powstałej kaplicy codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Bazylika w Zduńskiej Woli jest Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Maksymiliana Kolbego.
Białystok: Pogrzeb dzieci nienarodzonych
W Wielką Środę w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Białymstoku odbył się drugi pogrzeb dzieci zmarłych w wyniku aborcji, poronienia lub innych tragedii (pierwszy odbył się 15 września 2009).
Wadowice: Koronka i Droga Krzyżowa obok rodzinnego domu Karola Wojtyły
Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiono na wadowickim rynku, nieopodal domu, w którym urodził się Karol Wojtyła. Modlitwom, w których udział wzięło kilkaset osób, przewodniczył proboszcz wadowickiej parafii pw. Ofiarowana Najświętszej Marii Panny ks. infułat Jakub Gil.
Białystok. Msza św. wieczerzy Pańskiej
Mszą św. Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Edwarda Ozorowskiego Kościół Białostocki rozpoczął Święte Triduum Paschalne. Wraz z Ordynariuszem Eucharystię celebrowali księża pracujący w parafii katedralnej.
Górale uczczą 5. rocznicę śmierci Jana Pawła II
Droga Krzyżowa w intencji beatyfikacji Jana Pawła II, adoracje z rozważaniem tekstów Karola Wojtyły – to niektóre punkty obchodów 5. rocznicy śmierci Jana Pawła II na Podhalu. O godz. 21.37 podświetlony zostanie krzyż na Giewoncie. Rocznicę śmierci papieża górale będą świętować także 10 kwietnia. Wtedy zapłoną watry pamięci.
Płock: nowenna w miejscu pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego s. Faustynie
W płockim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku rozpoczęła się w Wielki Piątek o godz. 15.00 dziewięciodniowa nowenna do Miłosierdzia Bożego. To właśnie tu, 22 lutego 1931 r. miała w nim pierwsze objawienie Jezusa Miłosiernego.
Krzeszów: Droga Krzyżowa w maryjnym sanktuarium
W śniegu i słońcu przechodzili dziś uczestnicy Drogi Krzyżowej przez kolejne stacje Kalwarii w legnickim diecezjalnym sanktuarium maryjnym w Krzeszowie. W postacie znane z tego nabożeństwa, wcieliła się miejscowa młodzież i dzieci.
Jasna Góra: Droga Krzyżowa Częstochowy
O dobre korzystanie z daru wolności, wierność krzyżowi, miłość w rodzinach oraz w intencji Częstochowy i jej mieszkańców modlił się dzisiaj abp Stanisław Nowak. Metropolita częstochowski, w Wielki Piątek przewodniczył nabożeństwu Drogi Krzyżowej na wałach jasnogórskich.
Ok. 130 tys. pątników na Misterium Męki Pańskiej
Miejscowi policjanci szacują, że w tegorocznych uroczystościach w Kalwarii Zebrzydowskiej wzięło udział około 120-130 tysięcy wiernych. Mimo deszczowej pogody i przenikliwego momentami zimna pielgrzymi przeszli kilkukilometrową trasę Dróżkami Męki Pańskiej.


