Diecezje
W diecezji kaliskiej powołano zespół pomocowy dla kapłanów znajdujących się w kryzysie
W diecezji kaliskiej powołano zespół pomocowy dla kapłanów, gdzie wsparcia mogą szukać księża przeżywający problemy natury duchowej, emocjonalnej, zdrowotnej czy związanej z uzależnieniami. Koordynatorem zespołu jest ks. Krzysztof Raj.
Licheń – spotkanie o emocjach w relacji małżeńskiej
Tydzień przed Walentynkami – dniem szczególnie kojarzonym z miłością i bliskością – w sobotę, 7 lutego, w Licheniu odbyło się spotkanie poświęcone roli emocji w relacjach małżeńskich. Wydarzenie zgromadziło zarówno małżeństwa, jak i osoby indywidualne, które pragnęły zgłębić temat jakości relacji i komunikacji. Organizatorami wydarzenia byli Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej oraz Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie.
Poświęcenie XIX-wiecznego odrestaurowanego wyposażenia kościoła w Lisowie
W kościele pod wezwaniem Nawiedzenia NMP w Lisowie, w powiecie radomskim, przeprowadzono prace konserwatorskie wyposażenia świątyni. Odnowiony ołtarz główny, dwa boczne, oraz chrzcielnicę, ambonę i chór, poświęcił bp Marek Solarczyk.
W Iłży odbył się I Diecezjalny Turniej Siatkarski Wspólnot Parafialnych
Osiem zespołów wzięło udział w I Diecezjalnym Turnieju Siatkarskim Wspólnot Parafialnych, który odbył się w hali sportowej przy LO Mikołaja Kopernika w Iłży. Nagrody wręczali: biskup radomski Marek Solarczyk i starosta radomski Waldemar Trelka.
Księża diecezji kieleckiej stanowią trzon reprezentacji Polski księży w piłce nożnej halowej
Aż pięciu księży diecezji kieleckiej stanowi skład polskiej reprezentacji na 18. Mistrzostwach Europy Księży w Halowej Piłce Nożnej, które rozpoczynają się we wtorek 10 lutego w Lublinie.
Rekolekcje Powołaniowe 2026 w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi
„Z Ojcem być!” – pod takim hasłem w dniach 6-8 lutego odbyły się w łódzkim seminarium rekolekcje powołaniowe. Ich tematem było ojcostwo – nie tylko biologiczne, ale także duchowe – oraz refleksja nad tym, jak być dobrym synem.
Wkrótce peregrynacja relikwii bł. S. Wyszyńskiego w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej
Z okazji przypadającej w tym roku 70. rocznicy Jasnogórskich Ślubów Narodu archidiecezja szczecińsko-kamieńska rozpoczyna peregrynację relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Nawiedzenie potrwa od 21 lutego 2026 r. do 5 czerwca 2027 r., odwiedzając wszystkie parafie archidiecezji i zachęcając wiernych do refleksji nad wiernością złożonym przyrzeczeniom.
Bp Ważny: zakończył się pierwszy etap prac komisji ds. nadużyć duchownych
Biskup diecezji sosnowieckiej Artur Ważny poinformował w niedzielę o zakończeniu pierwszego etapu prac niezależnej Komisji „Wyjaśnienie i Naprawa”, badającej przypadki nadużyć popełnionych przez osoby duchowne, w tym krzywdy dzieci i osób bezbronnych. Publikacja raportu rozpocznie się 12 lutego.
Tragiczna śmierć proboszcza w drodze na wizytę duszpasterską
W wyniku wypadku drogowego w sobotę śmierć poniósł ks. Mirosław Pękała, wieloletni proboszcz parafii Św. Katarzyny i Św. Anny w Cerkiewniku (archidiecezja warmińska). Duchowny miał 67 lat.
Bp Lityński do osób konsekrowanych: wasze życie objawia Bożą miłość w świecie
„To wasze życie, siostry i bracia, objawia Bożą miłość w świecie” – mówił bp Tadeusz Lityński podczas obchodów Dnia Życia Konsekrowanego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Te jak zawsze odbyły się w pierwszą sobotę lutego.


