Diecezje
Abp Szal pobłogosławił nowy budynek Podkarpackiego Centrum Interwencji Sercowo-Naczyniowych w Sanoku
– Niech samarytańska posługa będzie tutaj owocnie spełniana dla dobra mieszkańców Podkarpacia – powiedział abp Adam Szal w Sanoku podczas otwarcia i pobłogosławienia nowego budynku Podkarpackiego Centrum Interwencji Sercowo‑Naczyniowych GVM Carint.
Pierściec – ponad 200 osób na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej
Ponad 200 uczestników wyruszyło w nocy z 20 na 21 marca br. na trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu na Śląsku Cieszyńskim. Wydarzenie rozpoczęła Eucharystia, po której udzielono indywidualnego błogosławieństwa wszystkim podejmującym to wymagające duchowe wyzwanie.
Czechowice-Dziedzice: młodzież na „Duchowej rEwolucji” – wiara to nie pusta deklaracja, ale konkretny wybór
Około 450 uczniów szkół średnich uczestniczyło w spotkaniu rekolekcyjnym w ramach „Duchowej rEwolucji” w jezuickim kościele św. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach. W czasie Wielkiego Postu w sześciu największych miastach diecezji bielsko-żywieckiej odbywaj się jednodniowe rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Co roku bierze w nich udział kilka tysięcy młodych osób. Spotykają się, aby słuchać konferencji i świadectw, adorować Najświętszy Sakrament oraz skorzystać z sakramentu pokuty.
43 km w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej
Spod Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie wyruszyła wieczorem Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa liczy 43 kilometry. Przed wyruszeniem w drogę uczestnicy Drogi Krzyżowej uczestniczyli w Mszy św. w kościele seminaryjnym, pod przewodnictwem abp. Wiesława Śmigla.
Bp Bryl do maturzystów z diecezji kaliskiej: z Jezusem dokonujcie życiowych wyborów
Ok. 800 maturzystów z diecezji kaliskiej pielgrzymowało na Jasną Górę, aby prosić o światło Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych i rozeznanie swojej drogi życiowej. Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl, który zachęcał młodych, aby zastanowili się nad dokonaniem mądrych wyborów życiowych.
Modlitwa w Światowym Dniu Osób z Zespołem Downa
„Bóg patrzy na świat oczami osób zespołem Downa – z bezinteresowną miłością oraz radością, nie kalkuluje” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św. w bydgoskiej Katedrze św. Marcina i Mikołaja z okazji obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.
Zielona Góra: rozpoczęła się Szkoła Prorocza
„Kościół bardzo potrzebuje proroków, którzy w imieniu Boga będą potrafili objaśniać świat nam współczesny” – mówił bp Tadeusz Lityński do blisko tysiąca uczestników Szkoły Proroczej, która 20 marca rozpoczęła się w Zielonej Górze. Szkoła Prorocza to trzydniowa konferencja formacyjna skierowaną dla członków wspólnot charyzmatycznych. Weekendowe spotkanie prowadzi Damian Stayne – katolicki ewangelizator z Anglii, założyciel Wspólnoty „Cor et lumen Christi”.
Kościół wobec wyzwań współczesności tematem rozważań Miejskiej Drogi Krzyżowej
Męka Chrystusa w kontekście wyzwań, przed którymi stoi współczesny Kościół – to zagadnienia i rozważania Miejskiej Pasji na ulicach Kielc, na którą w Wielki Wtorek 31 marca zapraszają środowiska duszpasterstwa akademickiego.
Kard. Krajewski zaprasza na skupienie przed ingresem: proszę, dajcie mi w prezencie ten wieczór.
Już w najbliższy czwartek tj. 26 marca br. o godz. 19:30 w bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki odbędzie się skupienie przed Ingresem kard. Konrada Krajewskiego do katedry łódzkiej. Na to spotkanie osobistym listem napisanym przez nowego metropolitę łódzkiego zostali zaproszeni kapłani – diecezjalni i zakonni, siostry zakonne oraz katecheci posługujący w Kościele Łódzkim. Skupienie poprowadzi bp Edward Dajczak, biskup senior Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. – Bardzo chcę się spotkać z wami, nawet jeżeli nie będę mógł przy każdym usiąść i każdego może objąć, ale wszyscy idziemy w kierunku Pana Jezusa, który jest pierwszym Ordynariuszem tej diecezji. Proszę was, dajcie mi w prezencie ten wieczór. Czekam na was! – zaprasza kard. Krajewski.
93. urodziny abp. seniora Henryka Muszyńskiego
Arcybiskup senior Henryk Muszyński obchodzi 20 marca 93. urodziny. Z tej okazji pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka sprawowana była w domowej kaplicy arcybiskupa seniora Msza św. z udziałem domowników i najbliższych współpracowników Jubilata.


