Diecezje

20 marca 2026 | 08:27

Nowe Skalmierzyce: inauguracja Kaplicy Wieczystej Adoracji w Diecezjalnym Sanktuarium Bożego Ciała

W Diecezjalnym Sanktuarium Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach od dziś przez 24 godziny na dobę będzie można adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Inaugurację Kaplicy Wieczystej Adoracji poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla. Jest to czwarte takie miejsce w diecezji kaliskiej. Kaplica Wieczystej Adoracji znajduje się także w Sanktuariach Miłosierdzia Bożego w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim oraz Bazylice św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie.

20 marca 2026 | 08:21

Bp Włodarczyk podpisał dekret zwołujący I Synod Diecezji Bydgoskiej

„Rozpoczynający się w naszej diecezji synod jest dla nas zaproszeniem do wspólnej drogi” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk19 marca podczas wieczornych Nieszporów w kaplicy Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Bydgoszczy. Bp Włodarczyk odczytał i podpisał dekret zwołujący I Synod Diecezji Bydgoskiej.

20 marca 2026 | 07:30

Biskup Ważny o św. Józefie: wzór wzrastania i towarzyszenia

„Święty Józef to patron tych, którzy chcą wzrastać. On był dany Jezusowi po to, żeby wzrastał przy Nim – w świętości, w mądrości, w latach, u Boga i u ludzi” – powiedział biskup sosnowiecki Artur Ważny podczas uroczystości odpustowych ku czci św. Józefa w katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi. Liturgia sprawowana w święto patrona archidiecezji zgromadziła duchowieństwo i licznych wiernych.

20 marca 2026 | 05:00

Abp Zieliński: św. Józef staje się ratownikiem na nasze czasy

– Święty Józef, ten, który stał się patronem Kościoła Powszechnego, jest dzisiaj dla nas nie tylko drogowskazem, ale staje się ratownikiem dla naszych czasów – mówił metropolita poznański abp Zbigniew Zieliński, który przewodniczył Mszy św. odpustowej ku czci św. Józefa w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

20 marca 2026 | 03:00

Bp Muskus w uroczystość św. Józefa: wiara bardzo rzadko zaczyna się od pewności

Dzisiaj świat potrzebuje świadków, ludzi, którzy żyją Ewangelią w praktyce: w uczciwości, w trosce o innych, w czasie poświęconym drugiemu człowiekowi – mówił bp Damian Muskus OFM w kościele św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej. Krakowski biskup pomocniczy przewodniczył tam uroczystościom odpustowym.

19 marca 2026 | 20:43

Wrocław – modlitwa za abp. Kupnego i bp. Kicińskiego w uroczystość św. Józefa

W 10. rocznicę święceń biskupich bp. Jacka Kicińskiego oraz w dniu imienin abp. Józefa Kupnego w archikatedrze wrocławskiej sprawowano uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem bp. Kicińskiego. We Mszy św. uczestniczyli wszyscy biskupi wrocławscy oraz kilkudziesięciu prezbiterów. Wierni modlili się w intencji obu hierarchów.

19 marca 2026 | 20:39

Rzeszów – odpust w Diecezjalnym Sanktuarium św. Józefa

Jak zabraknie Boga, to mamy to, co człowiek ma w sobie najgorsze – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło w Diecezjalnym Sanktuarium św. Józefa. 19 marca 2026 r. na rzeszowskim Staromieściu rozpoczęły się uroczystości odpustowe ku czci św. Józefa. Eucharystii przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba.

19 marca 2026 | 20:29

Sieradz u stóp św. Józefa

W czwartek, 19 marca br., w Bazylice Kolegiackiej pw. Wszystkich Świętych w Sieradzu odbyły się uroczystości ku czci św. Józefa, patrona Diecezji Włocławskiej. Eucharystii przewodniczył biskup płocki Szymon Stułkowski, który również wygłosił homilię. Mszę św. koncelebrowali biskup włocławski Krzysztof Wętkowski, kapłani – w tym rodacy pochodzący z parafii oraz byli wikariusze. W liturgii uczestniczyli kanonicy kapituły sieradzkiej, zaproszeni goście, a także członkowie konfraterni św. Józefa „Patris Corde”.

19 marca 2026 | 19:32

Siekierą w świętego. Mija 40 lat od kradzieży gnieźnieńskiego relikwiarza św. Wojciecha

W nocy z 19 na 20 marca 1986 r. trzej mężczyźni wyłamali kraty w oknie kaplicy bocznej katedry w Gnieźnie i niezauważeni dostali się do środka. Przystawili drabinę i sprawnie zaczęli odrywać kolejne części relikwiarza św. Wojciecha: pastorał, mitrę, skrzydła orłów.

19 marca 2026 | 18:41

„Milczący patron i wielkie serca seniorów” – spotkanie pełne wiary i bliskości w Bydgoszczy

W uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Bazylika Mniejsza św. Wincentego a Paulo wypełniła się modlitwą, wdzięcznością i ciepłem wspólnoty. Seniorzy z diecezji bydgoskiej spotkali się na Eucharystii pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Włodarczyka, by razem przeżywać dzień swojego patrona oraz umacniać się w wierze i relacjach.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.