Diecezje
Spotkanie formacyjne dla organistów diecezji rzeszowskiej
„Muzyka liturgiczna wymaga nie tylko wrażliwości, ale także odpowiedzialności i stałej formacji” – mówił ks. dr Andrzej Widak podczas spotkania muzyków kościelnych diecezji rzeszowskiej. O tym, jak codzienna praktyka przy kontuarze może stać się drogą do pogłębionej i świadomej służby Kościołowi, rozmawiali organiści diecezji rzeszowskiej podczas Wielkopostnego Dnia Skupienia, który odbył się 28 lutego w Rzeszowie.
W sanktuarium na Świętym Krzyżu wybrzmią najpiękniejsze pieśni pasyjne
Do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pokutnej i Pasyjnej na Świętym Krzyżu zachęcają gospodarze miejsca – Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Wydarzenie gromadzące chóry, zespoły wokalne i ludowe oraz solistów z całej Polski, zaplanowano w dniach 14-15 marca w sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.
Bp Zadarko na ingresie: prawdziwą świętość cechuje chęć wyjścia z Ewangelią do wszystkich, nawet do obcych i grzesznych
W wypełnionej wiernymi katedrze pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, w asyście ponad 160 prezbiterów i 21 biskupów, bp Krzysztof Zadarko 28 lutego symbolicznie rozpoczął swoją pasterską misję.
Obchody 20. rocznicy powstania Rycerzy Kolumba w archidiecezji krakowskiej
Wydarzenie odbyło się w sobotę w krakowskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Składało się z gali rocznicowej oraz uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo.
Archidiecezji katowicka ma nowych diakonów
Kamil Brożek i Karol Skowronek, akolici Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, przyjęli w sobotę 28 lutego święcenia diakonatu.
Na Jasnej Górze trwa 51. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło Życie
„Pokój mój daję wam” pod tym hasłem na Jasnej Górze trwa 51. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie. W spotkaniu biorą udział odpowiedzialni za poszczególne gałęzie formacyjne i diakonie. Założycielem Ruchu jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, który w pracy duszpasterskiej widział potrzebę formowania dojrzałych chrześcijan i budowania wspólnoty Kościoła.
Prymas Polski na rekolekcjach „Tożsamość pasterza”
O sprawiedliwości, która nie może skupiać się jedynie na sobie i być tylko skrupulatnym wypełnianiem Prawa, ale musi realizować się jako akt miłości mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas Mszy św. sprawowanej na zakończenie rekolekcji dla kapłanów i biskupów „Tożsamość pasterza” w Krakowie.
Wyjątkowa wystawa dzieł prof. Stanisława Baja w muzeum archidiecezjalnym
W krakowskim Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły można oglądać ekspozycję prac prof. Stanisława Baja pt. „Przemija bowiem postać tego świata”. – Te dzieła zapraszają do głębszej refleksji nad życiem. Są zachętą do spojrzenia na siebie i otaczający nas świat w perspektywie wieczności – ocenia jej kurator, ks. Jacek Kurzydło.
Artystyczna odsłona Drogi Krzyżowej u jezuitów
W piątek wieczorem w krakowskiej bazylice jezuitów odbyła się artystyczna odsłona Drogi Krzyżowej. W ramach wielkopostnego nabożeństwa połączono literaturę, interpretację i brzmienie organowe.
Maturzyści diecezji elbląskiej czuwali na Jasnej Górze
Ponad 200 maturzystów z Diecezji Elbląskiej zawierzyło Bogu na Jasnej Górze egzamin dojrzałości.


